Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Hello , pokaż mi słowa, zdania w których użyłem, dawałem "dobre rady" w stylu przez Ciebie przytoczonym.

Czekam.

To może Ty ,nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.

 

lubisz odsyłać do okulisty? "Zamiast koncentrować się na sobie , myśl jak zapewnić najlepsze życie swojemu dziecku." to jest właśnie "dobra rada", którą można sobie balkon udekorować

 

nie wiem, jak objawia się twój ChAD, ale parę postów wyżej masz wpis o samobójstwie, autorce też poradzisz, żeby nie koncentrowała się na sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0Rh+, Ty chyba nigdy nie przeżyłeś ciężkiej depresji.

Po czym to wnosisz ?

 

-- 01 sie 2013, 23:15 --

 

barsinister

nie wiem, jak objawia się twój ChAD, ale parę postów wyżej masz wpis o samobójstwie, autorce też poradzisz, żeby nie koncentrowała się na sobie?

 

Pisałem wcześniej ,czytaj ze zrozumieniem . Odnieś się do tego co odpisałem sens . Twoje interpretacje bez związku mnie nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0Rh+, Ty chyba nigdy nie przeżyłeś ciężkiej depresji.

Po czym to wnosisz ?

 

Po Twoim braku empatii.

Przykład proszę .

 

-- 01 sie 2013, 23:26 --

 

barsinister

lubisz odsyłać do okulisty? "Zamiast koncentrować się na sobie , myśl jak zapewnić najlepsze życie swojemu dziecku." to jest właśnie "dobra rada", którą można sobie balkon udekorować

 

Dla Twojej informacji ,wątek dotyczył posiadania dzieci . Dlatego napisałem powyższe słowa.

 

Na awatarze masz zmrużone oczy ,może warto pójść do okulisty :mrgreen:

 

-- 02 sie 2013, 00:18 --

 

barsinister

 

Chcesz żebym stał się złośliwy ???

 

-- 02 sie 2013, 00:19 --

 

Zgryźliwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Moderacjo.

Zrobicie porządek z tym trollem czy dalej będziecie twierdzić że można sobie pozwolić na " złośliwości"

Bo powiem szczerze koleś zaczyna mnie wkurw.ać i za chwilę zrobię tutaj kolejny burde.l nawet kosztem bana

Pisz do mnie ,jestem dorosły .

 

-- 02 sie 2013, 00:32 --

 

INTEL1

za chwilę zrobię tutaj kolejny burde.l nawet kosztem bana

 

i kto ma się tego bać ????

 

Twoje życie ,Twój ban.

 

-- 02 sie 2013, 00:58 --

 

INTEL1 Jeszcze nie siedziałeś . To nie koniec świata . Nie Ty pierwszy i nie ostatni. Ciesz się ,że nie masz tymczasowego aresztowania do sprawy. Ciekawe skąd byś wtedy pisał ??

 

-- 02 sie 2013, 01:06 --

 

INTEL1 Nie zasłaniaj się "Moderacją " bądź mężczyzną.

 

-- 02 sie 2013, 01:21 --

 

Coś Ci CHAD -owcy wcześnie chodzą spać ;)

 

-- 02 sie 2013, 01:57 --

 

INTEL1

Zrobicie porządek z tym trollem czy dalej będziecie twierdzić że można sobie pozwolić na " złośliwości"

Poczekaj do świtu , może zamienię się w kamień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy (wiem brzmi glupawo:) ) ale troche wiecej luzu.

Nie zgadzam sie ale i zgadzam z ) Rh+

Intel ja nie pisalem tylko o tym, ze chadowiec moze byc dobrym ojcem.

Zgodzisz sie, chyba ze moze. Przynajmniej stara sie a to juz duzo.

Pisalem tez o tym, ze nie moze nas determinowac te nascie % genow.

Z K2 nie wraca ok 1/3 ludzi. 33%. Inteligentnych z osiagnieciami, wlasnymi firmami itp.

Przez spora czesc swojego zycia podejmowalem decyzje tymi %.

Ale nie jest tak prosto. Jak przypomnisz sobie moj poprzedni wpis to naoisalem w nim, ze jezeli do kupy wezmiemy wszelkie przypadlosci genetyczne itp to szansa na szczesliwe zdrowe zycie naszych dzieci ludzi "zdrowych" nie jest wcale taka pewna.

Stwierdzenie mam chad nie robie dzieci zakrawa o eugenike!!!

Nie bez przyczyny pisalem o doborze naturalnym (ewolucja).

Zbyt chory chadowiec dzieci mial nie bedzie (rowniez jak kazdy zdrowy z przyczyn losowych spolecznych itp)

Traktujac zycie jako matematyczna ukladanke robimy sobie krzywde. Potrzebowalem na to aby sie o tym przekonac 35 lat zycia.

Decyzja o dziecku jak i wiele innych nie jest tego typu.

Choc w dzisiejszym swiecie coraz bardziej ludzie chca nad swoim zyciem miec pelna (zludna) kontrole.

I tak JOSE pisal "dzieki Bogu geny zony byly silniejsze". (Na marginesie JOSE doszukujesz sie niepotrzebnie symptomow u wnuka)

Tak dziala dobor naturalny. Calkiem mozliwe, ze krok dzieli wariata od geniusza.

 

A wracajac do naszego "trola stanczyka" ;) Przyznam, ze mierzil mnie ten pewien styl ale czuc, ze glupoty za tym nie ma.

Dystans, otwartosc wystarcza.

Spac wczesnie chadowcy - wprost przeciwnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTEL1 :brawo:

 

Też od początku czułam, że to zwykły prowokator.

 

ORh+

 

Nie chodzę wcześnie spać. Po prostu jest takie bardzo mądre powiedzenie: "Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

 

A jak to się ma do Twoich zarzutów wobec mnie o braku empatii ? Do tej pory zadałem Ci dwa pytania ,na żadne nie uzyskałem odpowiedzi. Jedyne na co Cię stać ,to cytowanie mądrości narodu w stylu "cukier krzepi" , "pij mleko ,będziesz wielki " ;) Życzę miłego dnia i trochę luzu .

 

-- 02 sie 2013, 12:41 --

 

Jest prosty sposób na unicestwienie trolla.

Dodajmy go do "ignorowanych" ( co ja właśnie z rozkoszą czynię ) i nie będziemy musieli czytać jego grafomańskich wypocin.

Jedno jest pewne-cyklofrenię to on zna, lecz tylko ze słyszenia.

To zwykły domorosły pseudointelektualista, być może studenciak odrabiający " prace terenowe z psycholami"

Nie dajcie się prowokować. Niech swoje figury lingwistyczne tworzy sam dla siebie.

Patrząc przez pryzmat swoich własnych doświadczeń z chorobą jesteście chyba w stanie wyłapać oszusta?

Tak więc adios ośle...

 

Mogę się uznać za wyleczonego ? ;)

Dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mi powie czy bez bodzca moze w tym zaburzeniu spadac bardzo ekstremalnie przez chwile nastroj (tzw. dol)? Czy najpierw jest glowny bodziec do etapu depresyjnego a pozniej mozliwe sa samoistne spadki? Nie jestem zwolennikiem autodiagnoz ale wiele mi pasuje analizujac swoje zycie a lekarz z psychologiem kraza w po roznych zaburzeniach w tym blizej nie okreslonym zaburzeniu osobowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Wiolu, dlaczego go bronisz. Twoja postawa nie jest raczej obiektywna. Ubliża tu wszystkim że aż huczy, ale Ty tego nie widzisz. Natomiast moje jedno słowo o dziwo wyłapałaś.

Owszem, ma prawo mieć odmienne zdanie, ale póki co, jedyne na co go stać to bezwzględna prowokacja i mieszanie ludzi z błotem, np Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie na tym polega chad, ze nastroj jest niezalezny od zewnetrznych okolicznosci choc one go poteguja i rowniez wyzwalaja.

Ale czym jest bodziec? Czasami moze to byc przelotna mysl, na poczatku nie ujawniona o czyms niemilym.

Ostatnio zauwazam, ze nadmierny wysilek fizyczny, kontuzja itp. moze obnizac nastroj.

Kiedys pisalismy o zwyklych przeziebieniach.

Dlatego pomimo lekow, wazna jest samoobserwacja.

 

Ja akurat z drugiej strony czuje, ze z urlopem moze sie zblizac gorka. Po diagnozie przeanalizowalem przeszlosc i wiem, ze jak nie bede sie pilnowal

to przez jakis tydz bede nakrecony z krotszym snem, uzywkami a pozniej energetyczny i psychiczny zjazd.

Teraz wszytsko sie uklada w znana historie. Jestem elokwentny, towarzyski, kobiety na ulicy zdaja sie bardziej pociagajace i nie widze przeszkod w przyszlosci.

Ale i zaciskam zeby, ciezko mi sie skupic na kilku rzeczach osobno. Ale na razie to tylko sie wychylam w gore i jest normalnie dobrze ale boje sie aby nie za duzo.

Podobna analize mozna sobie zrobic na krawedzi dolka. Wiadomo, ze pisac o tym jednak teraz nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pracy odpalam kompa mówię 8 odpowiedzi po moim pytaniu, wchodzę z nadzieją, że ktoś rozwinął moje zapytania i czegoś się dowiem a tu 7/8 nie na temat. Nie bądźcie wrogami. Mógłby ktoś władny to pousuwać a skupmy się może na problemie. Chce się czegoś dowiedzieć na temat tej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mi powie czy bez bodzca moze w tym zaburzeniu spadac bardzo ekstremalnie przez chwile nastroj (tzw. dol)? Czy najpierw jest glowny bodziec do etapu depresyjnego a pozniej mozliwe sa samoistne spadki? Nie jestem zwolennikiem autodiagnoz ale wiele mi pasuje analizujac swoje zycie a lekarz z psychologiem kraza w po roznych zaburzeniach w tym blizej nie okreslonym zaburzeniu osobowosci.

 

gwałtowne załamanie nastroju bez określonej przyczyny to raczej mechanizm lękowy; w ChAD można mieć potężne i szybko po sobie następujące zmiany nastroju, czasem wręcz występujące jednocześnie (mania dysforyczna)

 

może napisz konkretniej, bo ten opis jest zbyt ogólnikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens,

 

Na innych forach na taki jak Twoj wpis ludzie dzwonia na policje.

Moze warto zastanowic sie nad blyskawiczna wizyta u lekarza a nawet nad szpitalem?

 

Czy ktos bliski wie o tym co bylo wczoraj? .

 

Dzięki Widmo

 

bardzo bardzo przepraszam jeżeli kogoś przestraszyłam lub zasmucilam

 

mąż był w domu tylko powiedziałam że poszłam na spacer

rozmawiałam telefonicznie z lekarzem w przyszłym tygodniu wizyta

 

teraz jest ok

 

jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens,

Nie ma za co przepraszac. Kazdy z nas wie przeciez czym jest nastroj depresyjny.

Pytajac czy ktos bliski wie mialem na mysli, ze dobrze aby byl ktos taki kto wie czym jest chad i kto w ciezszych chwilach bedzie powiernikiem i bedzie byl wstanie skutecznie pomoc.

 

Teraz jade na wakacje i fajnie jak po powrocie dowiem sie, ze znalazlas ze swoim lekarzem dobre rozwiazanie.

Powodzenia!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×