Skocz do zawartości
Nerwica.com

BORELIOZA-BADANIA-KROK DO WOLNOŚCI


pwmo

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba przyciaglem tymi rozmowami diabla. Dzisiaj z rana zobaczylem ze mam kleszcza wbitego. Maly wiec pewnie dlugo nie posiedzial. Wyrwalem penseta ale mam lekkie obawy ze cos czarnego zostalo...chociaz z drugiej strony po wyrwaniu wygladal ze jest w calosci..;/. Zadnego rumienia nic nie mam tylko lekkie zaczerwienienie. No coz do lekarza chyba szedl nie bede bo co on zaradzi..profilaktycznie antybiotyki? To chyba rumien jest podstawa do leczenia? ajaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, ja tez dzisiaj mialam kleszcza wbitego. Drugi w przeciagu miesiaca. Z pierwszym bylam u lekarza bo mialam duze zaczerwienienie. Dostałam profilaktycznie antybioty (tylko dwie tabletki-taka dawka uderzeniowa). Dzisiaj nie mam zaczerwienienia, ale tez se łykne profilaktycznie antybiotyk.

Lekarz mi powiedział, że ugryzienie po kleszczu nalezy obserwować do 4-5 tyg. bo do tego czasu może pojawić się rumień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a duze opite jakies? U mnie widac ze dluzej niz 24 h nie siedzial ale jednak chyba zle wyjelem bo malutka czesc zostala. Probowalem igla odkazona i penseta "wydlubac" to co zostalo ale chyba tylko gorzej narobilem..;/ rozbabralem te ranke. No nic w koncu nie kazdy kleszcz zaraza...Nie chodze juz po lasach....za duzo tego cholerstwa.

 

 

Bede obserwowal czy pojawia sie rumien. Antybiotyki mam w domu wiec moze profilaktycznie z 2 tyg pobbrac? Bo 1-2 dni to chyba jednak stanowczo za malo. Swieza borelioze leczy sie 4-6tyg.

 

-- 11 cze 2013, 10:19 --

 

Pobiore sobie doksycykline (unidox ) przez 3 tyg w dawce 200mg (100 rano i wieczorem) i powinno styknac. Nic lepszego lekarze nie wymysla. Jak pojawi sie rumien to za 4-6 tyg zrobie badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

Rumień pojawia się w 30 % zakażeń, jego brak nie jest równoznaczny z brakiem tegoż, Na dodatek może się pojawić nawet po wielu latach.

 

Aranjani, 2 tabletki to jest nic, 4-6 tygodni .

 

Najlepiej wysłać kleszcza do badania, ale pewnie już ich nie macie :?

 

https://www.facebook.com/events/598224283536165/

 

 

[Opis]

 

Jeśli w Twoje ciało wkłuje się kleszcz, to nie wyrzucaj go, ale po usunięciu prześlij wraz z ankietą do bezpłatnego zbadania na obecność bakterii boreliozy. W ten sposób już w ciągu kilku dni dowiesz się, czy kleszcz był nosicielem tej poważnej choroby. Udostępnij, proszę, tę informację wszędzie, gdzie tylko możesz- pomożesz tym, którzy są zagrożeni boreliozą.

 

Dzięki podjętej współpracy Fundacji z Katedrą i Zakładem Biologii z Genetyką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie istnieje możliwość nieodpłatnego przebadania kleszczy, usuniętych ze skóry, na obecność w nich bakterii, wywołujących boreliozę.

 

Warunkiem jest dostarczenie kleszczy wraz z wypełnioną ankietą. Akcja trwa do odwołania i może ulegać czasowym zawieszeniom- informacje w tych sprawach będą się ukazywały na bieżąco na naszym profilu facebookowym, a także:

- na forum chorych, działającym przy Fundacji:

http://www.borelioza-forum.pl/,

 

- na stronie Fundacji: http://fundacja-bartek.pl/

 

Szczegółowe informacje o tym, jak i gdzie przesłać kleszcze, można znaleźć pod tym linkiem: http://lymepoland.com/pliki/jak%20dostarczyć%20kleszcza-%20instrukcja.pdf

 

A ankietę do wydrukowania i wypełnienia tutaj: http://lymepoland.com/pliki/ankieta-%20badanie%20kleszcza.pdf .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pozno...ah nie pomyslalem. Myslalem ze odplatne jest badanie kleszczy a tutaj za friko...no szkoda..niestety utopilem go w kiblu :mrgreen: .

 

Niby w 30% zakazen jest rumien ale tylko 10% kleszczy zaraz ..Niektorzy maja po kilknascie rocznie i zyja...No ale profilaktycznie przez 3tyg 200mg doksycykliny pobiore i poobserwuje czy cos sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam te teorie spiskowe. 10-30% bylo minelo. Od dzisiaj omijam miejsca przy lasach, jakis podmoklych terenow, przy strudze, jakis bagnach. Bo prawie zawsze w takich miejsach cos po mnie lazilo. Wystarczy przysiac na moment i juz pozamiatane. No ale stalo sie..teraz obserowac brac profilaktycznie leki i nawet bez rumienia mozna zrobic western blota po 4-6 tyg. Tylko zawsze w glowie siedza jakies obawy ze moze zarazil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.ja przez kilka lat pod rząd miałem dziwne plamy czerwone na plecach,rekach,nogach,brzuchu a nawet na gardle.one się stopniowo powiększały i przypominały tarczę strzelniczą aż w koncu same znikały żeby pojawic się w innym miejscu.moje ciało do złudzenia przypominało gotującą sie wodę w zwolnionym tempie.były różnej wielkości.ani nie swędziały ani nie bolały.chodziłem do różnych dermatologów.jeden mi przepisywał róznorakie maści typu imazol,chlorhinaldin H,pasta cynkowa,maści robione na receptę i flukonazol tabletki.nic nie działało.w necie sie doczytałem że to może być rumień wędrujący.kiedyś zrobiłem sobie badania krwi na przeciwciała boreliozy.2 rodzaje.wynik okazał się szokująco negatywny.owe plamy bardzo rzadko były w zimie a w lecie występowały wszędzie.nie było objawów grypopodobnych czy gorączki niejasnego pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tarcza strzelnicza to jak byk rumien wedrujacy wiec zainfekowany raczej na pewno jestes.Jakie to testy? Zrob test metoda western blot w klasie IGG i IGM i bedziesz mial jako takie potwierdzenie...nie 100% ale z 70% pewnosci na pewno heh

ja własnie zrobiłem sobie badanie krwi(prywatnie).to były własnie 2 badania(IGG i IGM) po czym pokazałem wyniki interniście.on powiedział że wynik jest raczej negatywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, mnie lekarka zaleciła na wszelki wypadek. Mowila tez ze moze mi przepisac kuracje antybiotykami na 4 tyg. ale ja nie chciałam. Boję się brać antybiotyki odkąd po jednym ledwo co mi życie uratowali. Obserwuje caly czas to miejsce i na razie nic sie nie dzieje.

Ale bardzo dziękuje Ci za info o tym że można pasożyta zbadać. Oby już się nigdy nie przydało...ale warto wiedzieć.

Ja 30 lat pomimo łażenia po lasach, wakacjach spędzanych na wsi i w lesie nigdy tego paskudztwa nie miałam... a teraz dwa w przeciągu miesiąca... masakra jakaś.

 

lubudubu, nie opite były. Niepotrzebnie rozgrzebywałeś...

dostałam też doxycylinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani,

Ja jestem może przewrażliwiona, ale uważam , że lepiej brać antybiotyk przez miesiąc niż później latami z niepewnym skutkiem :? Mam nadzieję , że jednak nie były zakażone i nic Wam nie będzie.

 

-- 11 cze 2013, 14:36 --

 

A gdyby się komuś wydawało ,że borelioza to "pryszcz" , polecam zobaczyć ten film:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, Doskonale wiem o czym mówisz, bo maja mamuśka ma borelioze. Miała rózne dolegliwości, zrobiła badania i niby wyszły jej negatywne. Ale lakarka uparła się, że wszystko i tak wskazuje na boreliozę i tak zaczeła mamę leczyć... i po długiej kuracji objawy przeszły i jak na razie (tfu tfu) nie pojawiły się znowu.

Czyli myslisz że skoro mam jeszcze dosyc sporo tego antybiotyku lepiej go łykac... chocby przez tydzien, czy tydzien to i tak mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze jak mnie w ogóle lekarka potraktowała jak zgłosiłam się do niej z pierwszym kleszczem.

Zadzwoniłam do NFZ... powiedzieli, żeby zgłosic sie do lekarza Pierwszego kontaktu. No to pojechałam. Mojej lekarki już nie było ale była inna... Dowiedziałam się od niej, że oni kleszczy nie wyciągają, że w aptece sa takie specjalne urządzenia do wyciągania i żeby sobie wyciągnąć... zapytałam a co jeśli nie uda mi się wyciągnać całego... a ona na to, że wtedy pani do mnie przyjdzie i dam skierowanie do chirurga

Poszłam na izbę przyjęć i pani pielegniarka powiedziała, że zapyta pania doktor (inna) czy zejdzie z oddziału... no i zeszła... jak jej powiedziałam, że lekarka pp odmówiła mi pomocy myślałam, że się wścieknie. Powiedziała, że to zgłosi gdzieś.

 

-- 11 cze 2013, 14:43 --

 

*Wiola*, ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, masakra... ja jak póxniej nawet na różnych forach czytałam... przerażające.

Czytałam artykuł jak jakaś pani poszła z córeczka któej wczepił sie kleszcz do lekarza... a ten jej powiedział, że wyciągnięcie kleszcze to zabieg kosmetyczny i żeby poszła do kosmetyczki :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moglem nie rozgrzebywac ale myslalem ze uda sie te "czarne" cos co zostalo wyciagnac. Potem woda utleniona spryskalem i jeszcze fenistilem. A doksycyline tak jak pisalem bede bral 3tyg bo tyle mi jej zostalo wiec chyba nie mam co sie obawiac;). Szkoda tylko ze wyrzucilem tego kleszcza bo jezeli odplatnie to z pewnoscia bym go wyslal.

 

 

Tez radzilbym Tobie pobrac z miesiac te antybiotyki bo jak mialas 2 kleszcze to jednak szansa zzawsze wieksza. A te 200 mg doksycykliny nie zaszkodzi .Pobierz jakies oslonowe do tego i bedzie ok.

 

Czytalem w zaleceniach ze w przypadku potwierdzonej aktywnej swiezej boreliozy powinno sie pobrac doksycykline w ilosci 400-600mg dziennie . No ale ja to robie profilaktycznie heh wiec moze styknie i 200mg przez 3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, i własnie to jest dziwne... bo trąbią o tych kleszczach wszędzie... żeby zgłaszać się do lekarzy, samemu nie wyciągać, brać antybiotyki a ludzi tak traktują...

 

lubudubu, chyba pojde do swojej lekarki żeby przepisała mi jeszcze... ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kleszcza można usunąć samodzielnie pęsetą tuż przy skórze łapiemy i pewnym ruchem wykręcamy

jeśli nie napęczniał krwią to nie ma co się przejmować

nawet zarażony może ok10h od wczepienia nas nie zarazić

jeśli jego część zostanie w ciele to igłą wyciąga się resztę

do lekarza zgłaszamy się przy pierwszych objawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×