Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeczytane:

-Graham Masterton Demon Zimna W upalny czerwcowy dzień,do poręczy przymarza uczeń koledżu. Jego nauczyciel Jim Rook wyrusza na Alaskę, by tam zmierzyć się z demonem zimna.

Asa Larsson Aż Twój Gniew Przeminie Na północy Szwecji tonie w rzece dwoje młodych ludzi, według prokuratorki, to nie był wypadek

Jacek Komuda Imię Bestii Francja piętnasty wiek.Villon poeta i łotr, szuka sprawcę wielu wypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem te książki są nieco podkolorowane żeby służyć za "materiał edukacyjny" do straszenia dzieci w liceum. Ale linku ze źródłem nie jestem w stanie podać bo to wiele lat temu czytałem.

No właśnie też coś takiego mi się obiło o oko kiedyś i nie mogę tego nigdzie teraz znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio:

 

John Oliver Killens "I usłyszeliśmy grzmot"

Rzecz dzieje się w czasie drugiej wojny światowej, ale nie o wojnie to książka, choć i takie wątki są, a o rasizmie głównie, dla którego wojna jest tłem. Autor - czarnoskóry, bohaterowie - też. Książka była nominowana do Pulitzera w roku 1962. Bardzo dobre.

 

Thomas Hardy "Juda nieznany"

Historia zmagania się z życiem, zaprzepaszczonych szans. Ponura opowieść, autor stawia pytania na temat moralności w małżeństwie/związku, sensowności tegoż aktu itd. Unosi się w tle rowież duch ateizmu. Stare, ponad 100 lat, ale jare. Bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Każdy umiera w samotności" Hansa Fallady, III Rzesza, losy małżeństwa, które po śmierci syna we Francji, zaczęło działać na szkodę państwa. Autor obrazuje nie tylko defetystyczną działalność wyżej wspomnianych, ale także codzienne życie berlińczyków, relacje społeczne itd. Książka oparta na historii małżeństwa Otto i Elise Hampel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk Imię bestii Komudy również gorąco polecam. A w klimatch bardziej "forumowych" zachęcam do lektury "Bezdomnej" Katarzyny Michalak. Bohaterka cierpi na psychozę poporodową. Bardzo poruszająca i smutna książka. Przeczytałam jednym tchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A udało mi się przeczytać, w końcu Pięćdziesiąt Twarzy Greya.Jestem pod wrażeniem.

Najbardziej durna książka. Nie rozumiem jej fenomenu płytka i dziecinna. W kółko tylko wewnętrzna bogini, ten cały szary co chwilę że będzie pieprzyć Anastazje, a ona zagryza wargi. Litości :? Już wolę trylogię Śpiącej Królewny Anne Rice. Lepiej napisany i faktycznie mocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pokochałam książkę "Myśli nieuczesane- wszystkie". Lec w ironiczny, przewrotny sposób komentuje obyczaje, problemy moralne, sytuację polityczną za pomocą krótkich aforyzmów. Polecam dawkować po kilka dziennie, żeby nie nabawić się duchowej niestrawności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Amerykańscy Bogowie " to lektura , którą aktualnie czytam i muszę przyznać , że jest strasznie wciągająca , zresztą HBO ma się zająć produkcją serialu na podstawie tej książki , a znając tą stacje można się spodziewać naprawdę dobrego projektu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu S. King - "Komórka". Dawno mnie nic tak nie wciągnęło - wolałem czytać niż siedzieć przy kompie. Być może pisałem już w tym topicu z miesiąc wcześniej, ale nie widziałem info o cytatach; a tu akurat podrzucę:

 

O myśli:

Przestań. Nie wypuszczaj tego szczura. On potrafi tylko biegać, kąsać i gonić za własnym ogonem.

 

Dość zabawne zwrócenie się do zombie:

- Hej palancie! - zawołał i poczuł przypływ otuchy, gdy szaleniec przestał na chwilę pokrzykiwać i znieruchomiał. - Tak, ty! - A potem, ponieważ nic innego nie przyszło mu do głowy, wrzasnął: - Pieprzyłem twoją matkę i była do niczego!

 

A aktualnie całkiem przyjemnie czytało się "Gliniarz" - Ciszewski, Liedel. Książka to zbiór różnego rodzaju historyjek z życia zawodowego (m.in. jako policjanta) K. Liedla. Zabawne i nie tylko, 2/3 książki bardzo wciągnęło. Końcówka już mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×