Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy noradrenalina podnosi lęki ?? Biorę effectin i ....


smolar22

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz czytać ale działanie które odczujesz na sobie to sprawa indywidualnej reakcji. Mówię Ci tylko jak ja reagowałem, a brałem wszystkie SSRI. Sertralina to inhibitor wychwytu zwrotnego dopaminy o mocy 22 nM (Ki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko. Moze i powinieniem brac ja w wiekszym dawkach kto wie. Ale tez domyslam sie jakby wygladalo te pobudzenie po sercie..ja bym to bardziej wiazal z akatyzja i nerwowoscia i nie jest to pobudzenie w pozytywnym sensie. Wracasz do niej miko84? Sam pisales ze po powrice nasila Ci zachowania nerwowe, agresywne, pobudza. Błedne kolo jakies.

 

 

Ja to chyba musze czekac na cos zupelnie nowego..jakis przelom chyba w lekach. Tylko to mnie ratuje..tak mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopię temat ale myślę, że jest cały czas aktualny.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Noradrenalina

W mózgu noradrenalina zwiększa pobudzenie i czujność, wspiera czuwanie, uwydatnia zapamiętywanie i przypominanie sobie oraz umożliwia koncentrację, a także zwiększa niepokój i lęk, którego nadmiar prowadzi do zaburzeń lękowych

 

https://zdrowie.tvn.pl/a/jak-leczyc-nerwice-lekowa-objawy-i-przyczyny-zaburzenia

Długofalowe działanie noradrenaliny wiąże się jednak z agresją, pobudzeniem ruchowym i impulsywnym zachowaniem.

 

Brałem kiedyś wenlaksynę 75mg ER i mirtazapinę 15mg przez około pół roku i powodowała u mnie pobudzenie, mniej snu, nie wpływała na libido lecz moim zdaniem miałem niepokój taki wewnętrzny, lęki małe. Teraz jestem na escilatopram 10mg i miansec 15mg i nie mam w sumie takiego niepokoju, lęku lecz brakuje jednak takiej energii chęci do działania i zaburzone libido ale to nie problem. Mam zwiększyć dawkę do 15mg teraz. Cały czas myślę o powrocie do wenlaksyny i tego działania na noadrenalinę ale co mi z tego działania jak potem będę miał niepokój, gdy pracowałem jako kierowca dostawałem sms że jutro w trasę to ten sms powodował u mnie już taki niepokój wewnętrzny taki lęk, Co o tym wszystkim myślicie o działaniu wenlaksyny na noadrenalinę czy może powodować lęki niepokój ? Miansec który teraz mam też działa na noadrenalinę ale po nim czuję się dobrze rano https://pl.wikipedia.org/wiki/Mianseryna

Mianseryna jest antagonistą receptorów adrenergicznych α1 i α2. Powoduje zwiększone wydzielanie noradrenaliny, dopaminy, serotoniny i acetylocholiny w różnych miejscach mózgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie ,zależy w jakim obszarze w mózgu zostanie aktywowana i u jakiej osoby to nastąpi. To nie jest tak ze katecholoaminy zawsze pobudzają a serotonina zawsze stabilizuje nastrój. Mnie metylofenidat uspokajał w normalnych dawkach ( w jednorazowej dawce 100 powodował zaś panike i stan psychotyczny) z kolei SSRI zawsze zwiekszały mi lęk społeczny, buprenorfina powodowała gadatliwość a benzo bezsenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×