Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

na mnie działa i to dobrze, dopóki nie sprawdziesz na sobie to się nie dowiesz- kwestia indywidualna. Na mnie działa silniej niż te słabsze benzo jak Clorazepat czy Valium. Działa też trochę inaczej, mniej usypia i do tego poprawia nastrój. Zdecydowanie najlpeszy suplement jaki brałem. Trzeba jednak uważać, uzależnia tak samo jak benzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgłąb świata dopaminergików jeszcze nie polazłem, to dopiero pierwszy lek o takim działaniu. Myślę jeszcze nad Selegiliną, ale przed tym, jeżeli bupro zawiedzie - chyba spróbuję moklobemidu. Kiedy wspomniałem lekarzowi o metylofenidacie, spotkałem się ze stanowczą odmową - stereotypowe myślenie zakorzenione moim zdaniem. I co z tego, że lek jest zarejestrowany na ADHD? Damn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mirtazapiny to może bardzo pomóc zwlaszcza na lęki bo przeciwdepresyjnie działa wg mnie dość słabo
U mnie mitra w monoterapii niestety działa zbyt słabo, zarowno na lęk jak i przeciwdepresyjnie, być może w dawkach 45-60mg była by skuteczniejsza, kiedyś na pewno to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nickyfour13 a próbowałeś kiedyś wyższych dawek mirty? 45 - 60 mg? Może by bardziej aktywizowały niż usypiały?

 

zzYxx mirta ma działanie przeciwne do SSRI - powinna motywować i działać na anhedonię, może potrzebna jest wyższa dawka, 30 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, SSRI działa przecież w odwrotny sposób do ago - te leki agonizują 5-ht2c (mimo, że fluo jest słabym antagonistą 5-ht2c...), więc trudno będzie Ci odczuć pozytywne efekty ago. Szkoda trochę kasy na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no akurat stwierdzenie ze leki dzialaja tak jak my chcemy jest jednak niewlasciwie. Bo mozna dojsc do wniosku ze one tak naprawde nie dzialaja. Skoro jeden chce od nich super energii i wlasnie takie dzialanie otrzyma a drugi wyciszenia ,sedacjii to wniosek jest jeden...Dany lek to placebo a to jak sie czujesz to Twoje wkręty. Lek to lek..ma leczyc a tym samym ma miec istotne , realne dzialanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to mieć świadomość że leki to jedynie środki a nie gwarant zdrowia.A szukanie i interesowanie się działaniami leków które ma się zamiar stosować jest rzeczą ludzka a że nie zawsze nasze wybory są trafne-nikt nie jest doskonały-ważne by uczyć się na własnych (i innych) błędach.Rozpoznawszy nieco teren mam wiedzę większą od medyka niekoniecznie w materii farmakologii ale jaki lek dla mojego organizmu może być najadekwatniejszy,nie wszystkie uczucia da się(i chce się) wyrazić w wywiadzie lekarskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzy dni na agomelatynie i nic wielkiego się nie dzieje tzn. słabo działa na sen a powinien, w ciągu dnia lekka poprawa ale lek odpada nawet jeśli byłby rewelacyjny bo praktycznie nie można go brać dłużej jak 2-6 miesięcy może być szkodliwy przy dłuższym stosowaniu na wątrobę, ulotka, fora i lekarz odradzają ze względu na hepatoksyczność więc o czym tu gadać szkoda zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watrobe to mozna zawsze jakims srodkami zabezpieczac. Nie wydaje mi sie zeby az tak bardzo ago rozwalala watrobe...

 

U mnie juz troche czasu minelo na ago i dzialanie jest slabe...na pewno nie warte ceny. Liczylem ze jak cos kosztuje 200 zl to ma tam jakies dzialanie a tutaj lipa...ale spi sie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak każdy lek działać może róznie na rózne osoby, nawet na nas samych dany lek może działać innaczej w zalezności od naszego stanu. Kiedyś brałem venlafaxyne co prawda krotko i nie mialem sennosci po niej, tak pozniej po roku znow zaczolem brac venlafaxyne nawet mniejsza dawke i sennosc caly dzien. CZasem gdy przerwie sie zazywanie leku a pozniej do niego powroci to nie zawsze dziala tak jak na poczatku. Takżę chyba się człowiek nic nie dowie czytajac opinie innych., Trzeba poprostu sprobowac. Tu sporo opini: http://sprawdzlek.pl/valdoxan/ Kiedyś dostałem Abilify w dawce małej aktyzizujacej (400zł za opakowanie). Taki drogi lek (bo jeszcze zamiennikow nie robia zapewne na obowiazujacy patent) i co nudnosci lekkie, agresja, sraczka, aa 2 dni mialem stan podgoraczkowy. Moze po czasie by bylo lepiej ale juz tydzien brania mnie zniechecil. Nie ma co czytać o lekach . Dopoki sami nie sprobojemy to sie nie dowiemy czy na nas zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×