Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samobójstwo bliskiej osoby


imbroken

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślę, ale w jakiś sposób ciężko jest to wszystko sobie właściwie poukładać. Dodatkowo zaczęłam bać się ludzi. Mam lęki. Ogromną trudność sprawia mi teraz rozmowa z obcymi ludźmi. Nie lubię wychodzić sama z domu. Czuję się z tym bardzo nieswojo. Najchętniej niczego bym nie załatwiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imbroken, Witam Cię serdecznie.

Bardzo współczuję straty ojca.

Wychowywałaś się w rodzinie z chorobą alkoholową, więc możesz mieć trudności charakterystyczne dla syndromu DDA. Byłaś dzieckiem, a wszystkie dzieci potrzebują mieć zaspokojone potrzeby bycia bezpiecznym, kochanym etc. ....Więc nie dziwi mnie to, że teraz z powodu dzieciństwa masz trudności jakie masz i do tego jeszcze przeżywasz stratę ojca. Ojciec był chory, nie leczył się, ale temat musisz dostatecznie przepracować bo będzie się ciągnął za Tobą całe życie. Kiedyś nastąpi moment, że pogodzisz się i zaakceptujesz wybór ojca, albo chociaż nauczysz się znosić tez jego wybór.

Ty tak nie musisz wcale skończyć.

Tak jak napisali moi przedmówcy, myślę, że za wcześnie zakończyłaś terapię...

Terapia ma boleć, nie wszyscy to wytrzymują bo łatwiej jest czegoś traumatycznego nie przepracować. Łatwiej jest zostawić to co trudne i nie rozmawiać o tym. Zresztą w swoim życiu tak jak na terapii, unikasz ludzi, boisz się z nimi rozmawiać, tak też było z terapeutą, dlatego przerwałaś terapię. I będziesz tak robiła dopóki nie nauczysz się rozmawiać o trudnych sprawach najpierw z terapeutą. To przedłoży się na kontakty z innymi.

Wyczytałam, że chcesz walczyć o siebie z uwagi na bliskie Ci osoby. Musisz to robić z uwagi na siebie, nie dla kogoś, to bardzo ważna kwestia. Bo jak stracisz bliskie osoby, znów nie będziesz miała siły by unieść temat.

Terapia w Twoim przypadku może rozciągać się w czasie, ale się nie zniechęcaj. Musisz od nowa zacząć układać swój świat, a to trwa, niestety,...

Jeśli powiesz lekarzowi, że masz myśli samobójcze muszą Cię przyjąć na oddział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×