Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

kasia2007 na ulotce jest napisane aby z dawki ok 2-3 mg na dobę schodzić nie więcej niż 0,5 mg na trzy do pięciu dni. W Twoim przypadku dawka jest o wiele mniejsza, więc jeśli bierzesz 0,5 na cały dzień, a masz do dyspozycji tabletki 0,25, które są podzielne na pół, to schodż sobie o połowę takiej małej tabletki raz na parę dni, tylko pamiętaj aby redukować najpierw dawkę południową bo tej jest się najłatwiej "pozbyć". Potem wieczorną a na końcu zmniejszaj tą poranną, która pomaga najbardziej. To tylko sugestia, nie porada lekarska - pamiętaj o tym.

Ja sama w tym momencie biorę już do 3 mg na dzień w 5-ciu dawkach -rano 0,5, koło 11.00 - 0,5. potem około 16.00 - też 0,5.. znów o 18.00 taka sama i na noc 1 mg... mija już drugi rok, a dawka niezauważalnie zwiększyła się dwa razy ( zaczynałam od 1,5), ale mój lekarz nie widzi w tym nic złego mówi, że skutki pozytywne xanaxu znacznie przewyższają te negatywne. Niedługo zaczynam brać effectin 75. Lekarz powiedział, że przez pierwszy tydzień brania nowego leku dawka xanaxu może wzrosnąć aby w miarę "bezboleśnie " przeżyć skutki uboczne. Na początku się bałam xanaxu, a szczególnie po tym, co czytałam, ale po konsultacji z lekarzem jestem przekonana o skuteczności tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśkowa z pełną świadomością tego, co mnie czeka po odstawieniu "X" biorę w tej chwili takie dawki. Z resztą po konsultacjach z lekarzami (ŁÓDŹ i okolice) wspólnie doszliśmy do wniosku że bardziej przy braniu xanaxu koncentrowałam się na tym co będzie, kiedy przestaje działać, kiedy przyjdzie ten lęk, lub panika , na którą notabene czekałam po ok. 3 godzinach od wzięcia leku... a wiadomo że jak czekasz to zaczyna powolutku przychodzić. Byłam u psycholog, która zrobiła rzetelny wywiad, rozpisała się w tej mojej karcie szczegółowo na tyle, że wiemy nawet którego dnia byłam w stanie skończyć pierwszą CAŁĄ od wielu lat książkę. Do maja żyłam w ciąglym stresie (biorąc xanax) że tak naprawdę to ja się może czymś narkotyzuję, takie schizy różne, nie warto już pisać. W kazdym bądź razie miałam poczucie winy związane z tym że nie potrafię zyć bez leku. Skutecznie mnie z tego wyleczono. Potrzeba było jedynie fachowca, który nie straszy skutkami ubocznymi, a stara się odpowiednio dobrać leki. Trafiłam do niej dzięki mojemu bliskiemu znajomemu, który skończył LORAFEN na 12,5 mg dziennie... prowadząc przy tym firmę, jeżdżąc samochodem i śpiąc 4 godziny na dobę. Jemu akurat trafiła w Rexetin. Po 4 miesiącach zapomniał - oczywiście stopniowo - o lorafenie.

W moim wypadku xanax to taki lekarski "błąd" lekarza 1-go kontaktu, który przepisał mi go wówczas, gdy spokojnie pomógłby mi pewnie zwyczajny persen.... nie będąc świadomą zaczęłam łykać po pół 0,5 tabl. A potem niestety dawka tzw. terapeutyczna zwiększała się. Przez rok - ponad - bezczynnie latałam po recepty, a on nadal chętnie przepisywał xanax i tak zwiększała się moja tolerancja na lek, a co za tym idzie dawka i stres, że coś ze mną nie tak skoro potrzebuję coraz więcej. Jestem osobą na tyle trzeżwo myślącą że nie "wkopałam" się tak do końca, choć nie twierdzę, że wogóle... i szukałam lekarza za lekarzem, aż znalazłam takiego, który wytłumaczył mi, że jeśli lek ma poprawiać nastrój, samopoczucie, to nie można go przyjmować z poczuciem winy, tylko z nadzieją na jak najlepszy efekt terapeutyczny. W tej chwili - uprzedzona o konsekwencjach, z resztą nie aż tak strasznych przy jednoczesnym stosowaniu zamienników i antydepresantów w końcu jestem przekonana, że bardziej mi pomaga niż szkodzi. To moja subiektywna ocena tego leku i oczywiście po raz kolejny zaznaczam że nie należy brać jej pod uwagę dopasowywując leki do swoich indywidualnych potrzeb. A tak na marginesie jeszcze jeden pozytyw - przestały wychodzić mi włosy - czyli stres sobie poszedł :) :) Ucałowania dla WAS wszystkich i powodzenia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bardzo dobry lek. Wystarczala mi polowa tabletki ktora bralem przed snem i bylo wszystko ok.Na drugi dzien chodzilem wyluzowany. Teraz lekarz przepisal mi afobam,jestem ciekaw czy jest duza roznica. Jezeli chodzi o uzależnienie tego leku to nie powiem bo bardzo latwo sie uzaleznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć misiaczki :)

ja dostaam xanaxem w czwartek. MAm dosc spory stres i lekarz zapodał mi xanax sr po 1mg dziennie przez tydzień. Czuje sie po tym troche jak snięta ryba, ale przynajmniej lęki przeszły. Po tygodniu mam to odstawic i brac doraznie, jakby mnie co napadło, np. wilki w lesie :twisted:

Tak sie zastanawiam, czy by mi nie wystarczyła połówka tego cudu, bo teraz jestem w domu, ale jak w ponieziałek pójde do roboty, to moze być śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, czy by mi nie wystarczyła połówka tego cudu, bo teraz jestem w domu, ale jak w ponieziałek pójde do roboty, to moze być śmiesznie.

 

musisz się sama zorientować. często jest tak, że lekarz wie najlepiej, ale jeśli czujesz, że możesz brać mniej, to można spróbować. najwyżej wrócisz do 1 mg. To nie jest dużo, a jeszcze przez tydzień, to nie uzależnisz się raczej :)

Ogólnie Xanaxu trzeba unikać. Raczej brać go w wyjątkowych, awaryjnych sytuacjach, ale wszystko zależy od pacjenta i od jego lekarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!wczoraj bylam u lekarza i zapisala mi wlasnie Afobam.Po przeczytaniu waszych opini powiem szczerze ze sie troche boje zazywac tego leku.Mam dzidzie i nie chcialabym sie uzaleznic .Czy jest ktos kot bral ten lek i mioze mi napuisac szczera prawde???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy po połówce nie chce mi sie raczej spać, pomagac tez specjalnie nie pomaga.

 

[ Dodano: Pią Paź 13, 2006 2:31 pm ]

Mam jescze pytanie odnosnie alprazolamu po jakim czasie następuje maxymalne pozytywne dzialanie :?: czy nie ma roznicy w samopoczuciu po uzyciu 1,2 tabletki w porownaniu do 15,16 :?:

 

Z tego co wiem maksymalna dawka dla alprazolamu to 10 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy afobam w malych dawkach 0.25 robi cos z oaczami, znaczy czy bedzie widoczne ze sie wzielo afobam, musze wziasc a od dawna nie bralem, chce wziasc jednorazowo bo mam wazna zyciowa sytuacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.od srody zaczełem brac xanax najpierw po całej tabletce 0.5 mg potem po pól czyli 0,25.wzszystko pieknie fajnie lęki ustąpiły niewiem czy to zaleta tabletki czy tez samej psychiki.cieszyłem sie ze dobrze na mnie działa.... :? do dzis dnia.wstaje rano czuje sie dosłownie jak pijany za jakas godzine oblały mnie poty zimne dosłownie lało sie ze mnie wrócił lęk panika i obawy ze cos mi sie stanie.teraz chodze jakbym sie nacpał doslownie choc niewiem co to slowo znaczy bo nigdy nie cpałem ;) tak to moge porownac.sennosc otumanienie no szok.a wziełem łacznie doslownie 2.5 mg .czytałem ulotke :shock::shock::shock: cudowne tabletki.mieliscie podobne poczatki zazywania tego gówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanax? dostałeś żeby zażywać codziennie czy jak? kto Ci to przepisał? To g*wno uzależnia jak cholera, to są benzo :shock: Chyba powinieneś je lekarzowi w d*pę wcisnąć i powiedzieć żeby sam to żarł. Radzę to zamienić na coś innego bo jak się uzależnisz to łatwo z tego nie zejdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×