Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

sertralinum Asertin - nagle wypadanie wlosów!

Cześć, od dwóch tygodni biorę ten Antydepresant. Po trzech dniach zauważyłem, nagle wypadanie włosów, wczesniej nie miałem takiego problemu, trochę sie przestraszyłem.

Od lekarza usłyszałem, ze nie ma to związku z lekiem musi być inny czynnik. No właśnie ale jaki? tak z dnia na dzień przecież nie wypadają włosy ??ok 100 -150. dziennie. Zaczelo sie to po d3 dniach od wziecia leku. W necie znalazłem coś na ten temat

może to mieć jednak jakiś związek, bo:

,,Sertralina podnosi poziom prolaktyny w organizmie. wysoka prolaktyna może powodować lub wzmagac wypadanie włosów '' oraz

 

Leki powodujące łysienie(znalezione na łysienie.info)

(...)

Depression

 

Antidepression drugs, including:

Anafranil (clomipramine)

Elavil (amitriptyline)

Norpramin (desipramine)

Pamelor (nortriptyline)

Paxil (paroxetine)

Prozac (fluoxetine)

Sinequan (doxepin)

Surmontil (trimipramine)

Tofranil (imipramine)

Vivactil (protriptyline)

Zoloft (sertraline)

 

Proszę o radę bo lek odstawiłem ze względu na wypadanie włosów!. Minął juz 5 dzien a wlosy dalej wypadaja. wyczytalem na pewnym forum, ze powinny przestać wypadać po 3 dniach. Pomocy :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 dzień mija od czasu gdy biorę setralinę, nie zauważyłem u siebie takiego zjawiska jak wypadanie włosów. Teraz praktycznie nie czuję działania leku a biorę nadal 50, i taką dawkę zamierzam brać jeszcze przez miesiąc. Jeśli nic się nie wydarzy zaczynam brać 75, co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25- czuję się lepiej od kilku dni- odkąd zaczęłam brać 75. 1 tydzień-25, drugi tydz-50 i od soboty 75. Od następnej maksymalna dawka-100 zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie mogę powiedzieć, że świat zaczął wydawać się piękny, ale wydaje mi się, że sertra bardzo mnie wyciszyła, może nawet trochę pozbawiła emocji. Ogólnie- przestałam się tak bardzo wszystkim przejmować i różnego rodzaju lęki znacznie się zmniejszyły.

 

-- 26 cze 2013, 18:02 --

 

nobody25- problemy z koncentracją i zapamiętywaniem też miałam. Do tego stopnia, że zaczynałam mówić zdanie i zapominałam co chciałam powiedzieć, myśli cały czas mi uciekały- to był koszmar, ale na szczęście już minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lekarza usłyszałem, ze nie ma to związku z lekiem musi być inny czynnik. No właśnie ale jaki? tak z dnia na dzień przecież nie wypadają włosy ??ok 100 -150. dziennie. Zaczelo sie to po d3 dniach od wziecia leku. W necie znalazłem coś na ten temat

może to mieć jednak jakiś związek, bo:

,,Sertralina podnosi poziom prolaktyny w organizmie. wysoka prolaktyna może powodować lub wzmagac wypadanie włosów ''

HUbix, to źle to wyszukałeś jest dokładnie na odwrót bowiem sertralina jako jedyny z SSRI nie podnosi poziomu prolaktyny z powodu niewielkiego wpływu na wychwyt dopaminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o pomoc. Jakieś 1,5 miesiąca temu mój psychiatra przepisał mi 0,5 tabletki asertinu raz dziennie. Brałem go tak przez 3 tygodnie. W międzyczasie pojawiła się silna derealizacja, zawroty głowy, uczucie, że jestem w sytuacji bez wyjścia (powiązany z silnym lękiem), silny stres, ciągłe uczucie, że wariuję. Teraz ten lek odstawiam. Czy miał ktoś takie objawy związane z tym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto przeczekać te skutki uboczne, nie myśleć o nich zbyt dużo tylko nastawić się, że to jest coś co musi pomóc. Mój terapeuta powiedział mi ostatnio, że leki nie rozwiążą moich problemów, ale pozwolą zmniejszyć ból psychiczny po to żeby móc z tymi problemami pracować. Więc chyba jednak korzyści są większe i warto chwilę pocierpieć? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, (a właściwie napiszę) bardzo dziwnie na mnie działa ten lek. Wcześniej brałem dużo antydepresantów, lecz ten działa bardzo specyficznie. Te zawroty głowy mam b. silne, a jadę w niedzielę na naświetlania do Gliwic i tak się zastanawiam czy może w ten dzień nie brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25hm...to może lepiej byłoby nie brać przed wyjazdem. Mój psychiatra radził mi żeby unikać prowadzenia samochodu i o ile się nie mylę w ulotce też jest takie wskazanie. Na Twoim miejscu wzięłabym dopiero po powrocie. W następny weekend szykuje mi się wyjazd w dosyć długą trasę i mam zamiar wziąć tabletkę dopiero gdy będę n miejscu. W sumie poza wypadaniem włosów nie odczuwam w tym momencie innych skutków ubocznych, ale od dziś biorę 100 mg i obawiam się, że mogą pojawić się te, które miałam gdy zaczynałam brać ten lek (pisałam o nich wcześniej), ale zapomniałam wtedy dodać o takim jakby spowolnieniu reakcji. Może wynikało ono ogólnie z wyciszenia i otępienia, które ten lek powoduje, ale miałam wrażenie, że wszystko robię w zwolnionym tempie. A to za kierownicą mogłoby mieć zgubne skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frank2 ja biorę setralinę 14 dzień, i mam dokładnie to samo co ty opisujesz, do tego dochodzi ściskanie w głowie, potworne zawroty głowy

nobody25dla mnie te objawy są nie do zniesienia. Stres jest mega silny, do tego silne zawroty głowy... masakra. Nasiliły mi się też lęki związane z myślami traumatycznymi (bo ja leczę się z PTSD). Jestem teraz w fazie odstawiania tego.

 

 

Czy miał ktoś tak, że objawy przyjmowania Asertinu "przykuły" go do łóżka? Modlę się, żeby ten stan mi minął. Jak długo ogólnie sertralina znika z organizmu (brałem maksymalnie 1,5 tabletki przez tydzień). Jakiś tydzień temu zacząłem zmniejszać dawkę. Dzisiaj biorę połówkę i jutro mam zamiar nie brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×