Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu byłem bardzo ciekaw moklo i nawet planowałem przeprowadzkę z sertraliny na ten lek, ale mój dr zgasił mój zapał, twierdząc że owszem jest to niezły specyfik, ale u osób jak ja niestety nieskuteczny. Chodzi mianowicie o wieloletnią karierę psychodeliczo-psychiatryczną, rozbuchane receptory które nie zareagują już na moklo. Ale stwierdził że wielu osobom faktycznie pomaga.

Inna sprawa z tianeptyną. Zauważyłem pod koniec ostatniej wizyty że stoją przede mną husteczki higieniczne, zasponsorowane przez producenta bodajże Coaxilu. Zapytałem, 'co pan sądzi o tym leku, słyszałem że to raczej takie prawie placebo..?'

Odparł że ma podobne zdanie, owszem przepisuje czasem ten lek, ale z reguły rozhisteryzowanym starym babom albo osobom które koniecznie chcą coś brać, a wcale nie powinny. Stwierdził jednak że owszem ten lek działa, ale jest raczej słabiutki. Choć jak wspomniał, zapaleńcy farmaceutyczni łykają po kilkadziesiąt tabletek żeby się zrobić, także pewien potencjał ma. Swego czasu czytałem że była przez lata plaga nadużywania Stablonu w Rosji, przez aplikację dożylną. Poza opiato-podobnym efektem, przy dłuższym stosowaniu występowała nekroza... Dla odważnych polecam sprawdzić na Google Photos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wkręcaj się w duże dawki, bo podnoszenie nic nie wnosi a psuje tylko efekt. 300mg działa bardzo dobrze.

potwierdzam że często dawki powyżej 300 mg mogą tylko popsuć ;/ u mnie tak było a do tego ból brzucha. Fajny lek ale tam gdzie lęki dają ostro w kość zwyczajnie za słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jak sie ma zaburzenia osobowosci np unikajaca to zaden lek nigdy nie bedzie pasowal. Zawsze bedzie te ale...jakis lek moze dodac nam pozytywnych emocjii ale lęk bedzie i tak hamowal nas przed zyciem. Z kolei na ssri lękow nie bedzie ale cala ta szczatkowa motywacja pojdzie w piach. Nie da sie zyc ze zrypana osobowoscia niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Ja mam podobne doświadczenia, bo cierpię z powodu lęków i braku energii życiowej. Zauważyłem, że sztucznie napędzona motywacja często stawia osoby unikające przed wyzwaniami, na które nie są do końca przygotowane, ukazując ile tak naprawdę jest jeszcze do zrobienia, a jest to bardzo prosta droga do negatywnej oceny całej terapii. Co raz bardziej skłaniam się ku temu, że podobne naszym, problemy psychiczne wynikają przeważnie z wewnętrzych konfliktów typu "chciałbym, ale nie tym kosztem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madrze powiedziane. Z tym ze dla mnie kazda zyciowa czynnosc to wyzwanie i we wszystkim mam charakter unikajacy . To jest najgrosze. Wprawdzie na niektorych lekach robilem rzeczy o ktorych obecnie nawet bym nie pomyslal to nie sprawialy mi one zadnej satysfakcjii...byla to jakas chora automatyzacja dzialan. Ja nie mam wiekszych ambicjii i celow, dominuje pustka i wyjaolwienie emocjonalne. Totez wlasnie temu nie mam co liczyc na wieksza poprawe ze strony lekow bo osobowosci i podejscia/postrzegania swiata mi nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, zmęczenie, wręcz wyssanie całej siły. Po przespanej nocy był mega zmęczony. Zaczęło się od pon gdy wkroczył na dawkę 600 mg. Bierze od 3 tygodni dopiero, więc o efektach nie można jeszcze nic mówić. A tak bym chciała aby było lepiej :roll:

O sraczce nic nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, lubudubu, macie rację serotoninowce mogą pogorszyc stan unikających ale tylko jeśli są brane solo, ważna jest terapia, ja leczę to od 7 lat i widzę efekty. Ale robić porównanie w tak bardzo osobniczej sferze to głupota pewnie dlatego ta dziedzina medycyny jest daleko do tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, lubudubu, macie rację serotoninowce mogą pogorszyc stan unikających ale tylko jeśli są brane solo, ważna jest terapia, ja leczę to od 7 lat i widzę efekty. Ale robić porównanie w tak bardzo osobniczej sferze to głupota pewnie dlatego ta dziedzina medycyny jest daleko do tyłu

masz na myśli fobie społeczną?

tu dopamina jest ważna

to fakt sama serotnina może wpłynąć na spadek dopaminy i ........ :hide:

 

-- 14 lip 2013, 22:14 --

 

wykończony, miałam wykład na ten temat i może coś w tym być.

o gaba i melatoninie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moklobemid jako RIMA ma zupełnie inny mechanizm działania od większości antydepów. Według klinicystów poprawa powinna nastąpić szybciej niż w przypadku leków z innych grup- podczas 1 tygodnia zażywania, a po 3-4 tygodniach efekty lecznicze powinny osiągnąć maximum. Do leczenia NN w ogóle oficjalnie nie jest zarejestrowany, ale objawy nn o dziwo też się zmniejszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę moklar od 3 dni i u mnie jest straszne pogorszenie pod względem samopoczucia. Dawno nie miałem już myśli samobójczych, ale teraz uderzyły we mnie ze zdwojoną siłą, dodatkowo płaczliwość, uczucie przybicia, bezwartościowości. Czy ktoś miał podobnie? Zastanawiam się czy brnąć w to dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mój post nic nie wniesie do tematu, ale muszę to napisać:

Lekarz może być w głupiej sytuacji jak umrę :D

 

To zdanie mnie pozytywnie rozbroiło i poprawiło humor na koniec dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×