Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

beladin, wiem co to za leki i nie trzeba byc kompletnie nacpanym zeby nie byc trzezwym i trzezwo myslec, ja sie czuje jak debil na tych lekach brak mi inteligencji i doboru slow, bo i po co komus cos tlumaczyc skoro mam blokowane receptory i stwierdzam, ze niema takiej potrzeby, stalem sie anty ale dopiero na fluo, wenlafaksyna byla inna.

 

-- 10 lip 2013, 18:57 --

 

dodam cos jeszcze, nie czytam nalogowo i szczegolowo jakie maja dzialania te czy inne leki (i to moj blad) ale zauwazam na sobie, ze jest zaburzona funkcja poznawcza, samozachowawcza troche tez, wiele innych rowniez, a jedyne co chce zwalczyc to wstyd, ktorego nabawiam sie na lekach jeszcze wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forfiter, Valdralapena obawia się uzależnienia dlatego wspomniałem o tym "na trzeźwo", że to nie do końca tak jest.

Rozumiem co masz na myśli. Z drugiej strony po co komuś wyszukane słownictwo skoro nie jest w stanie otworzyć gęby? To już trzeba sobie indywidualnie zrobić bilans zysków i strat.

Faktycznie po wenlafaksynie na tą chwilę nie mam problemów z wysławianiem, jedynie problemy z przypominaniem sobie pojedynczych nazw, nazwisk itp., choć na początku brania też bywało z tym różnie.

 

Jeszcze a propos tłumaczenia czegoś komuś, ja również zauważyłem, że mam mniejsze parcie na wykładanie komuś swoich racji, ale zaliczam to raczej do plusów, bo takie zachowanie to nic innego jak podszyta lękiem walka o pozycję ..a teraz przeważnie mam to dupie czy ktoś ma racje czy nie i dobrze mi z tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę, chciałem jeszcze dać szanse fluoksetynie, ale ja po niej jestem po prostu bez sił,

mój OUN całkowicie się wyłącza, nie jestem w stanie uprawiać sportu, mam problemy

z poruszaniem się, ciągłe uczucie zmęczenia, ten lek w ogóle mnie nie pobudza,

czuję się po nim taki pusty, bez sił, umysł nie ma siły myśleć, a bez myślenia

nie da się funkcjonować - taka stagnacja, oczywiście można tak żyć na dupościsku,

ale ja nie mam już cierpliwości, jest lato, była długa zima, człowiek chciałby trochę

pożyć.

 

Szok. Ja po licznych eksperymentach lekowych musiałem wrócić do fluoksetyny z początkiem lipca. I po raz kolejny mogę się przekonać, że jest niezawodna jeśli chodzi o napęd i energię kraz motywację. Do tego jestem bardziej konkretny, rzeczowy, przeszło rozmemłanie i inne sztuczne problemy.

Także ile czasu bierzesz fluo? Może to jednak po amisulpirydzie tak cie glebuje?

Mam dokładnie takie objawy jak opisałeś tylko, że bez leków. I na to fluoksetyna na prawdę działa świetnie.

PS Tylko ile będę ją brał skoro po 2, 3 miesiącach od odstawienia wrócił cały kanał.

 

-- 11 lip 2013, 20:17 --

 

forfiter, antydepresanty, zwłaszcza te nowe z grupy SSRI działają pozytywnie na funkcję poznawcze pamięć i koncentrację. Fluo ma działanie aktywizujące, nie działa nasennie więc to rzadkie skutki uboczne. Ile czasu już bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid na eSeSeRaIu...klątwa tego forum nie przestaje mnie zadziwiać... :hide:

 

-- 12 lip 2013, 09:42 --

 

a tak na serio: nie myślałeś o dwumasztowcu? Ja póki co swoją fregatę sobie chwalę. Wiatry są różne, ale póki co okręt sunie naprzód, a załoga wychodzi cało z nielicznych sztormów i opresji. Oczywiście czasem dobrze jakiś żagiel trochę naciągnąć albo inny poluzować, ale to ten sam statek od wielu miesięcy :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, masz na myśli połączenie z mianseryną lub mirta? Nie chcę przytyć. A niezdrowe pobudzenie po fluo ma tlumic stabilizator.

 

-- 12 lip 2013, 17:41 --

 

Tańczący z lękami, masz na myśli połączenie z mianseryną lub mirta? Nie chcę przytyć. A niezdrowe pobudzenie po fluo ma tlumic stabilizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, masz na myśli połączenie z mianseryną lub mirta? Nie chcę przytyć. A niezdrowe pobudzenie po fluo ma tlumic stabilizator.

Sorry że się wtrącę, ale jako że jestem na miksie fluo + mianseryna, to zezwolę sobie się wypowiedzieć w nurtującej cię kwestii: nie ma tycia u mnie, wręcz rodzina twierdzi że trochę schudłem. Fluo jem z rana, a miansec wieczorem, tuż przed snem. Tycie po mianserynie wiąże się z ponoć podwyższonym łaknieniem po tym leku, ale jako że łykam go i idę spać to nie mam kiedy tego doświadczyć. Budzenia się w nocy i szabrowania po lodówce nie zaobserwowano :D Jak dla mnie - super połączenie leków. Dodam też że po fluo nie obserwuję "niezdrowego podniecenia", mimo że nawet bym chciał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, hmm co człowiek to reakcja. Miałem już to połączenie i niestety strasznie przytyłem. Ale wredy brałem aż 60mg mianseryny. Mnie fluo poza tym że motywuje i dodaje energii niestety też sztucznie pobudza więc solo nie wchodzi w grę. Łączę ją z lamotryginą, zobaczymy jak to wypali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, "co człowiek to reakcja" - dokładnie, coraz częściej się natykam na dowody. Moje dawki to Seronil 20 mg rano a Miansec wieczorem 30 mg (plus uzupełniacze). Zazdroszczę tego pobudzenia bo ja bym chciał "jeszcze więcej" :D A niestety zawsze pierwszą połowę dnia to się snuję niczym zombie najczęściej :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello wszystkim, wzielam wczoraj pierwszy raz ten lek... I mysle,ze po 2 dniach nie mnie oceniac....

aczkolwiek w zmianach widze to,ze stracilam apetyt i ze jestem spiaca troszke:) Minimalna dawka...

 

o to uzaleznienie to chodzilo mi dokladniej : Myslalam, ze te leki sa troche otepiajace i ze poprostu bede chciala miec ta faze wiecznie, ale to chyba glupie bylo co myslalam, dam wam opinie po 2 tygodniach gdzies. Cierpie na bulimie i lekka depresje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello wszystkim, wzielam wczoraj pierwszy raz ten lek... I mysle,ze po 2 dniach nie mnie oceniac....

aczkolwiek w zmianach widze to,ze stracilam apetyt i ze jestem spiaca troszke:) Minimalna dawka...

 

o to uzaleznienie to chodzilo mi dokladniej : Myslalam, ze te leki sa troche otepiajace i ze poprostu bede chciala miec ta faze wiecznie, ale to chyba glupie bylo co myslalam, dam wam opinie po 2 tygodniach gdzies. Cierpie na bulimie i lekka depresje...

Na początku faktycznie można odczuć zmniejszenie apetytu, ale powinno się dość szybko unormować. I nie chcę cię "zdusić" z entuzjazmem ale jest spore prawdopodobieństwo że 2 tygodnie to za krótko na odczucie faktycznego działania. U mnie "wkopsnęło" się dopiero po jakichś 6-8 tygodniach. Ale - co człowiek to reakcja. Może tobie szybciej "wejdzie" :)

deader, Ale to pobudzenie jest sztuczne ma charakter stresowy, trochę nadpobudliwy. Lamotrygina bardzo fajnie to tonizuje dlatego jestem zwolennikiem łączenia antydepresantów z lekami przeciwpadaczkowymi.

Aha, czyli pobudzenie z gatunku "niefajnych". To faktycznie, nie o takie coś mi chodzi. Dalej to zaś nie wiem co napisać bo o lamotryginie czytam pierwszy raz a z lekami przeciwpadaczkowymi nie miałem doświadczenia. Najważniejsze żeby ci to dobrze robiło, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, masz na myśli połączenie z mianseryną lub mirta? Nie chcę przytyć. A niezdrowe pobudzenie po fluo ma tlumic stabilizator

 

niekoniecznie drugi antydep, ale w ogóle drugi lek, skoro 1 ewidentnie Ci nie wystarcza. Ale widzę, że masz w opisie również lamo tak więc :great:

PS. na forum o lamo pisałem, że u mnie samo lamo nie miałoby szans, chyba, że w naprawdę wielkiej dawce (200-400mg), ale i tak bez gwarancji powodzenia. Z kolei samo SSRI lub sama mirta również by nie wystarczyły. Muszę brać min. 2 leki albo 3 jak w chwili obecnej, żeby normalnie funkcjonować: pracować, mieć siły i nie żyć w ciągłym napięciu (stresie)

PS.2 mimo lamo fluo i tak może Cię "przetrzepać", ale wiadomo, że to trzeba przetrwać i nie przeginać z dawką. good luck!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedy 2 lata temu zachorowałem na depresję/ nerwicę lękową, to właśnie Fluo wyciągnęła mnie na prostą. Trochę to trwało, ale wróciłem do świetnego samopoczucia, praktycznie zapomniałem o chorobie. Jedyne co, to właśnie ta kwestia, którą niektórzy tu przuytaczali- tycie. Wyglądałem źle, bo przytyłem bardzo.

 

Zdążyłem odstawić pod kontrolą lekarza oczywiście lek, poharcowałem ponad pół roku i choróbsko wróciło. Oczywiście wizyta u lekarza i powrót do Fluo, biorę dopiero tydzień, dzisiaj w zasadzie będzie 7 dzień. Mówiąc szczerze przez te dni pracowałem normalnie, ale budzę się nadal z lękami, a w pracy mam jakby odloty. Stałem się bardziej "miękki", ale to chyba z powodu choróbska.Dzisiaj mam wolny dzień, pogoda do bani i pewnie z tych powodów czuję się znów słabiej, ale liczę na Fluo, że mnie wyciągnie.

Mam też w razie czego Zomiren, jako taki "SOS"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten wątek i ... kurcze na prawdę tak długo się "załącza" działanie Fluoksetyny?!?!? :(

 

JA liczyłem, że po ok. dwóch tygodniach poczuję się lepiej ! Pierwszy tydzień brania tego leku jest ciężkawy, mam poczucie otępienia, ospania, poranne lęki, dzisiaj na przykład ogromy ból głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekpoznan, To nie jest cudowny cukierek, który za pstryknięciem palców załatwi wszystkie Twoje problemy ze sobą. Wychodzenie z gówna to proces na który potrzeba czasu i dobrej woli z Twojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×