Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

mifune85, Tak. Czasami leki normotymiczne/stabilizatory przepisuje się w jednobiegunowej depresji albo z.o. .

 

Choć brałem wcześniej nieszczęsny lit(spowodował u mnie chorobe tarczycy) a teraz lamotryginę to nie mam pojęcia jaki jest cel brania stabilizatorów nastroju. Teoretycznie myślałem że mają stabilizować nastrój na tyle by nie wpaść ani w za silny dołek i w konsekwencji depresją ani w zbytnią euforię. Tylko u mnie jakby to przestało działać i nie wiem czy zwiekszanie dawek lamotryginy ma jakikolwiek sens chociaż do niedawna kombinacja leków jakie brałem wydawała się działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym celem normotymików/stabilizatorów jest normalizacja (stabilizacja) nastroju. czyli profilaktyka stanów maniakalnych, ale też depresyjnych- bo one obniżą nastrój i napęd z podwyższonego do adekwatnego(prawidłowego), ale poniżej tej granicy już nie- czyli nie wykazują tendencji depresjogennych. Przez to, że te leki wpływają, w nie do końca określony sposób, na transmisję GABA-ergiczną i glutaminergiczną augmentacja leczenia przeciwdepresyjnego normotymikami może przynieść pewne, okreslone benefity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wenlafaksynę już mniej więcej jakoś od wiosny, lek bardzo dobry, jednak co jakiś czas mam eksplozje depresji i ogólnie mój nastrój jest mało stabilny, mimo że wenlafaksyna działa. Czy dołączenie do wenli lamotryginy będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wenlafaksynę już mniej więcej jakoś od wiosny, lek bardzo dobry, jednak co jakiś czas mam eksplozje depresji i ogólnie mój nastrój jest mało stabilny, mimo że wenlafaksyna działa. Czy dołączenie do wenli lamotryginy będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem?

 

U mnie to przez jakiś czas działała ta kombinacja ale z czasem też zacząłem mieć silne wahania nastroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wenlafaksynę już mniej więcej jakoś od wiosny, lek bardzo dobry, jednak co jakiś czas mam eksplozje depresji i ogólnie mój nastrój jest mało stabilny, mimo że wenlafaksyna działa. Czy dołączenie do wenli lamotryginy będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem?

 

U mnie to przez jakiś czas działała ta kombinacja ale z czasem też zacząłem mieć silne wahania nastroju

 

I co wtedy Ci pomogło? Inny stabilizator, czy zrezygnowałeś z antydepresanta?

 

-- 17 lip 2013, 20:33 --

 

Tańczący z lękami, i jak obecnie lamotrygina się sprawuje? jaką dawkę? nadal łączysz z innymi lekami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Niestety miałem przerwę z lamo w czasie urlopu, bo zapomniałem zabrać że sobą więc teraz jestem na 50mg. Dopiero w weekend podniose do 100mg. W ostatnim tygodniu brałem fluo bo wszystko po 16 dniowej przerwie się rozjechało. Ale ta standardowo za bardzo mnie nakręca. Daje lamo czas do końca lipca żeby ponownie zaskoczyła. chciałbym brać sam stabilizator bo antydepy zawsze sztucznie pobudzają.Jak będzie słabo to coś dołożę ale raczej sertralinę lub paro niż fluo.

A jak nie wyjdzie to wrócę do topi w połączeniu z fluo. Topamax działa dużo szybciej i bardziej odczuwalnie. Tylko niestety bardziej upośledza funkcję poznawcze.

A Ty jakA dawkę lamo bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pamiętam to właśnie na stabilizatorze czułem się naturalnie. Miałem równy nastrój, wszystko było takie zwyczajne, spokojne, normalne. Żadnego nakręcenia, żadnego pobudzenia. Dzięki temu miałem dużo więcej energii, która była całkowicie pod kontrolą. Z 5 kawalerki dziennie wszedłem do dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niezmiennie prawie 75mg/d.. Spisuje sie bardzo dobrze, ale nie sam. Wiesz ,że lubuję się w Mixach, a lamo to czołowy jego składnik. Długo pewnie nie odstawię Lamo , bo jest dobre, naprawdę dobre.

 

Ją pewnie zostanę na 100mg i zobaczę jakie będzie finał. Jakby co mogę podnieść do 200mg lub dołożyć LPD. Ale mam nadzieję że uda się tego uniknąć. Bierzesz lamo już długo więc to napawa optymizmem, że cały czas ją chwalisz.

 

-- 17 lip 2013, 21:20 --

 

Z 5 kawalerki dziennie wszedłem do dwóch.

---nie rozumiem tego zdania(???)

 

Miało być z 5 kaw dziennie zszedłem do dwóch. To ten natrętny słownik w komórce.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wenlafaksynę już mniej więcej jakoś od wiosny, lek bardzo dobry, jednak co jakiś czas mam eksplozje depresji i ogólnie mój nastrój jest mało stabilny, mimo że wenlafaksyna działa. Czy dołączenie do wenli lamotryginy będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem?

 

U mnie to przez jakiś czas działała ta kombinacja ale z czasem też zacząłem mieć silne wahania nastroju

 

I co wtedy Ci pomogło? Inny stabilizator, czy zrezygnowałeś z antydepresanta?

 

 

Nie wiem czy to było do mnie ale odpowiem:)Na razie nic nie zmieniałem bo czekam na wizytę. Te wahania nastroju stały się coraz silniejsze i nie do zniesienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, tak do ciebie:) a w jakiej dawce bierzesz lamo? Próbowałeś kiedyś ze stabilizatorem solo?

 

Nie. Kiedyś brałem amitryptylinę z litem. Działało dobrze ale lit spowodował u mnie chorobę tarczycy. Teraz biore lamo i wenlę ale nie spełnia to swojej roli bo wahania nastroju cały czas się nasilają. A czy branie samego stabilizatora ma w ogóle jakiś sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, i jak obecnie lamotrygina się sprawuje? jaką dawkę? nadal łączysz z innymi lekami?

biorę 75mg, ale znów czuję się troszeczkę struty, to pewnie przez połączenie z sertą. Generalnie jest ok, ale szału nie ma. Tylko, że ja mam dodatkowo problem, bo pracuję na nocki a w dzień mam harmider w domu i ciężko się wyspać od kilku tygodni, stąd podniosłem trochę mirtę.

PS. Przeczuwałem, że fluo Cię przetrzepie i przeczuwałem, że z niej całkowicie zrezygnujesz. Ale mimo to dam Ci radę, abyś spróbował na mniejszej dawce -10mg fluo, ale na niej wytrwał biorąc doraźnie benzo. Jeśli po 6 tyg będzie chujnia to ostawisz to fluo, ale na litość boską nie bierz 20mg, które odstawisz po kilku dniach, bo to Cię nie ustabilizuje ani nie poprawi nastroju. Ja już żadnych drastycznych zmian na sobie nie robię - fatalnie to znoszę. Stosuję tylko delikatne ruchy- znam swój organizm i swoją słabą głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, No i miałeś rację z fluo. Mam zamiar spróbować z lamotryginą solo w dawce 200mg. Ewentualnie zobaczę czego będzie brakować i wtedy dolożę fluo albo inny lek. Moja psychiatra mówiła o fluanxolu.

Nie wiem które podejście jest lepsze czy trzy leki w małych dawkach czy jeden w słusznej dawce. Ale logiczne jest zacząć od jednego zobaczyć co i jak i wtedy cegiełki dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, No i miałeś rację z fluo. Mam zamiar spróbować z lamotryginą solo w dawce 200mg. Ewentualnie zobaczę czego będzie brakować i wtedy dolożę fluo albo inny lek. Moja psychiatra mówiła o fluanxolu.

Nie wiem które podejście jest lepsze czy trzy leki w małych dawkach czy jeden w słusznej dawce. Ale logiczne jest zacząć od jednego zobaczyć co i jak i wtedy cegiełki dokładać.

 

pytanie - na co? w sensie, co jest największym problemem? lamotrygina solo jest dobra, jak się ma eutymię w ChAD, poza tym nie bardzo widzę monoterapię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę Was o poradę. od długiego już czasu biorę lamitrin. jest to jeden z 6 leków jakie biorę. wkładam leki do dozownika, pewnie wiecie o co chodzi. no i ostatnio - uzupełniając dozownik - nie wrzuciłam do niego lamitrinu. po dwóch dniach zaczęłam przeżywać katorgi - po czterech dniacj dopiero się zorientowałam.chciałabym jednak uzyskać od was odpowiedź czy mój stan na pewno wynikał z tego - w sumie krótkiego - nie brania? jestem przerażona, bo boję się, że to może jednak uderzenie choroby:(:(:( czekam na jakiekolwiek odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę Was o poradę. od długiego już czasu biorę lamitrin. jest to jeden z 6 leków jakie biorę. wkładam leki do dozownika, pewnie wiecie o co chodzi. no i ostatnio - uzupełniając dozownik - nie wrzuciłam do niego lamitrinu. po dwóch dniach zaczęłam przeżywać katorgi - po czterech dniacj dopiero się zorientowałam.chciałabym jednak uzyskać od was odpowiedź czy mój stan na pewno wynikał z tego - w sumie krótkiego - nie brania? jestem przerażona, bo boję się, że to może jednak uderzenie choroby:(:(:( czekam na jakiekolwiek odpowiedzi

 

Mój psychiatra mówił, że nawet kilkudniowa przerwa w braniu lamotryginy nie powoduje poważnych konsekwencji. A jak pewnie wiesz nawet branie leków nie chroni od załamań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, na dzień dzisiejszy: wahania nastroju, brak równowagi i stabilizacji. Topamax pomagał, więc nie widzę powodu dla którego lamotrygina miałaby nie pomóc. Ale ok biorę ją dalej z fluoksetyną. Chyba jakoś już działa bo nie jestem tak sponiewierany jak na samej fluo, kiedy dosłownie nie mogłem zatrzymać się w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy lamo działa przeciwlękowo? czy złagodziłaby mi lęki po wellbutrinie? i zamula, powoduje senność w dzień?

 

-- 20 lip 2013, 19:27 --

 

i ta wysypka u wielu osób występuje i jest ona na całym ciele, czy tylko na twarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×