Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

coccinella, próbowałaś wellbutrin? mnie on prawie że postawił na nogi. na senność już w ogóle nie narzekam, nie ziewam w dzień też. jedynie miewam raz na jakiś czas dni, że jestem trochę zmęczona, ale nie tak jak przedtem. Jest o niebo lepiej. Nawet lęków jako takich nie mam (raz na dwa tygodnie pojawi się lekki niepokój a tak to na codzień zero lęków). Czuję, że żyję :)

A już naprawdę nie miałam nadziei na to, że kiedyś mi to przejdzie.

Hej Bezimienna123 :) Pisałyśmy w wątku o wenli, to Ty podsunęłaś mi pomysł z fluanxolem, bo mam podobny problem do Ciebie (zmęczenie, senność). Chciałabym zapytać mojego P. o ten lek, zobaczymy co powie. Potrzebuje energii, a wenla na to nie działa :(

Na well nie mam kasy na razie, ale też zapytam P. o ten lek.

Ja lęków jako takich nie mam, głównie obniżony nastrój i ten brak energii i senność najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę fluanxol już piąty dzień. 0,5 mg rano. Muli coraz mniej, a wczoraj wieczorem wysprzątałam mieszkanie i ugotowałam obiad ;P Nie wiem, czy był to niezależny od leku przypływ energii czy nie, zobaczymy. Jak na razie dwie godziny po wzięciu tabletki mam zjazd - senność - więc dziś wzięłam z samego rana, poszłam spać, wstałam i na razie jest ok.

 

-- 11 cze 2013, 11:47 --

 

coccinella, A fluoksetyna, sertralina lub edronax? Dwa pierwsze refundowane. Próbowałaś?

 

Kiedyś brałam edronax, rzeczywiście aktywizował przez jakiś czas, ale po czasie jego działanie zaczęło zanikać. Ze skutków ubocznych pociłam się po nim jak mysz. Rano budziłam się dosłownie w kałuży jakby ktoś wylał wiadro wody na łóżko :/

 

-- 14 cze 2013, 15:14 --

 

Już tydzień na fluanxolu. Senność jest dużo mniejsza niż na początku. Trochę byłam zniechęcona w pierwszych dniach brania leku, ale czuję, że zaczyna wreszcie działać na mnie pozytywnie. Nadal mam zjazdy, że potrafię się walnąć i spać przez kilka godzin w ciągu dnia, ale mam wrażenie, że jest to rzadsze i nie tak regularne jak kiedyś ( kiedyś było normą, że wstawałam o 11 i dodatkowo byłam nieprzytomna :/ ) A od kilku dni budzę się o 8 rano i mam siłę wstać, choć nie jest to euforia, o jakiej pisali niektórzy, że może pojawić się po tym leku. Mam też wrażenie, że trochę zmalała u mnie podejrzliwość wobec innych ( z czym mam problem ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluanxol to taka "benzodiazepina" wśród neuroleptyków-w niskich dawkach odblokowuje DA jedynie na kilka tygodni,potem efekt aktywizacyjny zanika ,jeśli jednak kogoś ten efekt zadowala może wypróbować bupropionu. Odczułem dziś odhamowanie dopaminergiczne biorąc 1mg flupentiksolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu migreny po neuroleptyku :( Leki przeciwpsychotyczne chyba robią niezłe spustoszenie w hormonach - podejrzewam, że te straszliwe bóle głowy są na tle hormonalnym.

Czy miał ktoś z Was problemy hormonalne po neuroleptykach? I czy z czasem brania tych leków jest szansa, że wszystko wróci do normy?

Ale jeśli chodzi o działanie jestem zadowolona. Biorę minimalną dawkę - depresja mniejsza, lęki też :) Co prawda nadal chce mi się spać w ciągu dnia, ale już nie tak bardzo.

Najważniejszą zaletą tego leku jest to, że nie projektuję na innych aż tak wielu negatywów. Miałam z tym ogromny problem.

Gdyby tylko nie te straszliwe migreny :(( lek byłby na prawdę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://leki.urpl.gov.pl/files/Fluanxol_0_5.pdf

 

Objawy mogą się utrzymywać przez ponad tydzień po odstawieniu doustnych leków

neuroleptycznych, a nawet nieco dłużej, gdy stosowano postaci o przedłużonym uwalnianiu (depot)

 

Nagłemu zaprzestaniu stosowania produktu leczniczego zawierającego flupentyksol mogą

towarzyszyć objawy odstawienie. Najczęstszymi objawami są nudności, wymioty, brak łaknienia,

biegunka, wyciek wodnisty z nosa, pocenie się, bóle mięśniowe, parestezje, bezsenność, niepokój, lęk

i pobudzenie. Pacjenci mogą także odczuwać zawroty głowy, nasilone odczucia ciepła lub chłodu

oraz drżenie. Objawy zazwyczaj rozpoczynają się od 1 do 4 dni od momentu odstawienia leku

i słabną w ciągu 7-14 dni

 

 

Czyli po 2 tygodniach powinno być ok. A po trzech na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że po raz drugi próbuję odstawić fluanksol.

Tym razem pod ścisłą kontrolą lekarza. Obecnie biorę 0,5mg i już zaczynam odczuwać objawy lękowe (tydzień temu zeszłam z 0,75mg do 0,5mg).

Co miesiąc mam schodzić o pół tabletki. Strasznie się boję, bo od tego zależy, czy będę się mogła starać o dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! za moją nerwicę lękową mogę podziękować głównie pewnemu "magistrowi rehabilitacji" z miasta na południu Polski ,który w wyniku swoich zabiegów porozrywał mi więzadła kręgów szyjnych.sqr.....syn. po jego zabiegach czułem się OKROPNIE psychicznie.teraz chodzę do innego rehabilitanta ,który mnie z tego wyciągnął ,ale nerwica pozostała,dodatkowo dzień w dzień od godziny 6 rano do ok 15 (praca) jestem śpiący lekko otumaniony,czuję sie jak któś kogo właśnie pośpiesznie obudzono w środku nocy,zmiany ciśnienia atm.pogarszają te stany,dochodzą lekkie zawroty głowy.

na początku brałem ZOLOFT-odstawiłem ze względu na skutki uboczne---niskie ciśnienie,drobne zawroty głowy(coś czego NIE CIERPIĘ)

potem był SULPIRYD-odstawiłem ze względu na niemiłe stany pobudzenia-jak po zazyciu amfy.

nastepnie brałem ANEPTINEX- lek byłby w miarę ale po dłuższym stosowaniu 3 tygodnie chyba już nie pamiętam pojawiło się upierdliwe otępienie z wrażeniem ściskanej głowy.

po tych próbach pojawił się objaw lekkiego odrealnienia który utrzymuje się cały czas,ale narazie napady lęków i nerwów zniknęły.

chociaż ostatnio po wypiciu JEDNEGO piwa niezbyt mocnego nerwy dały o sobie znać... :bezradny:

yerba mate oczywiście poszła w odstawkę... :bezradny:

po wizycie u psychiatry :

teraz od soboty czyli leci 3 dzień testuję FLUANXOL w ilości 2x o,5 mg.

po tym co tu przeczytałem nt. tego leku naszły mnie wątpliwości co do wielkości dawki...może wystarczyłoby raz dziennie 0,5 mg ?

jak narazie jedyne skutki uboczne po tak krótkim przyjmowaniu to trochę nieprzyjemne zawroty głowy pomiędzy przyjęciem kolejnej piguły.zdarzyły się w sobotę (wziąłem tylko 1 tabletkę) i dziś (pierwsza wzięta o 09:30 natępna miała być po południu ale nie wiem czy ją zażyć,bo już jest18:00)mam nadzieję że będzie to jedyny skutek uboczny działania leku....

czy można łączyć FLUANXOL z Neurolem (0,25 mg)w razie napadów nerwów w trakcie działania leku ?zdarza mi się denerwować się tym że łykam jakąś nieznaną mi pigułe i nie wiem czego się spodziewać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie fluanxol najmniej ryje mi dynię,może małe dawkowanie to powoduje.akatyzji nie mam,tyć nie tyję(a przydałoby się trochę ),trochę akomodacja mi nawala ale oprócz tego czuję się hmmmmm.....bardziej pewnie ? trochę jakby derealizacja mi słabnie, wczoraj byłem u neurologa

okazało się że pani doktor też zażywa fluanxol,powiedziała mi że jest to dość dobry lek antydepresyjno antylękowy powodujący

stosunkowo niewiele skutków ubocznych i warto kontynuować leczenie.jak narazie idzie mi 7 dzień kuracji... zobaczymy co dalej,

niedługo piguły sie kończą trzeba będzie iść dać zarobić psychiatrze...

trzymajcie sie ludzie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×