Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

veganka czyli jak przestane jeść mieso to mniej zwierząt zginie? Wątpie.

jeśli w osiedlowym sklepie nikt nie kupuje czipsów to ten sklep przestanie je sprowadzać. jeśli w hurtowni spadnie sprzedaż tych czipsów, oni także będą mniej zamawiać. oczywiście potrzeba do tego ogromu ludzi. nikt nie chce być stratny więc jest szansa że producent ograniczy produkcję. taki przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wszystko spoko, ale fakt, że nie przenosicie swoich idei na niewątpliwie żywe i czujące rośliny jest oczywistą hipokryzją, identyczną jak ta, którą zarzucacie ludziom jedzącym zarżnięte już mięso z hipermarketu.

 

A frutarianizm nie jest żadnym "przeniesieniem idei wegańskich" na rośliny, skoro weganizm zakazuje wykorzystywać produkty zwierzęce nawet, jeśli nie krzywdzą zwierząt, ale produkty roślin już można.

 

Argument o bólu też jest kompletnie chybiony skoro ludzi z analgezją albo pod znieczuleniem nie pożeracie.

 

Ergo mówcie wprost - jemy rośliny, bo są mniej fajniusie niż zwierzątka i jak sprawiamy im ból, to tego gołym okiem nie widać, więc nam jest z tym lepiej psychicznie.

 

Taka prawda. :)

 

-- 07 lip 2013, 20:59 --

 

veganka, mną nie wstrząs jedzenie zwierząt ale testy na zwierzakach i w jakim sposób jest to odbywa. Ale popatrz na to z drugiej strony jak mają sprawdzic działanie leku czy ludziom nie zaszkodzi?

Na zdrowy rozum moglibyśmy testować na weganach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psyche., mi bardzo smakują, dzieciaki się zajadają więc chyba ok ;)

davin, a słyszałeś o tej aferze z antybiotykami w drobiu? pal licho że dla Ciebie kura to szkodnik. ja się czuję lepiej ze świadomością że mniej tej chemii w moim organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

davin, a słyszałeś o tej aferze z antybiotykami w drobiu? pal licho że dla Ciebie kura to szkodnik. ja się czuję lepiej ze świadomością że mniej tej chemii w moim organizmie.

A słyszałeś o chemicznych nawozach, opryskach, sztucznych nabłyszczaczach, gmo..? :D

 

Chcesz mało chemii w organizmie, to wyjedź gdzieś w dalekie ostępy maksymalnie daleko od cywilizacji, sam hoduj rośliny i jedz jak najmniej, bo nie sądzę, żebyś miał mniej chemii jeśli zjesz powiedzmy 1kg roślin niż jakbyś zjadł 0.5kg mięsa i 0.5kg roślin, skoro i w tym, i w tym jest chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pier..rosliny,zabijać bez litości zielsko!!

szatkować na kawałki, trzeć na tarce aż sok tryśnie,obdzierać ze skóry,napier..tłuczkiem,zgotować im prawdziwe piekło!!!

niech giną w męczarniach,w bólu,pieczone,duszone,w gotowanej wodzie i sokowirówkach,zgotować warzywom i owocom holokaust o jakim się nie śniło kosmicznym cywilizacjom!!aaaaaaaaaa,mordować........ :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian, myślę że ilościowo jest to nieporównywalne. czym się pędzi bydło by szybko rosło w porównaniu do oprysków. no i mięsożerca dostarcza sobie chemii z roślin i zwierząt a ja tylko z roślin. nie wyeliminuję ale staram się ograniczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mięsożerca dostarcza sobie chemii z roślin i zwierząt a ja tylko z roślin. nie wyeliminuję ale staram się ograniczać.

 

nie sądzę, żebyś miał mniej chemii jeśli zjesz powiedzmy 1kg roślin niż jakbyś zjadł 0.5kg mięsa i 0.5kg roślin, skoro i w tym, i w tym jest chemia.

 

 

 

 

Czy tylko ja mam tak w ogóle wrażenie, że Wy uznajecie te argumenty, które Wam pasują? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż się pofatygowałam i szpernęłam w necie.

do wyprodukowania 1 kg wołowiny potrzeba 16 kg ziarna i soi

do wytworzenia 1 kg mięsa z kurczaka potrzeba 5 kg białka roślinnego

do wytworzenia 1 kg mięsa wieprzowego potrzeba 7,5 kg białka roślinnego

no to chyba ilość chemii nie jest jednakowa dla kg mięsa i roślin skoro zwierzę wcina chemię całe życie.

no i te dziesiątki hektolitrów wody. rośliny trzeba wyhodować i bydło napoić.

ale ja i tak jestem hipokrytką bo piję mleko od krów których dzieci przerabia się na burgery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż się pofatygowałam i szpernęłam w necie.

do wyprodukowania 1 kg wołowiny potrzeba 16 kg ziarna i soi

do wytworzenia 1 kg mięsa z kurczaka potrzeba 5 kg białka roślinnego

do wytworzenia 1 kg mięsa wieprzowego potrzeba 7,5 kg białka roślinnego

no to chyba ilość chemii nie jest jednakowa dla kg mięsa i roślin skoro zwierzę wcina chemię całe życie.

no i te dziesiątki hektolitrów wody. rośliny trzeba wyhodować i bydło napoić.

ale ja i tak jestem hipokrytką bo piję mleko od krów których dzieci przerabia się na burgery.

Mnie się wydaje jednak, że wołowinę produkuje się z krów, a mięso z kurczaka z kurczaków... O.o

 

A tak całkiem serio - nie wiem, czy trawa na łące, którą jedzą krowy, jest przetwarzana genetycznie, nawożona sztucznie, psikana nabłyszczaczami, żeby apetyczniej wyglądała. ;-)

 

proponuję ignorować te wypowiedzi Vian, po co psuć wątek takim chamstwem, gówna się nie rusza bo śmierdzi.

Ponownie sobie wypraszam.

Ja z Tobą całkiem spokojnie chciałam pogadać, nie moja wina, że Twoje argumenty pozwalają jednocześnie w glorii moralności zjeść człowieka chorego na analgezję, bo bólu nie czuje w ogóle (a roślina jakby nie patrzeć ból czuje). :)

 

Wyszło na to, że Ty mnie chamsko obrażasz i jednocześnie mnie zarzucasz chamstwo, chociaż ja Ci nie powiedziałam złego słowa, a jedynie wykazuję błędy logiczne i merytoryczne Twojej ideologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×