Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nowe odkrycia w leczeniu depresji, przelom?


klaryssa

Rekomendowane odpowiedzi

tiktalk, no wlasnie nie wiem, ja chyba mam cos tam spaprane w dziecinstwie. Ale moze byc tak, ze to z dziecinstwa ale wyszlo w wieku 23 lat? Bo do tego czasu nie mialam problemow z "sensem zycia" i wiecznym dolem. A wiesz cos na temat racjonalno emotywnej? nie moge znalezc poprzez net nikogo kto by sie zajmowal psychodyliczna...

Czytalam na temat elektrowstrzasow ale cos boje sie tego. Zreszta pisza, ze wraca deprecha jak i po farmakologii a nawet, ze po zabiegach trzeba brac antydepresanty tak czy siak to gdzie tu sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie wylę teraz robi się to pod pełną narkozą, także ból i ekstremalny strach odpadają.

 

A pewnie ,że tak . Dzisiaj to bułka z masłem.

Powiem tak ,że wolałbym kilka zabiegów elektro. niż wpychanie w siebie latami ciężkiej chemii , jak teraz ,wcześniej i pewnie jeszcze długo ,długo . Pytałem się na ostatniej wizycie u psychiatry jakie sa szanse u mnie na elektro .,to powiedziała ,że raczej bardzo niewielkie. Musiałbym się położyć do szpitala, a tam itd ... Nie mam teraz czasu na leżenie w szpitalu i łykanie proszków według nieswoich schematów i dawek. Wykończyli by mnie zanim dotrawałbym do elektrowstrząsów. Dlatego odddpuszczam . Ale gdybym miał taka okazję to już jutro podlączył bym sie pod prąd ;) , poważnie. czytałem wiele o elktro. i naprawdę co niektórym może ten rodzaj zabiegów pomóc więcej i szybciej niż lata zatruwania się proszkami . tak więc Depas jak masz okazję wal w to smialo. tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie skieruje Cie na ECT jezeli nie ma ku temu powaznych wskazan typu wieloletnia nieskuteczna farmakologia/terapie srapie i obecny ciezki stan pacjenta. O ile pierwsze w moim przypadku przeszlo by to ciezki stan pacjenta to ja uwazam stan katatoniczny albo prawie (jakkolwiek to rozumiec). To jest chyba zarezerowane wlasnie na takie ciezkie przypadki..tak mysle..Jak nie to tez nawet za godzine moglbym na nie isc. Poprawa podobno jest realna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisza ze po zabiegach trzeba brac antydepresanty wiec tez troche do bani.

Dużo rzeczy piszą i nic z tego co dla niektórych nie wynika. A ja oglądałem w telewizji przypadek kobiety ,która miała depresję po porodzie . Męczyła się na prochach parę lat , a dopiero elektro pomogło i całkowicie ją wyleczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam z Forum jedna osobę , która miała kilka zabiegów elektro . , po każdej z nich była mocna i wyrażna poprawa , ale po miesiącu znów w szambie . Zaznaczę ,że ów człowiek cierpi na wyjątkowo silną i głęboka depresje i nawet miał kilka prób samobójczych , koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, wlasnie o to mi chodzi, ze szambo wraca. Czytalam to na stronie kliniki, ktora przeprowadza zabiegi takowe i sami o tym napisali. Sami rowniez napisali, ze powinno sie po zabiegach brac antydepresanty.

 

-- Pt lip 12, 2013 10:42 pm --

 

Tak czytam ten temat i tyle osob tutaj bralo rozne leki i inne swinstwa i nic. Nikt sie nie wyleczyl? Na cholere te wszytskie kapsuly lykac tylko po to zeby nie popelnic samobojstwa? Bo uzdrawiac nie uzdrawiaja, i widze, nikogo nie uzdrowily. Ani tez terapie.

Ja mam dosyc tej wegetacji i czekania az dzien sie skonczy. Po co ci wszyscy psychiatrzy i terapeuci... mam dosyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss Worldwide, bo te leki tylko zaleczają na chwile, ustawiają poziom chemii w mózgu na jakiś czas, jak się odstawia wszystko wraca do dawnego poziomu niestety, ale jak trzeba brać leki to trzeba, choroba niby jak każda inna, na jakąś astmę czy serce ludzie też codziennie biorą leki, żeby żyć, funkcjonować i tak to staram się sobie tłumaczyć, że spotkało mnie akurat to, co poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, tak, ale mnie leki nie przywracaja do "normalnosci" Gdyby tak bylo to nie mialabym problemu z lykaniem ich do konca zycia. A tak to lykac a dalej nie widziec zadnej przyszlosci to gdzie tu sens. Tylko na ataki paniki dobrze dzialaja bo takowcyh nie mam na tabletkach a reszta jest do bani. Brak checi zycia. Wegetacja. No i moze tyle, ze nie mam ochoty umierac. Inaczej to nie wiem co by bylo. Ale tak tez nie mozna zyc. Wegetacja i wegetacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BACLOFEN jest coraz czesciej uzywany w odstawianiu alkoholu okazalo sie ze benzodiazepin rowniez. mnie zaleczył na tyl ze nie potrzebuje na dzien dzisiejszy w swoim zyciu alkoholu.

 

27-10-2011 12:08

Francuski lekarz, który wykazał skuteczność baklofenu przeciwko uzależnieniu alkoholowemu, oskarża specjalistów oraz francuskie władze publiczne o blokowanie takiego używania leku. Afera baklofenu? Nowa historia starego leku oraz lekarza cierpiącego na alkoholizm. Historia niezbyt banalna, dzisiaj w centrum żywych kontrowersji.

Zaczyna się od odkrycia przez lekarza francusko-amerykańskiego, specjalistę kardiologa, profesora Oliviera Ameisen – tego leku generycznego, przepisywanego od ponad czterdziestu lat jako „środka rozluźniającego mięśnie” osobom cierpiącym na łagodne skurcze mięśniowe pochodzenia neurologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Wiki:

" Prowadzone także są terapie doświadczalne w stosowaniu ibogainy w leczeniu depresji, wskazujące na wysoką skuteczność."

Ile w tym prawdy , ten tylko sie dowie , kto spróbuje. Mam zamiar wypróbowac te substę . Słyszałem o Niej wiele dobrego . Nawet o proroczych snach po kilku dniach od jej za -życia . Może w końcu przysnią mi się PRAWDZIWE CYFRY w Lotto ;) i mówie całkiem poważnie.

Inna sprawa to moje uzależnienie od Tramali .

Wolę I BOGAimię ( ;) )niż grzyby czy jakieś psychodeliczne inne rzeczy.

TAK TO JUŻ POSTANOWINE ! BIORĘ>>>

Teraz tylko gdzie i z kim i kiedy ?

To jeszcze to wkleję:

" Działanie psychoaktywne[edytuj | edytuj kod]

 

Dawki w okolicach 3–5 mg na kilogram masy ciała wywołują słabą stymulację. Doświadczenie z wyższą dawką – 10 mg na kilogram masy ciała (lub więcej) zwykle dzieli się na dwie wyraźne fazy – wizyjną i introspektywną.

 

Faza wizyjna zwykle obejmuje efekty wizualne przy zamkniętych i otwartych oczach oraz oniryczne wizje. Przedmioty w polu widzenia mogą się wykrzywiać, układać we wzory, zmieniać kolory i teksturę. Po zamknięciu oczu mogą się ukazywać barwne, wyraźne i szczegółowe geometryczne wizje. Znane są subiektywne opisy ibogainowych wizji jako podobnych do marzeń sennych sekwencji symbolicznych obrazów czy filmowych retrospekcji z różnych scen z życia. W tej fazie często występują także: euforia, napady niekontrolowanego śmiechu i lęku, czasem występują też kłopoty z pamięcią krótkotrwałą. Trwa to zwykle jedną do czterech godzin, potem zaczyna się etap introspektywny.

 

W fazie introspektywnej często występują: podniesienie nastroju, uspokojenie, zrelaksowanie oraz wyraźna intelektualna i emocjonalna klarowność. Możliwe jest osiągnięcie głębokiej introspekcji i głębszego zrozumienia zjawisk psychologicznych kierujących ludzką psychiką. W tej fazie zwykle występuje zanik potrzeby zażywania substancji psychoaktywnych, od których pacjent jest uzależniony. Może ona trwać od kilku godzin do kilku dni.>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEst sproszkowany korzen ale podobno to nie to,

co mnie korzeń .

Chodzi mi o korę ,a ta około 40 dolców z przesyłką za dwa gramy . Wiadomo ,że czysty HCL , to wyższe koszta , ale skoro sprzedają korę w dawce 2 gramów i ludzie to kupują to coś w tym musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×