Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ja zaczynałem od 0.25 afobamu, a skończyłem na ok 4mg dziennie. heh... doraźne branie... taaa jasne. Tabletka na szczęście i spokojny sen.

 

nie pamiętam jak długo to ścierwo miało kontrole nade mną, ale chcąc odstawić, wychodziłem z apteki z 6 opakowaniami :lol: Takich magików miałem, przerzuciłem się na relanium 30-40mg bo dłużej działał. Teraz jestem na 2mg relanium... czy widzę poprawę? nie wiem, nie pamiętam :P przejrzałem na oczy i widzę jak wiele spraw zje****m przez to gówno.

 

Muszę sobie poczytać moje wcześniejsze wątki, na tym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek od benzodiazepanoidow nikt jeszcze nie wyzdrowial- to narkotyk, ktory bierzesz dorażnie i tyle. jak chcesz wyzdrowiec to musisz pokusic sie o to, co dziala z opóźnionym zapłonem, a benzo na przeczekanie, chociaz ja i tak twierdze ze benzo to tylko doraźnie jak chcesz sobie zrobić wieczór relaksacyjny.

 

-- 25 sie 2013, 09:39 --

 

Benzo- The Nightmaker :great:

no past, no future, no failure. just me and my morfeus sending truly dreams .....and twisted mornings.

czaisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawe wiec sie boje zomirenu i ograniczam go jak moge. Mam wlasnie jakos taki SOS , lek wlasciwy to Fluoksetyna.

 

-- 25 sie 2013, 16:29 --

 

Zdaje sobie z tego sprawe wiec sie boje zomirenu i ograniczam go jak moge. Mam wlasnie jakos taki SOS , lek wlasciwy to Fluoksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 0,25mg doświadczyłam nieprzyjemnego bólu w okolicach mostka (może to indywidualny skutek ze względu na chory kręgosłup), senności i dziwnego niepokoju. Czy to skutki uboczne, które miną ? Chcę brac Xanax doraźnie, chcę choć odrobinę ulgi i spokoju.

Po zażyciu 0,5mg Cloranxenu bolała mnie głowa (wtedy lekarz uznał, że należy zmienic benzo na Xanax).

 

-- 29 sie 2013, 08:35 --

 

zima, ja również obecnie przyjmuję sertralinę - już od sześciu lat i powolutku zmniejszam w celu całkowitego odstawienia (ze względu na złe wyniki morfologii i biochemii -> leukopenia i anemia; muszę sprawdzić, czy to lek wywołał). A teraz dołączam Xanax doraźnie i na niedługo, chcę zobaczyc, czy przyniesie mi trochę ulgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cholerna moc Alprazolamu! Wczoraj minoł 31 miesiąc bez grama Alproxu,a ja dostałam takiego napadu paniki że hej! Kurcze myślałam że się już kończę ale na szczęście już mi to mineło. Ja to bym chyba mogła napisać jakiś poradnik dla odstawiających benzo po tym wszystkim co ja przeszłam i jeszcze przechodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek postawił mnie na nogi.Wczoraj jak go pierwszy raz od bardzo dawna brałem, czułem jakbym zrzucił z siebie ciężką zbroje, po raz pierwszy od wielu dni rozluźniły mi się mięśnie, poczułem błogi spokój i ulge że będe może żył i nic mi nie jest.

Dzisiaj jak przed pracą sobie zażyłem, miałem pierwszy prawie normalny, dzień w robocie, lęki były jakby stłumione. Na tym leku naprawdę czuje się całkiem dobrze...

I to jest problem... Miałem ten lek brać tylko doraźnie na ataki, tyle że ja teraz(początki brania wenlafleksyny) mam ciągle uczucie niepokoju, i to cudo mi na to pomaga.

 

Nazwa mojego Alpra to Zolmirn SR(ten ze zmodyfikowanym uwalnianiem) Biorę 0,5 rano i 0,5 wieczorem. Jak myślicie, czy po miesiącu takiego dawkowania(potem powinna zadziałać ta nieszczęsna wena), będę miał problem z odstawieniem?

 

Wcześniej łykałem podobnie działające leki(Lorafen, Tranxene itp.) ale nie miałem roboty, dało radę przecierpieć(brałem tylko,gdy było naprawdę kszmarnie, więc okazyjnie). Teraz muszę być ''na chodzie'' cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: mam jedno opakowanie Afobamu, zapisane do brania doraźnie w przypadku ataku paniki, tylko że ja dla bezpieczeństwa noszę je zawsze w torebce i nosiłam także podczas 35-stopniowych upałów. Jakoś do tej pory obywało się bez niego, tak więc opakowanie jest pełne, ale ostatnio miałam kilka takich dni, że bardzo potrzebowałam jakiegoś ratunku - nie zażyłam, bo bałam się, że te upały mu jakoś zaszkodziły. Co myślicie, będzie ok, jeśli go zażyję, czy lepiej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja lekarka mówi, że za bardzo się obawiam Zomirenu, że zbyt boję się od razu uzależnienia. W sumie to racja, bo w ciągu dnia bronię się jak mogę przed nim, ale niestety nieraz nie ma innej opcji, trzeba go łyknąć :( Tak samo jak na noc.... Jak będzie lepiej to zejdę, mam dawki 0,25mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie alprazolam. Przy zerowej tolerancji dziala na mnie nie wiecej, niz poltorej godziny. Pozniej najwyzej mul. Mialem jeden taki cholernie stresujacy dzien, w ktorym ciagle musialem byc w centrum uwagi, pewny siebie, rozmowny, elokwentny ;) przed ludzmi, ktorych nie znam. Zezarlem w caly dzien chyba z 7 tych glupich tabletek. Wieczorem juz zasypialem na stojaco.

 

Clon ponoc dluzej dziala, ale zacny psychiatra nawet relanium nie chce mi dac (wzialem raz w zyciu, dzialalo swietnie, relaks + pobudzenie). Menda.

Mam jedno opakowanie alproxu chyba od kwietnia, zostaly jeszcze 2 tabletki na czarna godzine :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę:

Od tygodnia przyjmuję Xanax w dawce 0,5mg rano i 0,5mg wieczorem, ostatni raz wzięłam wczoraj wieczorem i w ten sposób skończyło się opakowanie. Tymczasem wariuję i mam lęki (prawdopodobnie w związku z odstawianiem sertraliny, od dziś - zero...), mam natomiast w zapasie Cloranxen. Kiedy najwcześniej bezpiecznie moge wziąc Cloranxen, żeby jego działanie nie "nakładało się" na działanie wczorajszego 0,5mg Xanaxu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę:

Od tygodnia przyjmuję Xanax w dawce 0,5mg rano i 0,5mg wieczorem, ostatni raz wzięłam wczoraj wieczorem i w ten sposób skończyło się opakowanie. Tymczasem wariuję i mam lęki (prawdopodobnie w związku z odstawianiem sertraliny, od dziś - zero...), mam natomiast w zapasie Cloranxen. Kiedy najwcześniej bezpiecznie moge wziąc Cloranxen, żeby jego działanie nie "nakładało się" na działanie wczorajszego 0,5mg Xanaxu?

 

Od razu. Czemu lekarz zaminil aplrazolam na klorazepat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Początkowo miałam zalecony klorazepat 5mg, ale czułam się po nim okrutnie - ból głowy i nieprzyjemne "łaskotanie" w głowie, poczucie dziwności oraz rezygnacji i zamulenia, depresyjny stan (utrzymywało się to około dwu dni). Lekarz powiedział, że niektórzy reagują tak na klorazepat (objawy typu ból głowy raczej nie miną, należy więc spróbowac innego leku z grupy benzodiazepin) i w ten sposób spróbowałam alprazolamu, na który nie reagowałam aż tak źle.

Obecnie nie mam już Xanaxu, za to opakowanie Cloranxenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadomo, nie należy równocześnie stosować różnych benzo. Z innej beczki: czy mogą wystąpić jakieś nieprzyjemne reakcje wynikające z połączenia benzo lub np. hydroksyzyny z kofeiną? Akurat w przypadku leków nie zależy mi na zamuleniu i senności, ale na stłumieniu lęków, do tego mam niskie ciśnienie i ciągłe zawroty głowy, zmęczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×