Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie cechy osobowości kobiety są dla Was najważniejsze?


Lord Cappuccino

5 NAJBARDZEJ POŻĄDANYCH PRZEZ CIEBIE CECH OSOBOWOŚCI KOBIETY:  

128 użytkowników zagłosowało

  1. 1. 5 NAJBARDZEJ POŻĄDANYCH PRZEZ CIEBIE CECH OSOBOWOŚCI KOBIETY:

    • Otwartość
      4
    • Inteligencja
      23
    • Uczuciowość
      10
    • Uległość
      0
    • Władczość
      0
    • Poczucie humoru
      19
    • Wrażliwość
      13
    • Kreatywność
      4
    • Prawdomówność
      9
    • Zmysłowość/Temperament seks.
      3
    • Pewność siebie
      3
    • Upartość
      0
    • Ugodowość
      2
    • Niezależność/Ambitność
      3
    • Komunikatywność
      3
    • Dojrzałość
      9
    • Rodzinność
      2
    • Cnotliwość
      4
    • Bezpruderyjność
      0
    • Impulsywność
      1
    • Stateczność
      2
    • Pragmatyzm
      1
    • Marzycielstwo
      2
    • Wyrozumiałość
      10
    • Żywość
      1


Rekomendowane odpowiedzi

inteligencja = fajne rozmowy, brak głupich ruchów

prawdomówność = wiem na czym stoję w relacji z taką kobietą

cnotliwość = czyli brak mentalności konsumpcjonistycznej

stateczność = czyli nie atakowałaby mnie swoimi emocjami

wyrozumiałość = rozumiałaby mnie i akceptowała i to by była dla mnie duża radość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, no odnosi się, więc mogłeś zaznaczyć :) często cnotliwość jest mylona ze wstrzemięźliwością seksualną.

myślę że cnotliwość się odnosi do tego co napisałeś ale i do wstrzemięźliwości seksualnej również, a tego akurat nie uważam za dodatnią cechę u ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, nie odnosi się, o ile to nie jest popkulturowe podejście do seksu.

 

cnotliwa osoba może uprawiać seks, często i niepruderyjnie.

 

no chyba, że przyjąć wypaczenie tego słowa, przez potoczny język, jako normatywne, ale to by było głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anna.anakaia, ja lubię, zresztą jak większość wymienionych w ankiecie cech, tylko, że można było wybrać maksymalnie pięć. :bezradny:

 

-- 31 lip 2013, 19:26 --

 

a co jesteś pewna siebie? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ale poza takimi uniwersalnymi cechami jak inteligencja, poczucie humoru, to faceci jednak inaczej wartościują osobowość bab, niż baby osobowość facetów.

 

Faceci cenią wyrozumiałość, prawdomówność, a baby zaradność, ambicję, zamożność, opiekuńczość, opanowanie (czyt. silny charakter).

 

Biorąc pod uwagę różnice płci i ról społecznych jest to zrozumiałe, więc ankieta chyba jest wymierna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny,

Baby

To chyba najgorsze słowo określające płeć piękną :? . Zaraz mam przed oczami 120 kilogramową staruszkę w chuście handlującą jajkami na rynku.

 

a baby zaradność, ambicję, zamożność, opiekuńczość, opanowanie

To wszystko to jak najbardziej cechy osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne siebie kobiety, nie lubią nie pewnych siebie facetów, a tu głównie tacy głosowali.

e tam.. wlaczaja nam sie instynkty opiekuncze wiec niepewni siebie nie sa na przegranej pozycji

 

opanowanie (czyt. silny charakter).

nie wiem co ma opanowanie do silnego charakteru? no moze cos ma ale dla mnie opanowanie to po prostu rownowaga emocjonalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotten soul,

To wszystko to jak najbardziej cechy osobowości.

 

no przecież napisałem, że wartościują osobowość.

 

co do słowa baba, dla mnie ono posiada wydźwięk neutralny i jest żeńskim odpowiednikiem słowa facet.

 

-- 31 lip 2013, 19:49 --

 

Candy14, żeby być opanowanym, charakter musi być silniejszy niż emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie lubi pewnych siebie kobiet? Czyli maksymalnie zakompleksione mogą być? Ani bezpruderyjnych (nie mylić z "bezwstydnych" ;))?

Chyba nawet silni psychicznie faceci nie przepadają za tzw silnymi kobietami, a co dopiero mówić o raczej słabych psychicznie facetach z tego forum czy takich niedojdach jak np. ja. Choć może właśnie paradoksalnie takie by się przydały nam, ale raczej się nie zainteresują takimi psychosłabiakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny, pewnie gdybyś mnie poznał na żywo stwierdziłbyś, że jestem pewna siebie :) Na pewno jestem bezpośrednia. Choć bywają sytuacje w których facet potrafi mnie onieśmielić :oops:

Pewne siebie kobiety, nie lubią nie pewnych siebie facetów, a tu głównie tacy głosowali. Nie ma co się dziwić.

Aha, to ze mną jest coś nie tak bo we mnie tacy faceci wzbudzają jakieś takie pozytywne uczucia.

To chyba najgorsze słowo określające płeć piękną :?

A jak nazwać zgryźliwą, uszczypliwą, wredną osobę "płci pięknej"? W tym przypadku określenie "baba" wg mnie w pełni uzasadnione.

Chyba nawet silni psychicznie faceci nie przepadają za tzw silnymi kobietami

Zależy co kto rozumie pod pojęciem "silna", dla mnie to synonim od "nieugięta", "twarda".

Natomiast "pewna siebie" to znająca swoją wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć może właśnie paradoksalnie takie by się przydały nam, ale raczej się nie zainteresują takimi psychosłabiakami.

 

Zainteresują się raczej. Problem pojawi się dopiero później, kiedy okaże się, że "psychoslabiak" znalazł sobie zastępczą matkę a nie partnerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14,

zmienny, a ja mysle ze normalni faceci potrafia powstrzymac emocje... tylko ci zaburzeni, zakompleksieni, bez dystansu do siebie mysla ze im wiecej krzycza tym przybywa im pewnosci siebie

 

piszesz teraz o sytuacjach błahych, wtedy wystarczy nie być furiatem, czy histerykiem, ale ja myślę, że ktoś o kim mówi się opanowany, jest taki również w sytuacjach podbramkowych, podejrzewam, że kobiety lubią takie opanowanie, imponuje im to, daje poczucie bezpieczeństwa

i dlatego żeńska część forum chętnie głosowała na ten typ.

 

A jak nazwać zgryźliwą, uszczypliwą, wredną osobę "płci pięknej"? W tym przypadku określenie "baba" wg mnie w pełni uzasadnione.

 

no wtedy mówi się jędza lub zołza:D

 

-- 31 lip 2013, 20:01 --

 

silence_sadness, przedstaw swoje refleksje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć może właśnie paradoksalnie takie by się przydały nam, ale raczej się nie zainteresują takimi psychosłabiakami.

 

Zainteresują się raczej. Problem pojawi się dopiero później, kiedy okaże się, że "psychoslabiak" znalazł sobie zastępczą matkę a nie partnerkę.

też racja, ale pewnie zdarzają się przypadki że kobiety lubią niańczyć facetów a im się to podoba, choć za zdrowe to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×