Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

mifune85, wenla zaskoczyła u mnie po kilku tygodniach, zaczynałam od dawki 75, zależy ile czasu ją bierzesz...

 

Biore od 7 miesięcy. Też zaskoczyła po paru tygodniach ale teraz wróciły silne wahania nastroju i okropna senność pomimo tego że śpię po 10-12 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, może trzeba zwiększyć dawkę...tez tyle śpię jestem tydzień na paroksetynie a ile bierzesz wenli?

 

Biore 150mg wenli, 100mg lamotryginy i 50mg trittico przed snem. Pogorszyło mi sie w momencie kiedy zacząłem brać lek przeciwgrzybiczy(nadal biorę) i antybiotyk(już nie biorę). Mogło to jakoś wpłynąć na leki antydepresyjne ale nie wydaje mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala w trawie, po jakiś 2,3 tygodniach, ale żeby zobaczyć pełny efekt przeciwlękowy musiałam podwyższyć do 112,5 potem do 150, a już na 187,5 miałam znowu nasilenie lęków, ale na 150 nie miałam ich w ogóle przez pół roku (do momentu gdy zaczęłam brać wellbutrin, gdyby nie on pewnie dalej bym ich nie miała :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, dlaczego zmienilas na wellbutrin skoro na wenli czulas się dobrze?

 

-- 20 lip 2013, 19:47 --

 

cala w trawie, to częsty objaw że przy zwiekszeniu dawki nasilają się lęki , po pewnym czasie to minie. Natomiast pełne działanie leku to indywidualna sprawa ,gdyż na każdego działają inne dawki. Ja odczuwam pełną poprawę kiedy lekarz podwyższył mi do 225mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, na wenli nie miałam lęków ale za to wszystkie objawy depresji, plus wieczne zmęczenie, byłam nie do życia

ale z kolei na wellbutrinie mam nawrót tych lęków (nawet biorąc wenlę) i już sama nie wiem co robić, co jest lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, chyba jednak do pewnego stopnia lepsze są to lęki, dopóki mogę wyjść z domu, potem jest gorzej, ale z kolei depresja wyjęła mi ostatni rok życia i dopiero wellbutrin sprawił, że mogłam jakoś się podnieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszyć, ale póki co 187,5mg wenli, 75mg trazodonu i da się żyć. Czasem 25mg amisuplrydu na natręctwa. Nie jestem wiecznie zmęczony i senny (tylko pół godz po przebudzeniu lekka zamuła po trazodonie), tylko koncentracja szwankuje. Oby na razie nie było konieczności zmiany leków, niech sobie maskują tą nerwicę, jakoś trzeba żyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×