Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KATOWICE]


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Nazywam się Aleksandra Tyszka, jestem psychologiem pracującym na codzień w poradni zdrowia psychicznego. Współpracuję z wieloma organizacjami. Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Na mojej stronie dowiedzą się Państwo także więcej o mnie i moim doświadczeniu.

http://projektbalans.c0.pl/

Serdecznie zapraszam.

A. Tyszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowice ul Jordana 6 / 10 - Gabinety

Mają swoją witrynę internetową, która nie zawsze działa,

ale w środku apartamentu są 2 gabinety a w nich psychoterapeuci.

Psychologów-psychoterapeutów jest tam kilku (zależnie od dnia tygodnia).

Ja będę monotematyczny i polecę tego , który mnie aktualnie "leczy".

To nie psycholog-psychoterapeuta, lecz psychiatra-psychoterapeuta

Bartosz M. Wrona - woli stosować podejście humanistyczne,

choć jako lekarz psychiatra mógłby mnie "leczyć farmakologicznie"

 

IMO Jego chyba bardziej interesuje mój umysł jako splot myśli niż mózg jako splot neuronów.

To moja autorska opinia o nim. Nie wiem czy zainteresowany ją podziela. Polecam Go jako psychoterapeutę.

Z zastrzeżeniem, że nie jest dilerem psychotropów tylko mądrym doradcą. Tak ja Go widzę.

 

A wymieniony w poście wyżej prof Krzysztof Kotrys jest przełożonym mojego "psychoterapeuty".

Prof. Krzysztof Kotrys - ordynator oddziału w Szopienicach, posiada certyfikat superwizora PTP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowice ul Jordana 6 / 10 - Gabinety

Mają swoją witrynę internetową, która nie zawsze działa,

ale w środku apartamentu są 2 gabinety a w nich psychoterapeuci.

Psychologów-psychoterapeutów jest tam kilku (zależnie od dnia tygodnia).

Ja będę monotematyczny i polecę tego , który mnie aktualnie "leczy".

To nie psycholog-psychoterapeuta, lecz psychiatra-psychoterapeuta

Bartosz M. Wrona - woli stosować podejście humanistyczne,

choć jako lekarz psychiatra mógłby mnie "leczyć farmakologicznie"

 

IMO Jego chyba bardziej interesuje mój umysł jako splot myśli niż mózg jako splot neuronów.

To moja autorska opinia o nim. Nie wiem czy zainteresowany ją podziela. Polecam Go jako psychoterapeutę.

Z zastrzeżeniem, że nie jest dilerem psychotropów tylko mądrym doradcą. Tak ja Go widzę.

 

A wymieniony w poście wyżej prof Krzysztof Kotrys jest przełożonym mojego "psychoterapeuty".

Prof. Krzysztof Kotrys - ordynator oddziału w Szopienicach, posiada certyfikat superwizora PTP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poszukiwał zaburzeń odżywiania na śląsku?

Z tego , co słyszałem to: http://www.psychoterapia-silesia.pl/

czyli: Dzienny Oddział Leczenia Nerwic i Zaburzeń Jedzenia

- Osrodek Leczenia Nerwic i Zaburzeń Jedzenia "Dąbrówka"

 

Nie jestem w żaden sposób powiązany z tymi terapeutami,

ale spotkałem się z opinią, że są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrum Psychiatrii w Katowicach

Jak w temacie ,kto był?Warto ? Czy lepiej nie marnować swojego czasu i szukać czegoś innego ?

Dokładnie chodzi mi o oddział I gdzie leczone są osoby z zaburzenie osobowości,schizofrenią.

Czy jest potrzebna niekaralność.

Jutro się tam przejadę ,ale jestem ciekawa już teraz.Czy czasem na marne tam nie jadę.

 

http://www.centrumpsychiatrii.eu/oddzialy/lecznictwo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy ktoś wie kiedy wraca Pani psycholog Maja Zachariasiewicz z Nowego Jorku? Nie mogę się doczekać jej powrotu. Postanowiłem chodzić do jej gabinetu w Katowicach. Sprawa bardzo pilna. Pomóżcie

.

Pozdrawiam

Andrzej

 

Z tego co słyszałam Pani Maja Zachariasiewicz z Centrum Psychiatrii w Katowicach będzie w pracy w tym tygodniu. Jestem ciekawa co nowego wprowadzi do terapii po tych szkoleniach w Nowym Jorku. Też się do niej wybieram.

 

Pozdrawiam

Elka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

szukam dobrego psychologa z okolic Chorzowa, Katowic (mogą też być inne miasta ościenne). Przeczytałam cały wątek i z góry dziękuję za te nazwiska i namiary, które już padły. Zainteresowałam się Katowickim Instytutem Psychoterapii na Franciszkańskiej (http://www.k-i-p.pl/). Czy może ktoś leczył się tam osobiście, lub mógłby napisać coś o osobach, które tam pracują i do kogo najlepiej się udać? Jaką formę najlepiej wybrać na start - terapię grupową, czy indywidualną? Zdaje sobie sprawę, że to kwestia podejścia danej osoby, ale jeśli powiedzmy jestem otwarta na jedno i drugie, to od czego warto spróbować? Nie byłam nigdy u psychologa, a czas już wielki zabrać się za siebie. Podejrzewam u siebie nerwicę (objawia się głownie żołądkowo i jeśli chodzi o sprawy toaletowe, czasami mam kołatania i nie mogę spać) + zalążki depresji + problemy na stopie damsko-męskiej, przy których pewnie nie bez znaczenia są doświadczenia z dzieciństwa (rozwód rodziców i te sprawy). Może ktoś ma podobne problemy i znalazł kogoś super, który pomógł mu właśnie an tych poletkach. I jeszcze, jeśli chodzi o kwestie takie czysto przyziemne: jak to się mniej więcej przedstawia finansowo, może ktoś akurat wie, na przykładzie wspomnianej placówki? Z góry dziękuję jeśli ktoś znajdzie czas i ochotę, żeby na podstawie tej skróconej psychoanalizy coś mi poradzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, standardowo to jest tak, że to Ciebie taki psycholog/terapeuta kieruje na daną formę terapii - ind czy grupa. Najlepiej jak po prostu się zapiszesz, i oni sami ocenią co jest dla Ciebie najlepsze.

 

Nie wiem ile grupa, ale sesje ind kosztują w dużych miastach od 80 do 150 za spotkanie, a standardowo to jest 1x/tydż.

Jeśli to jest za dużo pieniędzy, albo z innych przyczyn zawsze możesz czegoś poszukać na NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, standardowo to jest tak, że to Ciebie taki psycholog/terapeuta kieruje na daną formę terapii - ind czy grupa. Najlepiej jak po prostu się zapiszesz, i oni sami ocenią co jest dla Ciebie najlepsze.

 

Nie wiem ile grupa, ale sesje ind kosztują w dużych miastach od 80 do 150 za spotkanie, a standardowo to jest 1x/tydż.

Jeśli to jest za dużo pieniędzy, albo z innych przyczyn zawsze możesz czegoś poszukać na NFZ.

 

Dzięki bardzo za przybliżenie, jak to na początku wygląda. Rzeczywiście najlepiej samemu tam przedzwonić, popytać. Jak już w końcu zdecyduję się na konkretną placówkę i zacznę działać, napiszę jak wrażenia dla zainteresowanych terapią w okolicach Katowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×