Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja właśnie wczoraj zaczęłam brać Moklar, po pierwszej dawce (przed snem) obudziły mnie kołatania serca ale nieszczególnie silne, przeszło i udało mi się zasnąć. Potem , po kilku godzinach (ale przed drugą tabletką) było jeszcze bardzo silne ukłucie w sercu, ale trudno powiedzieć czy to przez lek czy przez nerwicę.

 

Dziś jest OK, ale czuję, że zaczyna mnie rozkładać przeziębienie. I w związku z tym moje pytanie - co mogę wziąć, żeby nie było interakcji z moklarem. Zawsze brałam fervex, gripex itp ale teraz nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, dzięki za odpowiedź. Może przesadzam, ale dopiero zaczęłam brać te leki i szczerze mówiąc bardzo się ich boję. Ciągle chodzę z nosem w ulotce i jeszcze to przeziębienie się przyplątało teraz. Fervexu itp nie można raczej (przynajmniej ostrzegają w ulotkach), pani w aptece powiedziała, że może mi dać jedynie aspirynę i rutinoscorbin, mam nadzieję, że pomoże a jak nie to za 2 dni pójdę do lekarza. Trochę głupio tak chodzić z każdą pierdołą do przychodni, ale co innego zrobić :/ zgodziłam sie na MAO to teraz mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rella, a na objawy przeziębienia typu gorączka czy ból głowy nie można brać pyralginy? Bo to zupełnie co innego niż paracetamol.

Sama nie zdcydowałam się na mokl z tego właśnie względu, że nawet zakropić oczu moimi kroplami bym nie mogła, bo w ulotce o tym piszą. Ale lekarz mi mówił, że to trochę przesadzone jest,że owszem np.z dxm nie można łączyć ale z kroplami czy czekoladą można.

 

A zadzwonić do niego nie możesz by się spytać? Ja tak staram się robić by nie jechać niepotrzebnie.

A jak działanie samego leku? I dlaczego moklo, brałaś wcześniej inne leki bez pozytywnego działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak działanie samego leku? I dlaczego moklo, brałaś wcześniej inne leki bez pozytywnego działania?

 

Jeszcze nie mogę nic powiedzieć o działaniu, to dopiero trzeci dzień. A co do Twojego drugiego pytania, to jest to mój pierwszy lek, został przepisany przez psychiatrę. Dlaczego wybrała własnie to? Nie wiem, jednym z argumentów było to, że ma mało skutków ubocznych i nie wpłynie negatywnie na libido.

 

beladin, o tym nie pomyślałam, ale myślę, że byłam osłabiona już wcześniej, lek ewentualnie mógł mnie dobić. Mimo wszystko muszę to zwalczyć, za kilka dni muszę być w formie, a pogoda nie sprzyja...

 

dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mój pierwszy post na forum :)

Pytanie głównie do miko84:

Przerobiłem juz sporo SSRI/SNRI/TLPD,i żaden nie zadziałał tak jakbym chciał znaczy może i powodowały lepszy humor ale na fobie społeczną i lęki były za słabe.Zastanawiam sie teraz nad mixem Moklobemidu+Mirtazapina/Mianseryna,dobry to pomysł bo nigdy nie brałem mao?

Czytałem ze efekt tych wszystkich SSRI to głownie downregulacja 5ht1a i 5ht2a i 5ht2c co skutkuje zwiększeniem serotoniny,dopaminy i noradrenaliny.

Ale po co to robić jak można wsuwać taką mianseryne/mirtazapinę która od razu działa na te przekażniki bez męków,cierpień,zwiekszonego lęku,i efekty są znacznie szybsze? Jeśli sie myle to mnie popraw.

 

Czego Miko,najpierw wsuwałes max dawki paro,setry a potem przeszedles na samom mirte a teraz jak widze mianseryne:P

Czy zamierzasz zostać juz na mianserynie na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodziłam sie na MAO to teraz mam...

 

Oj, nie ma co demonizować tego leku. To jest selektywny i nieodwracalny IMAO- ze starymi nieselektywnymi i nieodwracalnymi IMAO typu fenelzyna czy iproniazyd to on ma tyle wspólnego co kot z kotletem.

 

Z moklo mozna brać większość środków przeciwbólowych- paracetamol (Apap), kwas acetylosalicylowy (Aspiryna), iubprofen (Ibuprom, Nurofen, Ibum), ketoprofen (Ketonal).

 

Szkopuł polega na tym, ze jak się wybiera preparaty złożone na przeziębienie i grypę- te wszystkie Fervexy, Gripexy, Sripexy, to żeby patrzeć na skład czy oprócz substancji przeciwbólowej/przeciwzapalnej nie zawierają dekstrometorfanu i kodeiny. Bo dxm i opioidy wpływają na fluktuację serotoniny i razem z moklo mogą doprowadzić do zespołu serotoninowego.

 

Dxm zawierają wszystkie Gripexy, syrop Acodin na kaszel i parę innych leków. Kodeinę zawiera Antidol, Thiocodin, Nurofen Plus, niektore inne leki przeciwbolowe z paracetamolem.

 

-- 14 cze 2013, 09:01 --

 

A Fervexu to bym w ogóle nie brał. Wycofują go z rynku, jest jakaś tam wielka afera medialna, bo jakąś potencjalnie groźną bakterie w nim znaleźli w iluś tam seriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, Nie miesza się moklobemidu z lekami wpływającymi na gospodarkę serotoninową.

 

Moklobemid to zajebisty lek. U mnie działał rewelacyjnie na nastrój, pozytywne emocje, tłumił lęki ..wszystko cacy. Niestety mój żołądek chyba nie lubi moklobemidu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 tygodniach niestety nie czuję nic, pani doktor zwiększyła mi dawkę do 600mg/doba, powiedziała, żeby jeszcze nie skreślać tego leku. Ja wierzę, że może mi jeszcze pomóc. Po tygodniu przyjmowania miałam jeden dzień tak niesamowitego pier.dolnięcia, że łykam te tabletki dalej, tęskniąc za tym stanem. Czułam się wtedy naprawdę rewelacyjnie - pozytyw, spokój, równowaga, pierwszy raz od lat miałam taki dobry nastrój bez wyraźnego powodu (typu fajny koncert, wyjazd, spotkanie itp). Jeśli te tabletki w połowie chociaż zadziałają jak wtedy - powiem, że było warto. Póki co czekam.

 

-- 27 cze 2013, 12:28 --

 

Moklobemid to zajebisty lek. U mnie działał rewelacyjnie na nastrój, pozytywne emocje, tłumił lęki ..wszystko cacy. Niestety mój żołądek chyba nie lubi moklobemidu :|

 

po jakim czasie odczułeś to działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w tym wątku się źle wypowiadałem o moklo ale to były kalumnie oparte na szemranych pogłoskach, więc biję się w pierś i daję mu drugą szansę. Na razie 300mg dopiero startuje, rozkręca się, potem przejazd przez 450mg, docelowo ma być 600mg. We'll see.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przeskoczeniem z wenli na moklo. Wenla skutecznie tłumi emocje których i tak mi brak, więc może moklo będzie dobrym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejm, zanim się przejdzie na inhibitor mao warto wypróbować ten fluanxol, coaxil no i wellbutrin. Cena jego może jest nie najlepsza, ale przebolałam to, bo wolę mieć dobry nastrój i coś za coś, to chyba lek ze wszystkich które próbowałam, który na depresję mi najbardziej pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny moja pani dr zapewnia, że ten lek jest skuteczny i warto jeszcze trochę poczekać. I że raczej nie miała pacjentów, którzy nie reagowaliby na niego w ogóle, a jeśli by tak było po 2 miesiącach większej dawki, można założyć, że problem tkwi tylko w emocjach i tylko terapia może pomóc. Tylko że ja uważam tak od początku, zawsze twierdziłam, że prochy mi niepotrzebne, choć terapia też jeszcze nie za bardzo działa :) No ale zobaczymy, czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejm, Moklobemid u mnie działał zajebiście pozytywnie w sferze emocji, np. zdarzało się, że muzyka doprowadzała mnie do łez. W ogóle zajebiste działanie na nastrój. Tylko nie wkręcaj się w duże dawki, bo podnoszenie nic nie wnosi a psuje tylko efekt. 300mg działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×