Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie lepiej, musi być lepiej.

Rzaba lejesz miód na me serce, mam nadzieję, że u Ciebie lepiej teraz?

 

Wiecie, niby człowiek zdaje sobie sprawę, że to wszystko tkwi w głowie, a jednocześnie tak trudnoz tym walczyć. Jak się czymś zajmę to mi tak dobrze, ale nagle przychodzi myśl że nie byłam nerwowa i od razu zaczynam się stresować, mam te piekielne lęki, trudno to w sumie wytłumaczyć ale Wy na pewno wiecie o co chodzi.

 

pewnie że wiemy i to doskonale ..Ja na poczatku tez ni emogłam tego pojac. Dlaczego nie potrafię zapanować nad lekiem, pesymistyvcznymi myślami, smutkiem...przecież inni maja więcej trosk, a jakos radzą sobie z nimi... psychiatra poradził mi, zebym tego nie analizowała, bo na tym własnie polegaja istota chorobób psychicznych i leczenie trwa min. pół roku. Trzeba brac leki i nie panikowac jak gorzej się poczuję. Wiesz co najbardziej mi pomaga. Jak powiem sobie..przecież miałam tak juz z 345 razy i zawsze wychodziłam z dołka, wiec i tym razem tak bedzie. Albo brałam książki mecdyczne i czytałam czym sie chcrakteryzuje depresja, jakie daje objawy i że jest uleczalna. Wtedy szybciej dochodziłam do siebie.

 

Z czasm te leki są duzo bardziej łagosne. teraz jak mam gorsze dni to juz niepłaczę, nie boli mnie skóra i głowa. Nawet gdyby tak miało byc dłużej to dam radę. Pamiętam początki brania Seronilu. To był koszmar. Myslała, ze w psychiatryku skonczę. Uciekałam od samej siebie i myslałam nawet io smierci :shock: . Teraz trudno mi w to uuwierzyc.

 

Teraz czuje się bardzo dobrze. Myślę ze w grudnui bedzi ekoniec mojej choroby. Własciwie już teraz czuje się extra

Piola za jakis czas przyznasz mi rację, ze wszytsko da sie przezyc. Ty wytrzymasz i będzies zzdrowa . Jetsem tego pewna!!! : :mrgreen:

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:32 pm ]

a ktos moglby odpowiedziec na moje pytania zawarte w porpzednim poscie? o koncentracjie mi glownie chodzi

pewnie że mogę :D

 

Jeżeli chodzi o Seronil to na pooczątku brania przez kilka tygodniu sa taki eobjawy o których pisałes. Lekarz wytłumaczył miże objawy choroby nasilaja się w czasie pierwszych tygodni brania. tez miałam zawroty głowy ale dopiero przy 40 mg ( waże 50 kilo), tez zły sen i niepokój/ To pewni eobjawy choroby a ni ewpływ leków. Po miesiącu brania wszytsko odpuściło i zazywałam seronil, bo wiedziałm ż emusze, ale tak naprawdę funkcjonowałam juz normalnie. Uspokój się. Seronil w tak małej dawce nie może \dawać az takich skutków ubocznych, to Ty sam siebie wkręcasz. Pewni euloptke czytałes, co??? Ja tez byłam przerazona, ze wyłysieje , albo strace ochote na seks :lol:

 

A jezlei chodzi o sen i koncentrację, to usiebie nie zauważyłam zadnych zmian w trakcie btrani aSeronili nawet w podójnej dawce

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:36 pm ]

no nie wiem, czy będzie lepiej

:(

seronil dzisiaj wziełam, ale ostatnie newsy załamują mnie do końca, nie mam siły na to

dlaczego tak dużo śmierci jest wokoło mnie??

pewnie, ze bedzie lepiej. Wiem, ze jak jest źle to trudno w takie gadanie uwierzyć, ale ja tez pamiętam, ze jak ktos mi tak pisał, tak ja teraz Tobie, to myślałam, ze to tylko z uprzejmosci. Tez widziałam tylko smierć i nieszczescia. Potrafiłam rozpłakac sie na widok człowieka na wózku, kiesy on usmiechał sie od ucha do ucha.

teraz wiem, ze z depresji sie wychodzi. Musisz byc cierpliwa...\ Głowa do góry!!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce mi wali, że aż się boję, to wszystko z niepokoju.

Suchość w ustach- przez to mniej palę a nawet nie mam ochoty na papierosy.

Zasnąć mogę na zawołanie, a jeszcze niedawno mogłam pójść o 2 w nocy spać, za to budzę się od 5 rano.... zasypiam o 10wieczorem- ja nocny marek!

Takie efekty seronilu widzę na sobie. Jeszcze ten ból głowy...rzadko, ale jak jest to boli.

 

Nie żyje córka mojej koleżanki- czad!

To straszne jak dziacko nam umiera, wiem jaki to ból i pustka....

nie mam siły dzisiaj na nic... żżycie jest okrutne!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Rzabo raz jeszcze, takie słowa sa dla mnie bardzo ważne, to mnie trzyma w pionie.

Dzisiaj jest lepiej, mam nadzieję, że już tylko tak będzie. Wiesz, ja też sobie powtarzałam, że skoro już raz miałam silniejsze lęki i z nimi sobie poradziłam to dlaczego teraz ma być inaczej?

 

Nikt, ja po seronilu byłam też senna, normalnie co przyłożyłam głowę do poduszki to spałam, a zaburzeń w koncentracji nie zauważyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyntyk, jak tu juz wielu pisało, seronil działa dopiero po kilku tygodniach i wtedy też powinny sie zmniejszyc działania uboczne, cierpliwości. Mnie seronil wycisza, to walenie serca i suchość w ustach mam, gdy go nie biorę.

nikt89, nie bój sie tego brać, nie wszyscy maja te skutki uboczne, o których piszesz - ja np nie mam:) Ciekawe jest to, co napisałeś o snach, które są " jakby myślami", też to mam, a nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Ale można sie do tego przyzwyczaić. Co do snu i koncentracji - bywam czasem senna, ale nie tak, żebym nie mogła normalnie funkcjonować. Często też jestem rozkojarzona ale nie wiem już czy to na skutek leków, czy taka moja natura:) W takich momentach śmieję się sama z siebie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pyzia1: w sumie te' sny w myslach' mailem tylko przez pierwsze 2 noce jzu spie normalnie (dawka 10mg biore seronil do 4 dni). a jeszcze zapomnailem spytac: czy ktos mial jakies problemu z proawdzeniem samochodu po tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Troche poczytałem wasze tematy odnoscnie Seronilu i tak sie zastanawiam nad zmianą leku właśnie na ten.Obecnie jestem na Effectinie 1 tbl.raz na dobe.Głównie chodzi mi o pozbycie sie natrętnych myśli.Czy Seronil działa właśnie w tym kierunku na natrętne myśli??

Jak działa na panike i lęki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Troche poczytałem wasze tematy odnoscnie Seronilu i tak sie zastanawiam nad zmianą leku właśnie na ten.Obecnie jestem na Effectinie 1 tbl.raz na dobe.Głównie chodzi mi o pozbycie sie natrętnych myśli.Czy Seronil działa właśnie w tym kierunku na natrętne myśli??

Jak działa na panike i lęki ??

ja brałam seronil na depresje i nerwice lekowa. Mi pomógł, al edopiero po 4 tygodniach. Codzienni erano az do 15 miałam straszne doły i ataki lęku, ale nie paniki...Teraz boire Citaxin i uważam że jest lepszy ( ni eodczuwam zadnych skutków ubocznych). Ale moż edlatego, ze zaczełam to brac jak juz wyszłam z teh głebokiej depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem skład Seronilu i to jest to samo co Bioxetin.I tak sie teraz zastanawiam bo na ulotce Seronilu nie pisze nic o Zaburzeniach Obsesyjno Kompulsywnych tylko o Depresji a na ulotce Bioxetinu pisze że jest właśnie na te zaburzenia a oba leki mają ten sam skład.

Najbardziej chodzi mi o natretne myśli i o lęki więc może sie skusze na jeden z tych leków.Jak narazie jestem na Effectinie i leci już 3 miesiąc poprawa jakas tam jest ale jeszcze to nie to co kiedyś.Wcześniej brałem różne mixy leków w połączeniach więc możliwe że i dobrym wyjściem było by połączenie Seronilu z Effectinem ale to już na konsultacji z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. To moj pierwszy post. Od jutra zaczynam 'przygodę' z Seronilem. Oczywiscie boję się jak cholera, najbardziej spadku masy ciala (i tak waze juz 43kg i od kilku lat nie moge przytyc) i spadku libido. nie wiem czy dam rade. Potrzebuje czegos JUZ, zle sie czuje, a ten lek zadziala najwczesniej za 2,3 tygodnie... Nie wiem, przeraza mnie perspektywa ewentualnych skutkow ubocznych, kiedy ja nie biorąc nic czuję się podle fizycznie (zawroty i bole glowy). Psychicznie - szkoda gadac - nie moge sie zabrac za najprosztsze czynnosci, o obowiązkach nie wspominając. Bardzo bym chciala sobie pomoc...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj intruder no własciwie to leciuteńka jesteś :D no ja waże dośc dużo ale też się bałem i boje że mało jadam bo w sumie to musze się przymuszać do jedzenia, a jak jem to mi się gotuje w buzi jedzonko. Ja już zjadłem 14 tabletek i nie czuje żadnego działania a nawet mam częściej lęki bo brałem przed tem Effectin 75mg a teraz zmienione mam tak nagle na Seronil i może takim nagłym odstawieniem jest to spowodowane. :D głowa do góry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intruder , ja ważę ok 47 ale gdy miewałam gorsze okresy (i nie brałam leków)to chudłam nawet do 42. Po seronilu rzeczywiście nie ma się za bardzo apetytu ale nie jest tak źle, jak widać po moim przykladzie nawet można troche przytyć. Co do libido - hm, no tak, spada, ale jeśli się tak podle czujesz to pewnie i tak nie masz ochoty na sex. Generalnie zawsze będę chwalić ten lek i twierdzę, że warto, bo na prawdę mi pomógł, a skutki uboczne są chyba mniejsze, niż w przypadku innych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzien, jak na razie bez niemilych niespodzianek :) A jak to jest właściwie z tym alkoholem? Co może się stać przy wypiciu jednego piwa? Wiem, że teoretycznie żadnych leków nie powinno się łączyć z alkoholem... Ale po prostu chadzam czasem na spotkania, lubie wypić piwo od czasu do czasu, nigdy nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzien, jak na razie bez niemilych niespodzianek :) A jak to jest właściwie z tym alkoholem? Co może się stać przy wypiciu jednego piwa? Wiem, że teoretycznie żadnych leków nie powinno się łączyć z alkoholem... Ale po prostu chadzam czasem na spotkania, lubie wypić piwo od czasu do czasu, nigdy nic się nie działo.

 

napewno moga wystapic koszmary i niespokojny sen. to wiem od psychiatry - dalej niewypytywalem. ja sobie alko daruje (biore seronil 7 dzien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3. Mam lęki. To może być efekt leku. Czytając ten temat zaskoczyło mnie, że większość ludzi odczuwa największe lęki rano. Odkąd pamiętam u mnie było zupełnie na odwrót. Rano czuję się po prostu dobrze, a późnym popołudniem i wieczorem wszystko zmienia sie o 180 stopni... Nie czuję się tak 365 dni w roku. Ale teraz zaczyna sie 'sezon' i znow jest cholernie cięzko.

 

Jak to jest z Wami? Z jakiego powodu właściwie to bierzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3. Mam lęki. To może być efekt leku. Czytając ten temat zaskoczyło mnie, że większość ludzi odczuwa największe lęki rano. Odkąd pamiętam u mnie było zupełnie na odwrót. Rano czuję się po prostu dobrze, a późnym popołudniem i wieczorem wszystko zmienia sie o 180 stopni... Nie czuję się tak 365 dni w roku. Ale teraz zaczyna sie 'sezon' i znow jest cholernie cięzko.

 

Jak to jest z Wami? Z jakiego powodu właściwie to bierzecie?

 

ja biore bo mam nerwice i depresje. najgorzej jest z rana tak do 10 godziny (ciezko wytrzymac w budzie - musze sie validolem szprycowac jeszcze nieraz). w pierwszy dzien i wczoraj sie okropnie czulem wieczorem i w nocy ale ogolnie to poza rankiem jest ok chociaz jak biore juz tydzien seronil to poprawy stanu psychicznego niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Od piątku mam brać Seronil (20mg) zamiast Efectinu (75mg). Efectin biorę już od ponad pół roku, ale strasznie po nim przytyłem i lekarz przepisał mi Seronil. Stwierdził, że jestem w stanie remisji i mogę brać coś lżejszego. Boję się tylko trochę, żeby nie było jakichś schizów, bo przeskakuję z jednego leku na drugi, bez powolnego odstawiania Efectinu. Lekarz mówił, że nic się nie powinno dziać, a ja się jednak trochę boję tym bardziej, że muszę chodzić na zajęcia no i seminaria (piszę pracę licencjacką). No i jak to jest z tym spadkiem wagi po Seronilu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę boję tym bardziej, że muszę chodzić na zajęcia no i seminaria (piszę pracę licencjacką)

biorę seronil od połowy sierpnia i też czeka mnie pisanie w tym roku pracy licencjackiej. Z moich obserwacji wynika,że seronil nie wpływa na pogorszenie możliwości intelektualnych, a na pewno wycisza i poprawia koncetrację. Myślę więc, że seronil nie powinien przeszkodzić nam w pisaniu pracy :) a więc do dzieła :)

co do wpływu seronilu na apetyt to akurat w moim przypadku nie zauważyłam jakichkolwiek zmian. Mogę nawet powiedzieć, że przytyłam 3 kg :? Zresztą nalezę do ludzi, którzy uwielbiaja jeść. Nawet w głębokiej depresji jadłam (co prawda przez dwa tygodnie tylko np. chleb z serem, bo było mi obojętne co jem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam seronil 4 miesiąc i schudłam parę kilo. Miałąm osłabiony apetyt i jadłam tak naprawdę na siłe, zeby nie uschnąć. Od 1,5 mieisące biore inny lek ( Citaxin) i przytyłam ..uwaga!!!!!! 7 kilo :shock::shock::shock::shock: . No i nareszcie wyglądam ładnie :mrgreen:

 

Pozdrawiam Was Seronilowcy! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę można schudnąć, apetyt faktycznie robi się mniejszy, ale np u mnie zależy to też od dawki, ostatnio sama sobie zminiejszyłam do 10mg i apetyt wrócił. Też pisałam pracę licencjacką biorąc seronil i w niczym mi to nie przeszkadzało, poszło jak z płatka, obrona też, a tak się stresowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×