Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Biedra ostatnio systematycznie Kinga po taniości wypuszcza. "Wielki Marsz" nabyłem swego czasu za 13 zeta :yeah:

 

W temacie:

 

Michael Crichton "Park Jurajski", a potem zapewne kontynuacja oraz "Rój" i kilka innych. Coś mnie wzięło na jego książki, lubię te jego technobełkotliwe thrillery 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatnia wizyta w EMPIKU zakończyla się zakupem 5 książek za 190 zł. :cry: Dobrze, że chociaż 2 z nich były o 30 % tańsze. Niestety w promocji 1+1 nie znalazłem nic dla siebie.

 

Oto i one:

 

WIEDEŃ HITLERA Hamann

PSYCHOLOGIA MIŁOŚCI Wojciszke

AUTOBIOGRAFIA STALINA Lourie

UCHODŹCY Z KOREI PÓŁNOCNEJ. RELACJE ŚWIADKÓW Morillot, Malovic

GŁOWĄ O MUR KREMLA Kurczab-Redlich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robinho, ja dziękuję Siłom Wyższym, że u nas w Katowicach zamknęli Empika którego codziennie mijałem w drodze do roboty. Książek mam tyle, że mi się powoli w pokoju nie mieszczą.

 

"Bóg śpi" przeczytane, wniosków po lekturze - żadnych :?

 

Następne w kolejce "5 lat kacetu" Grzesiuka. Leży to u mnie od ponad roku (za 5 zł kupiłem w jakimś antykwariacie) i do teraz do tego nie zaglądałem. Ale mnie rotten natchnął wczoraj :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robinho, ja dziękuję Siłom Wyższym, że u nas w Katowicach zamknęli Empika którego codziennie mijałem w drodze do roboty. Książek mam tyle, że mi się powoli w pokoju nie mieszczą.
Moja nerwica nactręctw też lubi kolecjonować książi. Jeszcze nie przeczytałem wszystkich, które zamówiłem przez internet i które kupiłem w Dedalusie (tania książka)... Jeszcze bym chciał ze 2 kupić z tej serii przecenionej w EMPIKU Terra Incognita i chyba tak uczynię. Wezmę jednak tyle pieniędzy, żeby starczyło na 2 pozycje i mam nadzieję, że taka taktyka się sprawdzi. ;)

 

Zresztą w tym EMPIKu to spędziłem 45 min i o ledwie co na autobus zdażyłem. :D Jeszcze mi chcieli wcisnąć przy kasie książkę o FC Barcelonie. Chętnie bym poczytał, ale nie lubię jak ktoś mi coś nachalnie proponuje. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja MUSZĘ mieć książki. Czytanie e-booków to dla mnie jakaś ciężka masakra. Szczęśliwie, empik jest daleko (tzn. na tyle daleko, że nie chce mi się do niego dymać). Jak już jestem w jakiejś księgarni to generalnie koniec, wpuszczać mnie można tylko z pustym portfelem i ktoś musi mi zabrać kartę płatniczą.

 

Szczęśliwie, mamy w mieście tony antykwariatów, w których lubię się "wyposażać". W jednym książki często nie przekraczają 10 złotych. Później czytam te książki, banan na gębie, kiedy wyłapuję smaczki w stylu:

 

"Timex to zegarek typu grzmotnie pała, a on działa" Historia Lisey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robinho, niestety wiele osób w ogóle lub prawie w ogóle nie czyta książek :(

Np. mam dobrego kumpla, który jedynie przegląda albumy o projektowaniu ogrodów, a książki bez obrazków do ręki nie weźmie. I przyjaciółkę, która czyta książkę średnio raz na rok, a przed sięgnięciem po nią upewnia się jeszcze, czy będzie w niej coś o seksie :mrgreen:

Ja mam czasem fazy, że czytam kilka książek w tydzień, a czasem przez miesiąc nic - wolę w autobusie wsadzić słuchawki w uszy, a w domu obejrzeć serial.

Na czytanie trzeba mieć nastrój i ochotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "odkryłem" czytelnictwo "na nowo" po dołączeniu do bardziej zcywilizowanej części społeczeństwa tj. po kupnie tabletu i smartfona, teraz mam zawsze w kieszeni mini-bibliotekę, nawet w drodze na przystanek/dworzec PKP mogę sobie poczytać bez obawy że się na słup nadzieję bo jednak większe pole widzenia a i wygoda znacznie większa 8) Coś czuję że nieprędko jakąś papierową książkę zakupię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebelia,

"Terminal" C. Forbes

"Testament Caspara Schultza" J. Higgins

"Obszar nieciągłości" A. Krzepkowski A. Wójcik

"Końcówka" A. Trepa

"Kosmiczny meldunek" A. Trepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu byłem wczoraj w EMPIKu. :lol::lol:

 

Kupione książki:

 

ODDZIAŁ CHORYCH NA RAKA Sołżenicyn

ROK 1984 Orwell

SZATAŃSKIE WERSETY Rushdie

PUŁAPKI MYŚLENIA. O MYŚLENIU SZYBKIM I WOLNYM Kahneman

SUDAN. CZAS BEZDECHU Piskała

 

Teraz zrobię sobie dłuższy odpoczynek od kupowania, bo idzie się wykończyć finansowo. :lol: Zresztą następnym razem zajdę do Taniej Książki, która jest niedaleko. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×