Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

wannabeadored, ja uwielbiam Sylvię Plath, więc czytałam wszystko, co napisała, "Szklany klosz", wiersze, opowiadania, dzienniki również. Bardzo gruba książka, ale tak dobra i przejmująca, że przeczytałam ją już trzy razy. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ten sposób wyrażania uczuć i myśli absolutnie mnie zachwyca. Jeśli tylko będziesz miała możliwość dorwania dzienników, to się nie wahaj. ;) Chciałabym je mieć na własność, ale niestety nie mogę nigdzie znaleźć, prócz biblioteki.

Właśnie wpadły w moje rączki Listy do domu, wyczekuję momentu, w którym wreszcie do nich siądę :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w media - Piotr Legutko , Dobrosław Rodziewicz , to świetna pozycja dla tych którzy chcą poznać media od kuchni , a teraz biorę się za Rodzinę Borgiów - Mario Puzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nałogowcem jeśli chodzi o książki, niestety ostatnio nie mam czasu by do tego nałogu wrócić, mimo że leżą dwie niedokończone:(

 

Natomiast absolutnie każdemu polecam twórczość Coelho i Zafona. Można tam znaleźć wiele bardzo dobrych cytatów, które odnieść można do nas "problemowych" ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastertona też czytam. Lubię jego książki.

Ponadto z kryminałów Beckett - choć pisze trochę przewidywanie to jednak bardzo realistycznie.

i z medycznych thrillerów jeśli ktoś lubi - Cook - świetny gatunkowo.

O fantastyce wolę nie pisać bo polecam wszystko.

 

A ostatnio zaniechałam polskich autorów.. może Ktoś zna jakiegoś dobrze piszącego (ale nie romansidła..)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastertona też czytam. Lubię jego książki.

Ponadto z kryminałów Beckett - choć pisze trochę przewidywanie to jednak bardzo realistycznie.

i z medycznych thrillerów jeśli ktoś lubi - Cook - świetny gatunkowo.

O fantastyce wolę nie pisać bo polecam wszystko.

 

A ostatnio zaniechałam polskich autorów.. może Ktoś zna jakiegoś dobrze piszącego (ale nie romansidła..)?

 

 

Marcin Wronski- pisze powiesci kryminalne osadzone w czasach miedzywojennych. Dla mnie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ksiażkoluby! Z nietypową sprawą chcę uderzyć, mianowicie nie zrecenzować co ostatnio czytałem, a o coś podpytać.

 

Ostatnio naszło mnie na "ćpuńską" literaturę, i aktualnie dorwałem się do książek Barbary Rosiek ("Pamiętnik narkomanki", "Kokaina","Byłam schizofreniczką", "Alkohol prochy i ja") i tu mam pytanie, bo jej strona na wikipedii jest dosć skromna, nie za bardzo w necie znalazłem jakieś konkretne info na ten temat, a interesuje mnie jedna sprawa: czy ktoś z was wie, czy jej ksiażki to 100% autobiografii czy jednak posługuje się trochę prawem licentia poetica, czyli, mówiąc po naszemu, wplata w swoje ksiażki nieco fikcji? Interesuje mnie to bo o ile takie na przykład "Dzieci z Dworca ZOO" łykam "bez popitki" to aż cieżko pojąć że pojedyncza osoba mogła przejsć w swoim życiu tyle co Rosiek naopisywała... Będę wdzieczny jeśli ktoś ma jakieś info w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×