Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Bezimienna123, mirta jest podzielna przynajmniej w wydaniu Mirzatenu :) ja bym nie odpuścił będziesz mieć zawsze trochę w zapasie ;)

 

miko84, zacząłem od 50 mg serty i różnie z mirtą zależy co chcę osiagnąć jak tylko sen to 15 jak bardziej na depresje to 30. Ale 50 mg tylko parę pierwszych dni, później wchodzę na 100 mg po następnych 150 mg. Sajko nie ma nić przeciwko więc pewnie sprawdzę nawet 200 mg bo bardzo mnie interesuje to dopaminowe działanie na wyższych dawkach. Myślę że szybko dam radę do takich dawek dojść po downregulacji na wenli :) zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, Sertralina to świetny lek. Niestety jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, u którego występują zaburzenia rytmu serca po tej substancji. Dwa razy podchodziłem i za każdym razem było to samo. Wenla mi jak na razie pasuje. Nie dałem co prawda jej szansy porządnie się rozkręcić, bo biorę dopiero mniej więcej od 6 tygodni, a już z mirtą kombinuję, ale co tam.. w takim duecie nie ma wyjścia - musi działać! :)

 

Za dużo zacząłeś forum czytać i teraz z dawkami kombinujesz, za szybko zwiększasz, coś dokładasz...

A nie tak dawno byłeś oazą rozsądku. Lek trzy miesiące w stałej dawce się rozkręca, Twoje słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, Oazą rozsądku to ja oczywiście jestem, ale wyłącznie kiedy doradzam komuś. W swojej sprawie o wiele trudniej zdobyć się na cierpliwe czekanie. Brałem samą sertraline ponad 3 miechy a teraz wenlę ponad 1,5 mies i jak widać wenla nie wpływa pozytywnie na cierpliwość ;)

 

A ja myślałem, że śnię dużo i intensywnie, ale to co teraz, po mircie w nocy przeżywam to jest po prostu jakiś totalny odjazd! Najdziwniejsze uczucie pojawia się nad ranem. Wybudzam się kilkakrotnie i wydaje mi się jakbym za każdym razem budził się w kolejnym śnie. Incepcja? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień na mircie i powiem, że jak na razie jest git. Jestem w dalszym ciągu jakby w swoim świecie, sfazowany, ale jak trzeba to wracam i jakoś funkcjonuję. Checi do aktywności na plus, mimo kiepskiego samopoczucia. Nie zastanawiam się nad niczym tylko cisnę ostro do przodu.

 

Ciekawy jestem czy u Was występował taki dziwny efekt a mianowicie.. kiedy coś mnie zaskoczy i się przestraszę to odczuwam chwilowe napięcie od palców aż po czubek głowy, szpilki na całym ciele, jakby ktoś mnie pod prąd na sekundę podłączył. Im silniejszy impuls tym odczucie jest silniejsze. Odczuwał ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, ja tak nie miałam, jak coś mnie przestraszyło to raczej jest szok, podskoczenie czy wzdrgnięcie i mega szybkie bicie serca dłuższą chwilę. Odkąd doładowuję sobie tyle noradrenaliny łatwo mnie przestraszyć :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiktalk, Ja pier.., powiem Ci, ze mi się to wcale nie podoba, zwłaszcza teraz, w stanie nasilonych ubocznych.

 

Bezimienna123, No to właśnie kiedy jest wzdrygnięcie czuje jakby mnie ktoś pod 230 na sek podłączył :| ..i faktycznie częściej mi się zdarza przestraszyć, np. kiedy jest cisza i tel zacznie dzwonić, huk, hałas ..cokolwiek

 

-- 08 cze 2013, 15:16 --

 

Dużo czytałem opinii, że mirta zwiększa apetyt. U mnie jak na razie apetyt się unormował, bo po samej wenli miewałem jadłowstręt. Poza tym nie ciągnie mnie jakoś specjalnie do koryta. Poza tym biorę ją kiedy jestem nastawiony na spanie ..mycie, piżamka, tabletka, sofa, ..Zzzzz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, też właśnie przy ciszy to jest najgorsze. Wczoraj w kinie nagle był w filmie huk to myślałam, że mnie z fotela wystrzeli. Albo raz szłam i ktoś nagle kichnął bardzo głośno i serce tak mi podskoczyło, że aż myślałam, że mi wysiądzie :P

 

nadal dla mnie koszmarem jest podniesienie się rano z łóżka. Dziś nie nastawiłam budzika i się obudziłam o 13 :shock: mimo że nie zasnęłam bardzo późno, spałam ponad 12 godzin :roll:

Podobno trazodon nie robi takiej zmuły rano i łatwiej jest wstać, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo nigdy nie brałam.

Spróbuję brać 3/4 tabletki, może nie będzie rano takiego kaca. Kilka razy próbowałam brać taką dawkę, ale w końcu zasnąć nie mogłam.

 

Wenla ani bupro nie powodują u mnie jadłowstrętu, może trochę zmniejszają apetyt. A w nocy to nawet jak chce mi się strasznie spać, to znajduję siły na zaglądanie co chwila do lodówki, bo ciężko mi się powstrzymać. I chętniej bym zjadła słodycze niż samą kolację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mirtazapina działa słabiej od mianseryny na noradrenaline,podoba mi sie efekt nasenny tych leków ale dzisiaj po nocce na 30mg mianseryny tak mi wywaliło lęki po południu po kawie ze masakra,zdecydowanie noradrenalina mi nie służy fuuuu takie sztuczne nakręcenie i mega lęki.

 

Dziś wziąłem 15mg lerivonu,i sie zastanawiam czy nie lepsza by była mirtazapine. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem,że mianseryna jest inhibitorem noradrenailny,i ogulnie bardziej przy niej majstruje od mirty.

Za 2 tyg mam lekarza i poprosze właśnie o mirtazapine.

 

Jakie są najtańsze odpowiedniki mirty 15mg w normalnych tabletkach nie rozpuszczalnych?

 

Bezimienna123:

Jak ci się śpi po 15mg mirty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!Mi lekarz przepisał parę dni temu Mitragen zamiast Doxepin.... Miało to podwyższyć libido, ale po tym leku rano jestem strasznie zamulony (biorę połówkę tabletki)... Masakra... Czy może za krótko biorę ten lek? Po ilu dniach będzie efekt? Oprócz tego rano biorę (Sulipryd-50 mg i Escitalopram - 10 mg, po 1 tab).

Może zamiast Mitragenu lepszy byłby Trittico CR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczekaj, to są początkowe skutki uboczne, które powinny z czasem minąć.

 

-- 13 cze 2013, 18:48 --

 

Tak ludzie jadą eseseraje ale one przynajmniej nie zaburzają uwagi i koncentracji. Ja dziś na mianserynie wylałem kawę przez potrącenie, co mi się nigdy nie zdarzyło na SSRI. A to nie jedyny przypadek objawienia się wpływu mianseryny na sprawność psychoruchową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak w 70% lekarze w Polsce przepisują SSRI+mianseryna. Wellbutrin może nasilać lęki, poza tym to dość drogie rozwiązanie...

 

Wzrost poziomu serotoniny przez połączenie SSRI i antagonizmu 5-HT2c zostało odkryte dość niedawno - patent firmy LUNDBECK na połączenie SSRI z antagonistą 5-HT2c został złożony w 2009 roku: http://www.faqs.org/patents/app/20090176808 , ale lekarze intuicyjnie i doświadczalnie widzą, że połączenie mianseryny/mirtazapiny z SSRI daje lepsze efekty niż każdy z tych leków z osobna oraz inne kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi konkretnie o combo-sertraliny z bupropionem,sertra przewlekle stosowana zmniejsza liczbę receptorów adrenergicznych.Bupropion jest przede wszystkim inhibitorem DA ,zaś jego metabolity silniej niż na DA oddziałują na NE ,sertralina nasila działanie bupropionu zatem transmisja DA jest spotęgowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporo osób na wzmocnienie dopaminy reaguje obsesją i zachowaniem schizoidalnym.

 

nawet nie wiedziałam, dobrze że nigdy tak nie miałam.

A na mircie też jestem roztargniona, ciągle coś rozlewam, coś wypada mi z rąk i jestem czasem taka trochę przytępiona i bywa, że reaguję w niektórych sytuacjach o kilka sekund za późno :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×