Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

zzYxx opoidy uzależnią fizycznie

i tolerka rośnie za szybko

na nerwicę gaba otrzymasz w formie benzodiazepin,pregabaliny,kwasu walproinowego

ale nie tędy droga

 

ważny jest agonizm serotoninowy+doładowanie dopamina/noradrenalina

depresja/anhedonia/lęki to niedobór tych amin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek zaje*iście działa na nastrój, dodaje kopa energii, z wcześniejszego przewlekłego zmęczenia teraz mam dużo energii, w ogóle się nie męczę. Zwiększa pozytywne emocje, czasem lekkie stany euforyczne, głupawki z byle czego, radość nawet z naprawdę głupich rzeczy. Ale anhedonię jest super, potrafię odczuwać błogostan słuchając ulubionej muzyki.

Poprawił mi pamięć, koncentrację i rozjaśnił umysł.

 

Z uboków to na początku bolała mnie czasem dość mocno głowa. Poza tym zwiększona nerwowość, czasem agresja, skłonność do kłótliwości.

Poza tym najgorsze są podwyższone lęki, u mnie wróciły po ponad pół roku spokoju, po tygodniu leczenia wellbutrinem.

Do tego cena nie zachęca :/ Poza tym od pewnego czasu mam problemy duże z zasypianiem, mimo brania tego mirtagenu i nawet po dołożeniu chlorprotixenu nie zasypiam wcześnie i budzę w nocy.

Ale całościowo z niego nie chcę rezygnować, bo dawno nie miałam takiego nastroju jak teraz, mimo trudności.

Chyba zaczyna pomagać mi ten demonizowany chlorprothixen. Być może będę miała dołożony escitil i zamienię mirtagen na trazodon.

 

-- 27 lip 2013, 17:56 --

 

wykończony, A ty jak długo brałeś well? I odstawiłeś go z powodu zwiększonej nerwowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może asertinu 150mg+150/300mg well ale pisałeś że po asertinie masakra była

paroksetyna? trazodon do well

 

-- 27 lip 2013, 19:00 --

 

Bezimienna 5 miesięcy

tylko wspomagany well był najpier paroksetyną a potem mianseryną

no za mało dopaminy a noradrenalina sedatywny nassa+cholinergiczny wpływ bupro

dały mega wpier..czenie że sobie nie radzę :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamulan, po tygodniu odczułam wybitną poprawę nastroju i napędu i stopniowo myślenie się poprawiało coraz bardziej. Ale u każdego różnie to bywa, poczekaj do miesiąca na rozkręcenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej biorę well 7 tygodni

niby poprawa była już na początku

ale potem znowu gorzej i huśtawki

a stabilnie zaczęłam się czuć od kilku dni ...

minimalizacja smutku, więcej energii

 

mama nadzieję że w końcu wrócę do żywych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na początku 5 dni euforii, potem wielki dołek. Obecnie 19 dzień i brak efektu, muszę uzbroić się w cierpliwość. To już 3 miesiące jak leczę się z obecnego epizodu depresji.

 

-- 31 lip 2013, 18:20 --

 

Jak myślicie, czy połączenie 450mg Wellbutrinu + 100mg/d Solianu ma sens? Podobno Solian w takich dawkach nadaje się w leczeniu depresji i dystymii. 22 dzień leczenia, bez efektów, depresja strasznie męczy, obojętność, apatia, anhedonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna 5 miesięcy

tylko wspomagany well był najpier paroksetyną a potem mianseryną

no za mało dopaminy a noradrenalina sedatywny nassa+cholinergiczny wpływ bupro

dały mega wpier..czenie że sobie nie radzę :bezradny:

 

 

A czy można well dodać do anafranilu?. Chodzi o takie odmulenie klarowności myślenia i powrót chęci do jakiegoś działania.

Nie chcę, żeby mnie ciągnęło nie wiadomo gdzie, ale tak subtelnie by jakieś chęci były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamulan, o mamusiu 450 mg wellbutrinu?! A lekarz tak ci zalecił, czy sam sobie tak zaleciłeś? Bo taka dawkę daje się w ostateczności i koniecznie pod kontrolą lekarza. A masz zwiększone lęki, niepokój po nim?

jeśli chodzi o solian to jak najbardziej można brać, mi samej chciał lekarz to dodać do wellbutrinu, więc można :)

 

depresyjny, nie wiem nic o przeciwskazaniach, mi lekarz mówił, że można łączyć z trójpierścieniowcami typu pramolan, anafranil, więc nic nie powinno ci być, najwyżej aktywizacja w dzień :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale anafranil mnie wyciągnął z -T- raxa wśród bóli. Jak zchodzę z 1,5 do 1 tbl to po ok. 4 tyg ból powraca. Na terapii bechawioralnej nie jestem zdolny do odpowiedzi na zadawane pytania, do reflekcji.

Sprawa może być głębsza: warunkowanie reakcji na bodźce, takie funkcje poznawcze, ale w rozumieniu sprawowania kontroli nad bólem, zapora przed nim. Nie jestem w stanie walczyć z czymś czego pochodzenia nie znam.

Na razie schowałem się za anafranilem. I nie za bardzo mogę co kolwiek zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamulan, o mamusiu 450 mg wellbutrinu?! A lekarz tak ci zalecił, czy sam sobie tak zaleciłeś? Bo taka dawkę daje się w ostateczności i koniecznie pod kontrolą lekarza. A masz zwiększone lęki, niepokój po nim?

jeśli chodzi o solian to jak najbardziej można brać, mi samej chciał lekarz to dodać do wellbutrinu, więc można :)

 

Tak, za porozumieniem lekarza, dziś jest 23 dzień brania i czuję tylko ogromną suchość w ustach. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie umiem tego sklasyfikowac, chyba psychiczny. Przyczyna moze byc wszystko. Nie panuje nad tym i moge sie domyslac co, np. Jak dostalem ataku to dlatego ze przelozona w pracy tak jak by sie domyslala ze cos mi jest bo spytala czy ja sie dobrze czuje w pracy? I wtedy zwiekszylem o 0,5tbl Ja to czuje konkretnie nad mostkiem, caly czas w tym samym miejscu. Nie czuje radosci szczesci smutku. Tylko albo jest bol albo go nie ma. Wtedy gdy dostalem najwiekszego nawrotu wrzesien 2012 bylem na 30 mg escitalopramu 300 sulpirydu. Takie kombo bylo bez radne, dolozylem 75 wenlafaksyny- dalej bez skutku. I wtedy wysunalem propozycie anafranilu, jego odczulenie dalo mi funkcjonalnosc.Ale intuicyjnie czuje ze nie jest to wyjscie z sytuacji. Wykonczony a amilitryptylina to by bylo troche mniejsze dzialo?

 

-- 01 sie 2013, 19:46 --

 

to jest jakis defekt funkci poznawczej, niezdolnosc do klasyfikowania bodzcow emocjonalnych, interpretowania ich. Mysle ze sie z tym urodzilem, tylko teraz nabralo to takiej formy jakiej nabralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem otepiony emocjonalnie i troszke intelektualnie. Jestem w takiej prozni. Emocje nie wychodza ze mnie. Jak bym byl caly czas pijany tylko w innej sferze. Nie ma mnie jako osoby w swiecie. Jest tylko dysonans i zero slow na opisanie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×