Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLORAZEPAN (Cloranxen,Tranxene)


Dana

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      4


Rekomendowane odpowiedzi

ja cloranxen biorę czasem, jak nie mogę usnąć... nigdy nie brałam go dłużej niż trzy-cztery noce z rzędu (ale takie sytuacje są ostatnio żadko), bo boję się uzależnić. biorę go jak na prawdę jest źle i nie mogę zasnąć. ale ogólnie jako lek jest ok, śpi się dobrze i działa nadzwyczajnie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Tranxene bardzo pomaga na lęki.Na sen dziala slabo.Biore tylko doraznie w sytuacjach stresowych,albo przez kilka,badz kilkanascie dni,jak mi jest zle.Dzis chyba znowu wezme,bo zdenerwowala mnie pewna sytuacja.Lekarz ostatnio mi nie zapisal,chyba boi sie,ze sie uzaleznie:(,ale mam jeszcze maly zapas tabletek,wiec jest ok,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloranxen działa na mnie odrobinę przeciw lękowo.Tłumi objawy w mgnieniu oka to prawda,czuję się po nim jak po amfetaminie.Wraz z całą garścią innych psychotyczno-antydepresyjnych leków wypada nieźle Ale bardzo szybko można się od niego uzależnić często zwiększając dawki.Odstawienie gwałtowne powoduje nawrót nasilonych objawów lękowych.ja biorę 25mg to jest jeszcze w normie.Mojego kolegę z oddziału reanimowało pogotowie po trzy miesięcznym braniu dzień w dzień cloranxenu w dawce 110mg.Siadło mu serducho.Jako lek doraźny w dawce do 10mg w zupełności się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

biore cloranxen od kilku dni i te pare dni prawie cale przespalam- przypuszczam, ze to efekt dwutygodniowej bezsennosci. pozwolil mi sie troche uspokoic. biore 15 mg na dobe + dodatkowo lexapro. poza sennoscia brak efektow ubocznych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo silną nerwice lekowa.lekarz zapisał mi nowy lek cloranxen.od kilu dni brałam 4 razy hydroksizine 25mg,ziołowe tabletki,melisa.wczoraj postanowiłam wziąc ten nowy lek.wziełam o 16.00.i czekałam na cudowne uspokojenie.,lecz zamiast mnie uspokoic popadłam w panikę,dodatkowe skurcze ,dusznosci ,lęk ,uciski w gardle i tego własnie boje sie najbardziej.przyjechało pogotowie dostałam zastrzyk klonazepamu i wszystko jak reka odjąl.teraz mam dylemat.znow robi mi sie to samo,czy powinnam wziąc ten cloranxen i hydroksizine. prosze pomozcie mi bo nie wytrzymam? hydroksizine wziełam o 7.30 a teraz mam zamiar wziąc oba.chyba nic mi sie niestanie,ten lek mnie paralizuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z nerwicą od paru ładnych lat. Na początku leczyłem się alkoholem :/ potem zauważyłem świetne działanie alprazolamu (Afobam, Zomiren). Ostatecznie mam z tymi substancjami problem i dostałem Cloranxen na nagłe odstawiania alkoholu, bo jestem wtedy roztrzęsiony i wogóle. Mam brać 10mg rano i 10mg wieczorem.

Jeżeli ktoś ma podobny problem z chęcią posłucham porad i sam podziele się swoimi problemami.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Cloranxen 10 mg przyjmując jedn tabletkę dziennie nie pozwala mi na dłuższy sen. Nie wiem czy mogę go łączyć z thioridazonem , który pozwalał mi na dłuzszy wypoczynek

(nie tylko 4 godz. snu) Pomózcie, nie mogę dodzwonić się do mojego lekarza a mam już dośc.

 

 

 

 

 

 

 

9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danalo@interia.pl, ja też biore CLORANXEN i zasypiam po nim , nawet nie wiem kiedy :smile: ale gorzej z wybudzeniem, nie wiem, może od rana ujawnia się depresja, dlatego nie chce sie obudzić. Bicia serca ustąpiły i poczucie strasznego lęku, nawet gdy musiałam sama zostać na noc poradziłam sobie, tzn. pewnie zrobił to za mnie cloranxen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam CLORANXEN 5mg na noc, zasypiam po kilku minutach, i to jest wpaniałe, że nie mam świadomości powolnego zasypiania. Ale dodatkowo od rana mam brać XETANOR, który powoduje dużą senność, mam nadzieje, że tylko na początku :smile: za bardzo nie rozumiem połączenia tych dwóch leków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafik, Xetanor przestałam brać, po pierwszej tabletce miałam silne szczękościski i zaraz poszłam spać, a efekt utrzymywał się do następnego dnia z wymuszonym uśmiechem, tak wywułuje senność, ale ja mówiłam, że na ogól czuje się senna i zmęczona, wiec może jakiś inny lek?

 

CLORANXEN, mam przyjmować na stany lekowe, które dopadają mnie w nocy, też działa nasennie i uspokajająco, więc po kilku minutach zasnę, czasami jak mam większy stres to mam ochote wziążć jeszcze jedną tabletkę, bo ta jedna jakoś nie działa, dawka po 5mg, to chyba jest najniższa,

czytałam też, że łatwo uzależniają takie leki, jak do tej pory to biorę go od

6, 7 dni, lekarz nie powiedział kiedy mam skońćzyć ale to zapewne przy najbliższej wizycie

 

dodatkowo mam problemy ze wstawaniem, jak mnie coś konkretnego nie obudzi, nerwa na moją rodzinę, czy jakieś chałasy to po przebudzeniu ok 12, moge leżeć jeszce przez kilka godzin, takie dobudzanie

 

jak najlepiej poradzić sobie bez tabletki, może inaczej jak poradzić sobie po odstawieniu cloranxenu na lęki i objawy nerwicowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×