Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zanim pójdę do lekarza


sasetka

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm nie wiem czy na nerwice ale na fobie czy depresje jest taki specjalny test, odpowiadasz na pytania i na końcu masz podsumowanie ;)

 

-- 26 cze 2013, 16:36 --

 

http://psychologia.net.pl/testy.php?test=scl o już znalazłem, nawet sam sobie zrobiłem z ciekawości :P

 

 

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy... wypełniłem z ciekawości ten test i bullshit - bzdury same mi wyszły w wynikach. "Bardzo wysoki" wynik przy myśleniu paranoidalnym którego nie mam w ogóle, fobie - "wynik bardzo wysoki"... Generalnie tylko z depresją "trafiło" ale tak na trzy miesiące wstecz. Nie wiem jak działa ten algorytm obliczania, ale albo działa do dupy albo jestem bardziej pokręcony niż mi się wydaje i wpadam w jakieś auto-zaprzeczanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie algorytm obliczający jest do chrzanu, wyniki powinien indywidualnie interpretować przeszkolony psycholog.

 

-- 27 cze 2013, 21:28 --

 

Zrobilem z ciekawosci ten test- i tak:

 

myślenie paranoidalne i psychotyczność- zero, somatyzacje niski, natręctwa i depresja bardzo wysokie, reszta średnio.

 

Czyli się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi tutaj wszystko wyszło na bardzo wysokim poziomie :shock: aż tak źle chyba ze mną nie jest :pirate:

a tak na serio, u mnie nerwicę stwierdziła koleżanka, która od kilku lat sama się z tym zmaga, a jak poszłam do psychiatry to potwierdziła naszą teorię. U mnie występują dodatkowo bardzo, bardzo silne somaty, a że lekarz wykluczył wszystkie choroby po kolei, twierdząc że jestem zdrowa, ja byłam jeszcze bardziej zdezorientowana :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też np. Myślenie paranoidalne wyszło troche podwyzszone co mnie zdziwiło. Dlatego poszukałem ktore pytania tego testu się odnosza do myslenia paranoidalnego. Sa to pytania nr. 8,18, 43, 68, 76, 83:

 

8. Czuję, że inni są odpowiedzialni za większość moich kłopotów. - zależy jak podejsc do tego pytania. Jeśli np. ktoś kogoś rozpijał to był odpowiedzialny za to i nie ma w tym nic paranoidalnego. Podobnie jesli np. rodzic wywoływał o byle co kłótnie w domu i przez to dziecko zrobiło się nerwowe albo rodzic popełniał różne błędy wychowawcze to jest odpowiedzialny za to. Ale jesli ktoś np. uważa że nie dostał jakiejs pracy, albo np. miał wypadek samochodowy itd dlatego że podejrzewa że ktos mu źle zyczył i dlatego tak się stało to zapewne jest to paranoidalne.

 

18. Czuję, że ludziom nie można wierzyć. Bo tak jest, nie wszystkim można zawsze wierzyć. Ja zawsze byłem ufny ale pare razy okazało się że ktos mnie oszukał albo skłamał na temat czegos dlatego teraz wiem ze nie można zawsze do końca wszystkim wierzyć aczkolwiek nie można popaść tez w skrajnośc i na kazdym kroku byc podejrzliwym bo to juz by było paranoidalne.

 

76. Czuję, że inni nie doceniają moich osiągnięć. - tu też nie widze nic paranoidalnego w tym jesli sie uwaza ze ktos nas nie docenia. Np. dziecko uczy sie, stara sie miec jak najlepsze stopnie ale nie jest robotem wiec nie zawsze ma same piatki, czasem jakas czworka sie trafi czy trojka a rodzic np. mowi przeciez mogles dostac piątke albo mogles lepiej zdac jakis egzamin itp.

 

83. Czuję, że ludzie wykorzystaliby mnie, gdybym im na to pozwolił. - niektorzy ludzie by nas wykorzystali jakby im na to pozwolic ale nie wszyscy. Np. ktos pozycza pieniadze i ich nie oddaje a potem znowu chce zeby mu pozyczyc i jak zobaczy ze za kazdym razem mu dajesz to bedzie przychodzil i pozyczal. Albo dasz żulowi pod sklepem raz 2 zlote to bedzie potem wolal za kazdym razem jak cie zobaczy zeby mu dac bo mu brakuje na picie. To jest wykorzystywanie czyjejs dobroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy... wypełniłem z ciekawości ten test i bullshit - bzdury same mi wyszły w wynikach. "Bardzo wysoki" wynik przy myśleniu paranoidalnym którego nie mam w ogóle,

To samo u mnie. Myślałem może, że coś pochrzaniłem w odpowiedziach, ale za drugim razem wyszło tak samo. Dziwne, bo robiłem, jeszcze parę innych testów z tej strony i wyniki były całkiem zgodne z moimi oczekiwaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×