Skocz do zawartości
Nerwica.com

BROMAZEPAM (Bromox, Lexotan, Sedam)


Lady A

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      34
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Biore Asertin od ponad dwoch miesiecy. Bralem jeszcze jakies 4 lata temu i pomogło a teraz biore te dwa miesiace i lipa. Ostatnie kilka dni czuje sie okropnie. Boje sie wszystkiego tego ze moja dziewczyna jest dalekgo w innym miescie ze rodzice daleko ze jestem sam. Bylem na sylwestrze u dziewczyny w warszawie i jak wracalem to mnie taka nerwica wziela. nie wiem czy jak po takim czasie dalej mam takie rzeczy to czy jest sens dalej brac asertin. lekarz kazal mi brac polowke sedamu jeszcze polowke 3 mg ale boje sie ze mozna sie uzaleznic.

nie mam juz checi zycia wcale boje sie zyc funkcjonowac. trudno mi cokolwiek robic. coto za zycie czy ta choroba kiedys sie skonczy? bylem taki ambitny wszystko chcialem robic a teraz chcialbym umzec a mimo ze mysle o samobojstwie to boje sie to zrobic gdyz czuje ze po smierci bede gdzies sam bez dziewczyny bez rodizcow. tak bardzi wszyskiego sie boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z lekarzem, sertralina najwyraźniej w ogóle Ci nie pomaga i potrzebujesz zmienić ją na inny lek. Póki co bierz Sedam i nie obawiaj się uzależnienia, bo wygląda na to że w Twoim stanie nie jest to coś czym dodatkowo powinieneś się przejmować. Jest Ci potrzebny doraźnie więc stosuj go zgodnie z zaleceniem lekarza.

Będzie dobrze, pamiętaj, nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej. Ot, taka dewiza optymisty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od 4 lat zmagam się z nerwicą lekową, dokładniej fobia społeczna plus dochodzą do tego epizody depresyjne. Kilkukrotnie próbowałem Rexetinu. Lek świetnie działał do póki go nie odstawiałem. Wtedy wszystko powracało w ciągu 2 miesięcy. Teraz psychiatra przepisał mi Lexotan 6mg. Biorę 2 dzień. Co prawda czuje lekką poprawe nastroju ale na moje problemy z fobią społeczną nie pomógł na razie wogole. Mam pytanie po jakim czasie brania tego leku odczuwaliście całkowita ulgę? Oraz czy to możliwe żeby brac ten lek nawet rok czasu jak już czytałem wcześniej skoro na ulotce pisze że maksymalnie do 12 tygodni?! Dzięki z góry i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanie czy Lexotan można stosować razem z lekami na nadkwaśność żołądka, a dokładniej z famotadyną występującą w Famogaście?

Famogast to bloker receptorów H2. Mam wątpliwości co do stosowania tych dwóch leków.

Będę wdzięczna za odpowiedź :) W necie nic nie znalazłam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bromazepam i inne leki wpływające na o.u.n. mogą wzajemnie nasilać swoje działanie- tyczy się to też leków przeciwhistaminowych- ale nie wiem czy tylko antagonistów receptora H1 czy również antagonistów receptora H2. Internetowy drugs-interactions checker podaje, że nie ma żadnych interakcji pomiędzy benzodiazepinami, a famotydyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywa ktoś jeszcze bromazepam doraźnie ? Ja czuje się po nim dobrze w większych dawkach > 6 mg przy braniu doraźnie jest już reakcja bardzo zauważalna, niestety na drugi dzień ( biorąc na noc ) mimo iż zasypiam jak dziecko i dobrze śpię to rano od jakiegoś czasu po dawce >6mg mam kaca i jestem zakręcony i jakiś taki jak obity po głowie. Po południu już jest ok :) Teraz myślę, spróbować Sulpirydu ( podobno można łączyć w miarę bezpiecznie te 2 leki - jedyne co to większe dawki sulpirydu potęgują działania benzodiazepin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesten nowa . Porzebuje pomocy, mam nadzieje ze ktoś na forum miał doświadczenia odnosnie odtawiania leku Sedam 3.

Od 7 lat jestem uzalezniona od benzodiazepiny . Sedam 3 zażywam w dwóch dawkach rano i wieczorem po 3mg.

Zdecydowałam się na odwyk na oddziale bo już nie daję sobie rady , jest to dla mnie bardzo trudne ponieważ wiem jak strasznie się przez to przechodzi . Nie wiem czysobie poradzę , bardzo się boję .

 

-- 29 cze 2013, 22:25 --

 

jest ktoś na forum kto moze mi odpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesten nowa . Porzebuje pomocy, mam nadzieje ze ktoś na forum miał doświadczenia odnosnie odtawiania leku Sedam 3.

Od 7 lat jestem uzalezniona od benzodiazepiny . Sedam 3 zażywam w dwóch dawkach rano i wieczorem po 3mg.

Zdecydowałam się na odwyk na oddziale bo już nie daję sobie rady , jest to dla mnie bardzo trudne ponieważ wiem jak strasznie się przez to przechodzi . Nie wiem czysobie poradzę , bardzo się boję .

 

-- 29 cze 2013, 22:25 --

 

jest ktoś na forum kto moze mi odpowiedzieć ?

 

 

bardzo dobra decyzja gratuluje!

 

zajrzyj do mojego watku "jak zwalczyłem uzaleznienie krzyżowe"

 

regularne branie benzodiazepin prowadzi do powaznego uszczerbku na zdrowi. mozna nabyc rowniez otępienia , ktore moze stac sie nieodwracalne co to znaczy dla młodego człowieka nie musze tłumaczyc. po pewnym czasie benzodiazepiny przestaja dzialac jak wczesniej poprzez tolerancje az w koncu przestaja dzialac wogóle tak jak było w moim przypadku. zejscie z benzodiazepin po kilkuletnim zazywaniu to droga przez mękę dlatego bazuja na swoim doswiadczeniu załozyłem watek by Wam pomóc

 

-- 13 lip 2013, 17:10 --

 

Witam

Czy ktoś mógł by odsprzedać bromazepam ? ( Sedam/Lexotan)

 

 

lekarze juz nie chca przepisywac?

 

kupno lekow na recepte od drugiej osoby to przestepstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa to bezno bede je brać poraz pierwszy i w ziwazku z tym mam pytanie jak długo działa ile sie wkręca i czy nie powoduje nadmiernej sennosci?

 

Wkręca sie około pół godziny, najpierw etap z sennością przez godzinke a potem bardzo dobre samopoczucie przez okolo 8h :smile: przynajmniej na mnie tak dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Sedam do zażycia doraźnie w razie napadu lęku. Czy to lek słabszy czy mocniejszy niż Xanax, Zomiren itp? Mimo ostrej nerwicy lękowej jeszcze pół roku temu, nie miałem do czynienia z benzo prócz jednego razu - wziąłem okruszkę Zomirenu i zamiast się uspokoić, po niecałej minucie dostałem ataku duszności (może zbyt szybko się wchłonął z powodu braku "otoczki" po ukruszeniu tabletki). Dlatego krzywo patrzę na ten Sedam... Jak ze skutkami ubocznymi po bromazepamie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ze skutkami ubocznymi po bromazepamie?

 

jak po wszystkich benzo , rozzzlużżżżżniające ;) . Sedam trochę mocniej uzaleznia ( wedlug mnie) , ale co leszego na leki doraznie niż benzodiazepiny? Zjadło się tego w życiu oj zjadło , teraz to tylko czasem i mało , ale jak trzeba to łykam i za długo się nie zastanawiam . Musisz uważać na benzo skoro tak na nie reagujesz i na początku brac małe dawki i sie obserwować. Przeżyjemy Kapcer , niejedno przeżyjemy i będziemy się smiać kiedyś z tych lęków pierdolon++ych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejm, Ja myślę , że wtedy to nie lek tak zadziałał ale strach ;) Raczej niemożliwe , żebyś po minucie miał taką reakcję i to po okruszku, . Wg mnie sedam silniejszy od xanaxu m ja osobiście go wolę , mniej mnie zamula a działa rozluźniająco , ale jak mówi Kalebx3, silniej uzależnia.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, jak by nie patrzeć, to chyba najgorsze już za nami. Początki są najtrudniejsze.

*Wiola*, całkiem możliwe, że to kwestia strachu, ale mam złe wspomnienia jak chodzi o leki, którymi się ratuje doraźnie (byłem uzależniony od zolpidemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy w tym temacie, dlatego chciałem zapytać o leki które mi przepisano na nerwice lękową.

 

Lekarz gastrolog przepisał mi Afobam 0.25mg żebym brał rano i ewentualnie wieczorem, ale iż pracuję na utrzymaniu ruchu w dużym zakładzie to dał mi L4 i kazał iść do psychiatry po jakiś lek z którym będę mógł normalnie funkcjonować. To też pomyślałem iż nie ma sensu brać tego afobamu skoro silnie uzależnia a są lekki które działają po czasie (a jestem na 3tyg. zwolnieniu więc mam ten czas ;-) i z którymi można normalnie pracować i nie uzależniają.

Udałem się do psychiatry i przepisał Lexotan 3mg 1 rano i 1 wieczorem. Wcześniej mnie wyśmiał jak mu powiedziałem o obawach przed afobamem że to są dawki dla dzieci :-) Z tym że przeczytałem ulotkę z Lexotanu a tam te same wypociny co przy Afobamie i odbywa z tej sam grupy benzo. Mam brać ten lek przez 30 dni i trochę się boję czy będę mógł na nich normalnie funkcjonować w pracy. Generalnie po 30 dniach mam go przestać brać i tyle, więc obawiam się też efektu odstawienia. No chyba że ta dawka nie jest aż tak "ryzykowna" ?

Myślę czy nie iść do innego lekarza czy stosować się do jego zaleceń (lekarz jest dość chwalony na "internecie").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 dni brania leku po 2 tabletki dziennie, hmmm. Zależy od danego człowieka i jego predyspozycji, ale taka dawka brana codziennie przez miesiąc może być groźna. Zwykle zaleca się branie leku maksymalnie przez 4 tygodnie, nie więcej. Ja brałem lek na sen przez niecałe 4 tygodnie i się uzależniłem, ale nie jest powiedziane, że Ty też musisz. Na co w ogóle dostałeś to benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dal mi to na nerwice lękową (ostatnio miałem spore problemy żołądkowe ,drżenie powieki, płacz, lęki - z czasem przeszły), myśle że od zmożonego stresu coś we mnie "pękło" i się jakoś rozsypałem . Powiedział że z tymi lekami normalnie można pracować itd. Póki co żadnego efektu nie czuje.... no ale dopiero 2 dzień to biorę . Boję się jak z pracą bo pracuje na Utrzymaniu ruchu przy maszynach. Autem jechałem i też nie zauważyłem jakiegoś złego wpływu.

Powiem szczerze że tego benzo nie chciałem, no ale ja lekarzem nie jestem. Ogólnie źle sobie radze ze stresem więc wolałbym coś brać codziennie żeby zaś takiej "załamki" nie dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×