Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwne zaburzenie związane z podejmowaniem decyzji


Bartek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Muszę się szybko pozbyć pewnego dziwnego zaburzenia. Nie umiem lub boję się podejmować decyzji dotyczącej danego tematu gdy obecny jest specjalista od tego tematu.

 

Na przykładzie mojej pracy - pracuję w Lasach Pańśtwowych. Od jakiegoś czasu zajmujemy się trzebieżami, czyli wchodzimy do lasu i zaznaczamy do wycięcia te drzewa, które są słabsze i stanowią konkurencję dla drzew silniejszych. To które jest słabsze a które silniejsze często jest rzeczą względną, dyskusyjną. Mój majster jeszcze mnie uczy ale za jakiś czas już będzie wymagał żebym robił trzebież normalnie razem z nim, w dwie osoby. I teraz gdybym robił to w pojedynkę to wszystko byłoby pewnie okay. Nawet posiedziałbym dłużej, zastanowił się 2 razy nad wyborem. Jednak we dwójkę boję się, że będę źle wybierał, że za wolno, ten strach mnie paraliżuje i nie chcę podejmować żadnej decyzji. Podobnie mam z innymi rzeczami ale ta jest dla mnie krytyczna, w końcu to praca.

 

Jak się tego pozbyć?? Chcę po prostu wybrać to cholerne drzewo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja traktuję takie wybory jak możliwość sprawdzenia siebie samego- pytam zatem- co mam do stracenia- i idę w zaparte- myślę- Najwyżej mnie ktoś pouczy lub przeniesie na inny dział. Jak zwolni w ramach własnego widzimisię- to co ja tu robię- mam podlegac takiemu idiocie? a jak już stracę pracę, to znajdę następną. Jak nie tu- to znajdę 150 km dalej. Przeprowadzę się. Będę miał nowych znajomych. Moje zdecydowanie wyprzedza lęki innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek1988, nawet jeśli wybierzesz źle, 'majster' może Ci pokazać w którym miejscu się pomyliłeś. świat się od tego nie zawali. nikt Cię nie zabije za źle oznaczone drzewo. myślę że jedyna droga to próby. musisz sam się przekonać że pomyłki to rzecz ludzka i wszystko da się dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×