Skocz do zawartości
Nerwica.com

Antydepresanty (wszystko...)


Krak

Rekomendowane odpowiedzi

JAk to jest z ty6mi lekami antydepres..

 

Slyszalem ze niektorzy maja ostre zejscia psychiczne..

 

Zwlasczaw kwesti milosci.. szacunku.. td.. GAdalem z paroma chlopakami ktorzy zerwali bo ich dziewczynie "odbilo" uznala ze ona ich nie kocha.. i cala milosc przeszla w nienawisc.. klotnie.. itd..

 

ja mam depresje.. ale powiedzialem ze lekow nie wezme.. wole byc smutny ale swoim smutkiem a nie wesoly lekiem.. czulbym sie nie soba.. Bo nie bylbym soba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura , leki daja mi mozliwosc bycia soba i rozsadnego myslenia cieszenia sie z rzeczy ktore przed choroba sprawialy mi radosc !!!Nie wiem moze dziewczyna kolegi tak naprawde go nie kochala ,a teraz nabrala odwagi by mu to powiedziec i jakis tam ciezar spadl jej z serca!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest gdyby leki antydepresyjne (wychwyty zwrotne serotoniny jak np. cital) braly osoby zdrowe lub ktore wyzdrowialy? czy mialy by one jakies niemile "akcje" (nie mowie oczywiscie o pierwszym okresie brania - 3 tygodnie kiedy to organizm przyzwyczaja sie do leku)? czy poprostu lek by na nich nie dzialal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pewna, że jakieś akcje by były.

 

nie zawsze diagnozy są dobre, czasami zwykłego człowieka z ulicy można zamknąć w psychiatryku, wybadać i pokazać mu jaką ma fobię i na co ma się leczyć.

 

ale danemu przeciętnemu człowiekowi ta jakaś fobia widocznie w zyciu nie przeszkadzała na tyle, żeby stać w miejscu, frustrować się wszystkim, itd.

 

coś by się działo, co to nigdy nie wiadomo, tak jak nigdy nie wiadomo jak na chorego owy antydepresant/neuroleptyk/cośtamowiec zadziała.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic z tych rzeczy. Poprostu wydaje mi sie ze juz jestem zdrowy a jeszcze biore citalka i zastanawiam sie czy przypadkiem on mi w tej chwili nie szkodzi tzn. powoduje sennosc (biore juz go 6 miesiecy i dzieki niemu wyzdrowialem z derealizacji).

Oczywisacie nie przestane go brac bez konsultacji z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak to jest?

 

Czy komus po odstawieniu antydepresantow nie powrocil stan sprzed kuracji czy to nerwica, fobia, leki...? Ogromna wiekszosc osob zazywajacych te leki ma nawroty - musze chyba nawet napisac, ze brak nawrotow to raczej malo spotykany jest... I nie chodzi mi tu okres kilku tygodni po odstawieniu, mowie tu o czasie kilku, kilkunastu miesiecy lub kilku lat - podsumowujac szukam osob, ktorym dzialanie ww lekow pomoga do teraz, nawet gdy przestali je brac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, leki tylko stymulują organizm "na teraz", by nie było nawrotu potrzebna jest terapia i pogłębiona praca z samym sobą. Sami lekami się nic nie zdziała, tylko wyciszy objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem. Od około 7 miesięcy zażywam Efectin 75 mg i mimo poprawy zdrowia strasznie przytyłem. Jeszcze w marcu ważyłem 72 kg a teraz ważę prawie 90... Znajomy zaproponował mi zażywanie naturalnych środków odchudzających do nabycia w sklepach sportowych. Zakupiłem środek Fat Burner i Fat Transporter. Niby nie pisze, żeby nie łączyć z antydepresantami, ale wolę zapytać czy tutaj ktoś też zażywał podobne środki i czy nie wystąpiły jakieś problemy z tego powodu. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinno sie nic dziac, jednak zamiast suplementow radze biegac codziennie aby zwiekszyc metabolizm (nie trzeba biec szybko), przynajmniej dopuki jest pogoda, suchniedz rownie szybko, jesli nie szybciej, chcemie dopiero na jesien aby utrzymac wage lub dodatkowo schudnac, dodatkowo wszystkie cwiczenia aerobowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo można brać asentre i inne leki depresyjne wiem ze fevarin mozna brac ile sie chce lat pozatym lekarze niektorzy mowia ze leki przeciwdepresayjne mozna brac dotad az pacjent czuje sie dobrze a jak zle wteyd sie lek zmienia drudzy mowia ze mozna brac tylko pol roku a trzeci ze rok ja juz dwa razy odstawialem lek i za kazdym razem nerwica wraca ze zdwojona sila brales seroxat bardzo mi pomogł!!! pozniej bralem krotko efectin er ale dla mnie za mocny pozatym to lek ostatniego rzutu jak wszystkie inne nie pomagaja. I teraz pytanie do was ile bierzecie leki jak dlugo? I co wam mowia psychiatrzy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak jesli przyczyna tkwi w tobie w srodku to leki za duzo ci nie pomoga , a co do dlugosci to nie wolno ich stosowac dlugo , lek ktory bedzie dopasowany powinien zadzialac po ok 3-4 tyg a po 2 miesiacach powinienes wrocic do normalnego funkcjonowania , ale jesli bierzesz je np 3 miesiace i nie dzialaja to trzeba zmienic lek , jesli nie zaproponuje tego lekarz to i lekarza trzeba zmienic! pol roku i rok to za dlugo zeby czekac na efekt , tym bardziej nie wolno powyzej roku stosowac takich lekow jesli nie widac poprawy bo mozna wyladowac w psychiatryku!!! a po wyleczeniu depresjii powinno sie jeszcze przez okres 2-3 tyg brac ten sam lek tak dla podtrzymania! nie wolno nagle przerywac nawet jesli depresje calkowicie ustapi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachorowalam na angine, dostalam zestaw lekow, ale niespytalam lekarza, czy moge je brac w momencie kiedy przyjmuje zomiren i seroxat.

moglibyscie mi doradzic czy mozna bez problemow te leki laczyc, z gory serdecznie dzieki

lidzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi lekarz powiedział ze kuracja lekami może pomóc całkowicie osobom które nie cierpią na zaburzenia osobowości czyli gdy nerwica nie jest za bardzo zaawansowana.w innym wypadku terapia jest konieczna + leki,które mają pomoć wprowadzic nasz mózg na własciwe tory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie lekarz przekonywał ze leki mi pomoga bo ja sama sobie radziłam w dośc dobry sposób i stwierdził ze praktycznie jestem w połowie drogi do wyleczenia.powiedział ze miał sporo pacjentów którzy sie wyleczyli dzięki lekom i rzadko kiedy wracają, ale powiedzial też że są ludzie któzy nigdy sie nie wyleczą i im można tylko łagodzić objawy, ponieważ zmiany w psychice są zbyt duże.bo ja mu mówiłam ze przecież sporo ludzi ma po lekach nawroty nawet silniejsze.nie wiem czy on mi to mówił zebym sama uwierzyła ze mi to całkowice pomoże czy to faktycznie prawda.no ale w końcu sie dowiem.na razie biorę leki i lęki całkowicie przeszły i głupie mysli też i praktycznie wszystkie somatyczne objawy jest dobrze choć mam ogolnie teraz trudne chwile w życiu.chce wierzyć ze mi leki pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy sobie jaja niektórzy robicie. Co wy myślicie że lek wyleczy deprechę czy fobię czy nerwicę jak jakąś grypę czy przeziębienie? Bez terapii to wybijcie sobie z głowy. [i nie kieruję tego do nikogo bezpośrednio tylko do ludzi którzy tak myślą]

Bo jeśli dojdę do tego, jak mam problem i "przegadam" to z terapeutą to będę wyleczona? A jeśli ktos wie jaki ma problem i ma dośc już gadania na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli dojdę do tego, jak mam problem i "przegadam" to z terapeutą to będę wyleczona? A jeśli ktos wie jaki ma problem i ma dośc już gadania na ten temat?

A może wcale nie chce się zająć porządnie leczeniem co? Może wcale się nie stara i zero wkładu daje? :evil: Bo tak to można sobie terapię w nos wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×