Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?


tomakin

Rekomendowane odpowiedzi

Ala - jeśli tak jest, to jeszcze raz mówię - przestań znęcać się nad swoim organizmem dietą ubogą w składniki odżywcze, nawet efektów aktywności fizycznej nie jesteś w stanie utrzymać. To się skończy fatalnie pewnego dnia. Gdybyś zaczęła się normalnie odżywiać, a suplami uzupełniła to, czego nie da się w parę tygodni uzupełnić dietą (takie suple trzeba brać tylko miesiąc albo dwa, a potem odstawić już do końca życia), byłabyś trwale wyleczona, dodatkowo nie miałabyś zdewastowanego ciała w wieku lat 40.

 

Zmienny - nie wiem, jak apteki, na pewno jest na każdym stoisku z odżywkami sportowymi - i na allegro, cena z wysyłką nieraz jest niższa niż w sklepie.

 

10 jajek dostarcza 1200 mg choliny, czyli jakieś 200% zapotrzebowana - aż nadto wystarczy, żeby organizm miał z czego budować. Tyle że tak ilość jajek może być niezdrowa - nie chodzi o cholesterol, ale o substancje zwane TMAO, możesz pogooglać o tym. Jeśli będziesz to robił przez miesiąc czy dwa nic wielkiego się nie stanie, ale nie radzę tego robić codziennie. Chyba tylko wegetarianie mogą bezpiecznie jeść jajka w takich ilościach - ich flora jelitowa ma zupełnie inny skład i nie produkuje TMAO.

 

Siemię lniane w takiej ilości niemal nic nie dostarczy :D kup sobie omegi w aptece i celuj w 2000 mg EPA, takie dawki w badaniach klinicznych miały najlepszy efekt.

 

//edit

 

jak ktoś ma wysypkę po jajkach, to nawet jednego nie powinien jeść, ani nawet produktów w których użyto jajek. Znam ludzi co jedli po 30 - wegetariańscy kulturyści, nic im tam nie było, nie licząc oczywiście tego że zdobywali mistrzostwo świata w podnoszeniu ciężarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, Nie mam zdewastowanego ciała zapewniam Cię , mogę przedstawić świadków :mrgreen:

 

zmienny, Nie mam już czasu , muszę wyjść, ale wg mnie to głupota, Nic w .nadmiarze nie jest zdrowe, więc przede wszystkim zróżnicowana dieta , z zachowaniem zdrowego rozsądku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa, z pewnością zróżnicowana dieta pozwoli w miesiąc uzupełnić niedobory pokarmowe, które pogłębiały się przez ostatnie kilkanaście lat...

 

Wiola - nie musisz wyszukiwać świadków, starczy że pokażesz wynik densytometrii szyjki kości udowej :D Bo widzisz, ja jestem typowym romantykiem, mnie interesuje wnętrze człowieka. Wnętrze, rozumiesz. Kości, wątroba.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ala - jeśli tak jest, to jeszcze raz mówię - przestań znęcać się nad swoim organizmem dietą ubogą w składniki odżywcze, nawet efektów aktywności fizycznej nie jesteś w stanie utrzymać. To się skończy fatalnie pewnego dnia. Gdybyś zaczęła się normalnie odżywiać, a suplami uzupełniła to, czego nie da się w parę tygodni uzupełnić dietą (takie suple trzeba brać tylko miesiąc albo dwa, a potem odstawić już do końca życia), byłabyś trwale wyleczona, dodatkowo nie miałabyś zdewastowanego ciała w wieku lat 40.

Żadnej diety nie mam, jem normalnie i staram się też zdrowo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a powinnaś jednak poprosić kogoś, żeby Ci dietę ułożył - bo najwidoczniej nie masz zbyt dobrej. Skoro non stop brakuje Ci magnezu, to coś tam jest mocno nie tak. Nie można mieć diety w której brakuje tylko i wyłącznie magnezu, jeśli go nie ma - to nie ma też połowy innych minerałów i witamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć diety w której brakuje tylko i wyłącznie magnezu

 

uuu to u mnie też cienko chyba, bo objawy magnezowe występują, to poranne zmulenie.

 

a są jakieś dokładniejsze testy na magnez? domowe oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, Nie mam zdewastowanego ciała zapewniam Cię , mogę przedstawić świadków

Takiej laski jak Wiola świat nie widział.

Ma śniadą, piękną, gładką skórę na ciele, jest bardzo zgrabna, zero tłuszczyku i oponek, lśniące włosy, okaz zdrowia. Pozornie bo ma boreliozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boreliozę ma pewnie w jednym stawie, może w dwóch, jak w większości takich przypadków. Ale fakt, gdyby była faktycznie zdrowa i dobrze się odżywiała, organizm zwalczyłby to cholerstwo.

 

Zmienny, nie ma testów magnezu, co gorsza - ciężko odróżnić objawy niedoboru tego pierwiastka od objawów braku wapnia, co jest o tyle problematyczne, że nadmiar jednego powoduje wypłukanie drugiego, więc suplementacją można nawet bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin,

Zmienny, nie ma testów magnezu, co gorsza - ciężko odróżnić objawy niedoboru tego pierwiastka od objawów braku wapnia, co jest o tyle problematyczne, że nadmiar jednego powoduje wypłukanie drugiego, więc suplementacją można nawet bardziej zaszkodzić niż pomóc.

 

ale lipa ;/

 

ok to małe podsumowanie bo jutro idę do apteki:

chrom, minerały i witaminy b - olimp vita sport

omega3 to z apteki jaki preparat?

 

wapń - to sobie kupie w aptece jaki preparat?

 

cynk i miedź - to już biorę

 

potas - to z pomidorów

 

magnez + b6 - to już biorę

 

cholina - to z jajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, Skorzystaj najpierw sam z przynajmniej kilkuletniej terapii, abyś mógł faktycznie ocenić czy działa, czy nie działa, a potem pogadamy, ok? Ahh, sorry skoro z góry się zakłada negatywny efekt, to nawet nie warto zaczynać :P

Z mojej strony to tyle na dzisiaj :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomakin a mógłbyś tak w skrócie tutaj wypisać po kolei co w jakich ilościach brać żeby było dobrze?

Bo np. mam omega-3 firmy naturell 120caps 500mg, producent zaleca 5 dziennie, czyli 2500mg, tyle wystarczy ?

Tak samo mnie interesuje np witD3, chrom, cynk ;)

 

Zmienny wapń warto sobie kupić w markecie np. w lidlu kupiłem te tabletki musujące, jedno opakowanie jakoś 3zł więc na prawdę po kosztach wychodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel86, thx,

Tomakin a mógłbyś tak w skrócie tutaj wypisać po kolei co w jakich ilościach brać żeby było dobrze?

 

 

no właśnie tomakin, już pisaleś, że to sprawa indywidualna, ale gdybyś musiał w ciemno brać bez żadnych badań to co byś brał i jakie dawki, a to już każdy sobie na własną odpowiedzialność zdecyduje co zrobi z tym info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, Niektóre Twoje wnioski są sprzeczne z logiką, czekam na obalenie ;)

Napisałeś , że producenci na zamieszczają bzdurne informacje dotyczące zawartości witamin czy minerałów., Wniosek jest taki , że nikt tego nie kontroluje i piszą sobie co im się podoba, prawda?

Dlaczego więc zamieszczają informacje o dawkowaniu i zaznaczają , żeby nie przekraczać zalecanych dawek, To się wyraźnie mija z ich interesem, Skoro i tak nikt nie ma nad tym nadzoru to zamiast 3 kapsułek mogliby zalecać 6 - większa sprzedaż. Nie mam racji? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ala - wybacz, nie będę sobie robił terapii, która kosztuje tyle, że mógłbym za to kupić sobie pół mieszkania, akurat żeby sobie życie urządzić. Obawiam się, że gdybym to zrobił, stałbym się ofiarą syndromu Sztokholmskiego - bym powtarzał każdemu, że taka terapia jest dobra i warto. Od razu przypominają mi się ludzie, którzy za moich czasów odbywali przymusową służbę wojskową. Dwa lata wykreślone z życiorysu, akurat wtedy gdy można rozwinąć własny interes, gdy można się zacząć w życiu ustawiać. Ale oczywiście każdy powtarzał, że warto. Kurde, skoro tak warto, czemu potem a ni jeden nie dodał sobie jeszcze dwóch lat na jakimś zgrupowaniu skautów?!

 

Nie będę robił terapii także z tego względu, że jest kompletnie niepotrzebna. Nie spotkałem jeszcze ani jednego przypadku nerwicy lękowej czy depresji, który nie znikłby albo bardzo mocno nie zmniejszył po rozwiązaniu problemów ze zdrowiem ogólnym - czy to zatrucia, czy niedobory, czy jakieś schorzenia typu zaburzenia pracy tarczycy albo przewlekłe choroby zakaźne.

 

@Majkel (i zmienny) - omega3 dowolny preparat, tylko trzeba popatrzeć ile zawiera kwasu EPA. On jest tym składnikiem, który jest istotny. Trzeba celować w około 2000 mg tego kwasu dziennie, jak będzie 1500 albo 3000 to też nie zaszkodzi. Lepiej to rozbić na dwie porcje w ciągu dnia. I w przypadku omega 3 nie ma co liczyć na jakieś bardzo szybkie efekty - on będzie stopniowo wbudowywany w ściany komórkowe, to trwa niekiedy miesiącami. Ale za to pozytywny efekt utrzymuje się całymi latami po zaprzestaniu suplementacji.

 

Witamina D3 - najlepiej się opalać, jeśli się nie da - 5000 IU dziennie powinno wystarczyć.

 

Chrom - ważne, żeby to był chlorek chromu bądź jakiś inny "zwykły" związek, nie pikolinian - miał on niekiedy dość poważne skutki uboczne (których nie miały inne związki). Ile? Spokojnie można 500 mcg.

 

Cynk - zależy od stopnia niedoboru, ale jeśli jest on dość poważny, trzeba niestety ładować bardzo duże dawki, rzędu nawet 100 mg dziennie, koniecznie pod osłoną jakiegoś preparatu miedzi. Tylko takie ilości pozwolą faktycznie uzupełnić niedobory.

 

(zaraz odpiszę na posty z następnej strony)

 

-- N lip 14, 2013 7:29 pm --

 

no właśnie tomakin, już pisaleś, że to sprawa indywidualna, ale gdybyś musiał w ciemno brać bez żadnych badań to co byś brał i jakie dawki, a to już każdy sobie na własną odpowiedzialność zdecyduje co zrobi z tym info.

 

Jak nie raz pisałem, powinno się zacząć od podstawowych badań - żadna ilość D3 czy omega 3 nie pomoże, jeśli masz organizm wysycony ołowiem. Za to ołowiu można się pozbyć za dosłownie 10 zł, bo tyle kosztuje najskuteczniejszy środek wiążący ten pierwiastek i pozwalający go po prostu wysikać. Podobnie w przypadku powiedzmy hemochromatozy - trzeba zrobić konkretną, wycelowaną w to właśnie schorzenie terapię, bez tego ani rusz. W Polsce praktycznie nie diagnozuje się tej przypadłości, mnóstwo osób jest chorych i nic o tym nie wie - około 1 osoba na 200 powinna poddać się banalnie prostej terapii, ile się poddaje - ciężko wyczuć, pewnie mniej niż jedna na parę tysięcy.

 

Ale z rzeczy, które można brać w ciemno bez praktycznie żadnego ryzyka - byłby to chrom, omega 3 wraz z urydyną i choliną, mocna B complex z podstawowymi innymi witaminami (chociażby wspomniany w tym wątku olimp sport), do tego duże dawki cynku pod osłoną miedzi. Zresztą większość z tych rzeczy biorę na co dzień albo co jakiś czas, jako że niemal niemożliwe jest dostarczenie tego w zwykłej diecie.

 

@Wiola - to już musisz producenta zapytać, zacznij od pytania czemu kłamią o B12 w spirulinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, To chyba jakaś zmowa, bo mój guru twierdzi , że jest ;)

 

Składnikami aktywnymi Spirulina są: fikocyjanina, polipeptydy, chlorofil, aminokwasy (np. leucyna, izoleucyna, lizyna, fenyloalanina, treonina, walina), kwasy nukleinowe, kwas linolenowy (gamma linolenowy kwas, w tym także kwasy tłuszczowe omega-6), sulfolipidy, polisacharydy, karotenoidy (beta-karoten – 14 mg/10 g ekstraktu spiruliny), ksantofile (miksoksantofil, zeaksantyna, kryptoksantyna, echinenon) witamina B12 (20 ug/10 g ekstraktu spiruliny), sporo związków żelaza, magnezu, wapnia, miedzi, fosforu, selenu.

http://rozanski.li/?p=192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różański nie pierwszy i nie ostatni raz plecie trzy po trzy. Tak, kilkadziesiąt lat temu uważano, że w spirulinie znajduje się witamina B12. Od kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat wiadomo jednak, że są tam jedynie nieaktywne analogi, które fałszowały te pierwsze, niedokładne testy. Różański jak zwykle nie doczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×