Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin20.04, wizjonerom? którzy chcą wybić połowę albo więcej społeczeństwa? Hitler też ponoć był wizjonerem

 

-- 29 lip 2013, 14:18 --

 

Saska, hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze się pokićkało pojęcie roli/pozycji społecznej z wartością człowieka. Ta jest taka sama dla każdego, niezależnie jak się potoczyło jego życie. Póki człowiek twierdzi że na szacunek należy zasłużyć wielkimi czynami (osiągnięcia, prestiż, dobra materialne, wiedza, pobożne uczynki) to jest w kropce. Powodzenia, ale ludzie nadal was nie będą szanować, a może nawet pójść w stronę zazdrości co na pewno nie jest równoznaczne z szacunkiem.

 

Forumowy filozof ze mnie, ale nie myślcie że się wywyższam. Cierpię na depersonalizację, a to stan zwątpienia w istnienie własnego ja i własnego życia. Kto niby miałby być lepszy, skoro ja nawet nie czuję samego siebie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, wizjonerom? którzy chcą wybić połowę albo więcej społeczeństwa? Hitler też ponoć był wizjonerem

W najlepszym przypadku 95%. A Hitler to oszołom, nie wizjoner.

 

-- 29 lip 2013, 14:40 --

 

monk.2000, nic mi się nie pokićkało. Znany profesor który wiele osiągną też może być niższy rasowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, jak zwał tak zwał... zastanów się o czym piszesz i o czym myslisz...

Ja się zastanawiam zanim napiszę, a wszystko co napisałem to efekt mojego wcześniejszego zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, pozwól mu w to wierzyć. Wątpię że ktoś szuka niższości w swojej rasie. Głównie to powód do szukania wyższości. Ja kiedyś szukałem swoich korzeni, po cichu liczyć że mam arystokratyczne korzenie. To też podział na lepszych i gorszych na podstawie urodzenia.

 

Marcin i co masz już plany jak wyemancypować swoją rasę spod wpływu meneli i piratów? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, Ja mam drzewo genealogiczne od strony ojca do połowy XIX wieku żadnej błękitnej krwi nie mam, za to głównie germańskie korzenie, a jedyne czym mogę się pochwalić to że moi przodkowie byli bardzo bogaci, no ale nic nam z tego prawie nie zostało i nikt żyłki do biznesu nie odziedziczył po przodkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, ciekawy jestem gdyby Marcin20.04 był postacią z Quo Vadis, jaką rolę by pełnił. Filon wydał chrześcijan, ale potem oszalał widząc zło, które uczynił. Neron i reszta nawet nie myślała, że coś jest nie tak i czerpała przyjemność z igrzysk. Przyznam, że płaczę na takich filmach.

 

"To dobrze, filozofie, aleś w jednym tylko pobłądził: bogowie stworzyli cię rzezimieszkiem, tyś zaś został demonem, i dlatego nie wytrzymasz!" Myślę, że za Hitlera było tak samo. Ofiary, kaci, szaleńcy i stoicy, wiedzący że nic nie mogą zrobić, umierający z pogodą ducha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, polecam Ci w takim razie "wycieczką" do Auschwitz. Jedź, popatrz, przemyśl...

To była bzdurna i niepotrzebna selekcja przeprowadzona przez oszołoma.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, ale tu nie chodzi o to czy ja mu pozwalam czy nie. Mnie wkurwia takie podejscie, taki sposób myslenia... Wyzszość człowieka nad człowiekiem? Kto jest lepszy kto gorszy? Ankietę zrobi, czy jak? A On do której grupy sie zalicza według swojego toku myślenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, polecam Ci w takim razie "wycieczką" do Auschwitz. Jedź, popatrz, przemyśl...

To była bzdurna i niepotrzebna selekcja przeprowadzona przez oszołoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, polecam Ci w takim razie "wycieczką" do Auschwitz. Jedź, popatrz, przemyśl...

To była bzdurna i niepotrzebna selekcja przeprowadzona przez oszołoma.

 

a Ty masz na pewno lepszy pomysł na selekcje i idea tego pomysłu na pewno jest lepsza :shock:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×