Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Tańczący z lękami akatyzja zwykle występuje podczas stosowania wysokich dawek nauroleptyków lub SSRI ,czasem też nadmierna stymulacja NA może się do tego przyczynić;u mnie akatyzja wystąpiła gdy brałem fluanxol w niskich dawkach wespół z sertraliną-winowajcę tego stanu upatruję w blokadzie DA przez neuroleptyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 w zasadzie powiem Ci że ja nawet na setralinie mam apetyt podwyższony, wynika to bardziej z zajadania problemów które są u mnie w głowie. Nie chce ryzykować mianseryny. Kiedy brałem ją razem z seronilem(który poniekąd również zmniejsza łaknienie ) przytyłem 30 kg i wyglądałem jak zawodnik SUmo, do tego mam problemy hormonalne (guz przysadki mózgowej) i często nie wiem sam, czy to moja psychika siadła czy to na tle hormonalnym.

 

-- 18 cze 2013, 13:03 --

 

miko84 w zasadzie powiem Ci że ja nawet na setralinie mam apetyt podwyższony, wynika to bardziej z zajadania problemów które są u mnie w głowie. Nie chce ryzykować mianseryny. Kiedy brałem ją razem z seronilem(który poniekąd również zmniejsza łaknienie ) przytyłem 30 kg i wyglądałem jak zawodnik SUmo, do tego mam problemy hormonalne (guz przysadki mózgowej) i często nie wiem sam, czy to moja psychika siadła czy hormony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od dziś 200 mg sertraliny gdyż na dawce 50-100mg nie odczułem żadnych zmian na plus a biorę ją już od 4 tygodni.Dodatkowo stosuję amisulpryd w dawce 100mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123trochę się boję brać trittico, bo gdy brałem go ponad rok, to strasznie miałem zaburzenia koncentracji, myślenia. Zastanawiam się właśnie jak by wypadł w połączeniu z setraliną, ta z kolei fajnie pobudza póki co, potrafię się skoncentrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was przeszedł lekki zespół serotoninowy? bo mam podejrzenie że coś takiego mi się przytrafiło, mam nadciśnienie, tachykardie, nudności, dziwne kłucia w rożnych częściach ciała, lekki ból głowy

 

nie mam endogennej deprechy więc neuroprzekaźnictwo pewnie na normalnym poziomie- kurcze w sumie 150 mg sertry do tego mirta to chyba sporo jak myślicie?

do tego dość szybko wskoczyłem na taką dawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, tak myślisz masz takie doswiadczenia? jestem teraz dzień bez sertraliny i jest lepiej ale dalej serce nie pracuje jak powinno mam lekka tachykardie i nadciśnienie ale akatyzja minęła niepokój też ale zostały biegunka i rozkojarzenie.

ufff przy psychogennej depresji trzeba uważać, ja leczę lęki więc na poziomie neurologicznym wszystko w porządku i można przeholować a do tego setrtralina jest prawdopodobnie drugim najmocniejszym inhibitorem.

 

A jak z antidotum na zespół serotoninowy? z informacji dostępnych ogólnie wynika że mirtazapina jako antagonista serotoniny może pomóc?

a ja biorę i mirte i sertrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiktalk, Moim zdaniem już nie dostaniesz zespołu. Z tego co wiem przy wprowadzaniu bądź zwiększaniu zagrożenie jest większe.

 

Poza tym 150mg sertraliny razem z mirta to sporo. Przecież te leki mają działać synergicznie to po co od razu tyle w siebie pchać? Z sertralina nie brałem, ale przykładowo u mnie np. 30 mirty i 150 wenli wywoływało objawy podobne do paniki a podobno to jakieś tam minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę 6 dzień asentry, zwiększyłem dawkę do 50mg, czy wy też mieliście problemy z koncentracją i zapamiętywaniem na niej? cholera mam nadzieję że to minie, muszę się uczyć do egzaminu a tu nic nie jarzę....

 

Powinno minąć. Sertrlina raczej aktywizuje i nie wpływa na funkcję poznawcze. Może początkowo powodować rozkojarzenie, problemy z koncentracja uwagi. Powinno minąć do miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×