Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F


mała defetystka

Rekomendowane odpowiedzi

a ja wam powiem, że 7f uratowało mi życie. potrafią się tam z człowiekiem obchodzić brutalnie ale to kurcze działa! był to mój 5 oddział i wierzę że ostatni. dopiero tam zrozumiałam że autoagresja nie jest wyżywaniem się na sobie ale także na wszystkich dookoła. zawstydzali za każde takie odreagowanie, pokazywali jaka krzywdę wyrządzam ludziom. dziewczyny z pokoju które z żalem wytykały 'a mogłaś przyjść do nas. pogadać. wiesz jak się czujemy?'.

pobyt dał mi siłę i wiarę w siebie. znalazłam prace i wyprowadziłam się z domu. po kolejnej przeprowadzce osiadłam w jednym miejscu na dłużej. przestałam ćpać bo przecież mam obowiązki i ktoś na mnie liczy. w domu było ciche przyzwolenie i na ćpanie i na cięcie.

najważniejsze to znaleźć sobie konkretne zajęcie. niech to będzie nawet wolontariat. mi pomaga to że jestem za kogoś odpowiedzialna(dziecko). zawalam, chwile słabości- wszystko się na nim odbija. więc zaciskam zęby. po kilku godzinach jest już lepiej a ja widzę że te urojenia mnie nie zabiją. zająć się czymś i przeczekać. fakt, nie zawsze ale działa!

tylko musicie świadomie i z pełnym przekonaniem stwierdzić że chcecie żyć inaczej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kite... ja też tam byłam... ale miód i wino piłam :) żyłam trochę jak w bajce. Po pięciu miesiącach mnie wywalili bo stwierdzili, że to nie dla mnie. W tamtym okresie ... może rzeczywiście tak było. Dziś wiem, że to nie był stracony czas. To co tam zobaczyłam, teraz - dobrych parę lat później - zastosowuję w życiu. Wreszcie! ..bo wtedy dużo mówiłam a nic nie robiłam. Potem mieli do mnie pretensje że gadam zamiast robić, to wywróciłam to do góry nogami i się zacięłam = przestałam mówić. Zamilkłam na sesjach, na rozmowy z pielęgniarką nie chodziłam... Druga rzecz że w mojej głowie pojawiła się totalna pustka w głowie i nie miałam nic, ale to nic, do powiedzenia, chociaż wcześniej mogłam godzinami nawijać o tym co się we mnie dzieje...

...dla mnie stwierdzenie "siedem ef - pot i krew" to ... to tylko slogan. Ja oddział przeżyłam lajtowo i ... ku mojemu zdziwieniu ... owoce terapii zbieram do dziś dnia.

Personel 7F twierdzi, że nie każdemu są w stanie pomóc. Ja uważam, że na oddziale nie mogą pomóc tylko tym, którzy nie chcą przyjąć ich pomocy. A dziś mamy taki świat, że 70% społeczeństwa nadawałoby się na taką terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malina, masz widzę worek diagnoz wzajemnie się wykluczających (dekompensacje psychotyczne vs schizofrenia).

 

Ale to dobrze, bo wtedy jest większa szansa że zostaniesz przyjęta na oddział. I oni sobie sami zweryfikują, ocenią, zdiagnozują dając Ci jednocześnie odpowiedź czy ten pobyt jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie do mnie ;) to pozwolę się odezwać.

 

Ten oddział jest dla osób z zab.osobowości a nie dla osób ze schizofrenią.

Każde zaburzenie leczy się inaczej (albo ciut inaczej) - i to co jest dobre dla np. z.o. nie sprawdza się np.: w schizofrenii !

Tylko sobie samej zaszkodzisz, jeśli im tego nie pokażesz ...

Bo prędzej czy później się sami dowiedzą (prowadząc terapię), a dwa - dla osób ze schizofrenią LEPSZE jest inne leczenie. Ten oddział nie jest remedium na wszystko i dla wszystkich.

 

Może nie do końca dobry przykład - ale to tak jakbyś chciała w wieku 40 lat pakować się na oddział pediatryczny. I tu, i tu są lekarze - ale jedni znają się na specyfice danego wieku, a drudzy - na innym.

 

A już abstrahując, zaczynać leczenie od kłamania ? Po co ?

 

Jak Ci pisałam - masz różne wypisy, różne diagnozy - i to jest dobry prognostyk dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×