Skocz do zawartości
Nerwica.com

Elektrowstrząsy (ECT) -kompendium wiedzy


Gość To takie czary...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszystko już zawiedzie, to w ostateczności dlaczego nie. Jest jeszcze stymulacja mózgu polem elektromagnetycznym: http://en.wikipedia.org/wiki/Transcranial_magnetic_stimulation#Diagnostic_use

 

Szczególnie ciekawy jest ten fragment: "Other areas of research include the rehabilitation of aphasia and motor disability after stroke, tinnitus, Parkinson's disease, tic disorders and the negative symptoms of schizophrenia.TMS has failed to show effectiveness for the treatment of brain death, coma, and other persistent vegetative states."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie odbywać elektrowstrząsów żeby zaburzać sygnał nerwowy odpowiedzialny za dane emocje. Można to zrobić tak zwaną energią kinetyczną czyli wtłaczaniem tejże energii poprzez stymulację określonych punktów układu nerwowego umieszczonych na całym ciele. To jak elektrowstrząsy tylko że można to robić samemu a efekt dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam na różne dolegliwości.Mnie pomogły na depresję. Zaczęłam czuć póki co trochę emocji i siebie,swoją tożsamość:)Pozdro. M.

to do tej pory w szpitalach psychiatrycznych stosują elektrowstrząsy?że też lobotomia nie wróciła do łask.było by do pary niczym za 3 rzeszy T-4.elektrowstrząsy powodują kompresyjne złamania kręgosłupa,miednicy szczęki,zębów.w skrajnych przypadkach śmierć w skutek migotania komór serca.w latach 30 leczono wibratorami padaczkę/histerię a 100 lat temu praktykowano połykanie żywych os żeby zapobiec nieplanowanej ciąży.które z tych niebezpiecznych i znachorskich metod okazała się złotym środkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polykanie zywych os?:D. heh niby 100 lat temu to nie tak duzo a jednak .

bingo.można odszukac w google na ten temat zanim wynaleziono kondony z baranich jelit które nie przepuszczały plemników za to przepuszczały wirusy typu HIV czy tryper i jakieś kapturki naszyjkowe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pisze to moderator?

 

-- 03 cze 2013, 17:09 --

 

nie zapominajcie że elektrowstrząsy się wzieły z tego iż ktoś podpatrzył w rzezni jak się prądem ogłusza świnie przez poderżnięciem gardła i w głowie tego kogoś zrodził się chory pomysł przetestowania tego samego urządzenia i napięcia na niewinnych ludziach.co dobrego i pomocnego może być z takiego pomysłu?dla rzezników był on dobry i pomocny bo szybko ogłuszał świnie które były "nie sprawiały kłopotów" podczas oprawiania i przynosił taśmowo horendalne zarobki - zródło utrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do tej pory w szpitalach psychiatrycznych stosują elektrowstrząsy?że też lobotomia nie wróciła do łask.było by do pary niczym za 3 rzeszy T-4.elektrowstrząsy powodują kompresyjne złamania kręgosłupa,miednicy szczęki,zębów.w skrajnych przypadkach śmierć w skutek migotania komór serca.

 

 

stosują, stosują ;) zależnie od szpitala od 6-10 takich zabiegów, jednak jeśli po 3-4 razach nie ma żadnej poprawy odstępuje się od dalszej sesjmoterapii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do tej pory w szpitalach psychiatrycznych stosują elektrowstrząsy?że też lobotomia nie wróciła do łask.było by do pary niczym za 3 rzeszy T-4.elektrowstrząsy powodują kompresyjne złamania kręgosłupa,miednicy szczęki,zębów.w skrajnych przypadkach śmierć w skutek migotania komór serca.

 

 

stosują, stosują ;) zależnie od szpitala od 6-10 takich zabiegów, jednak jeśli po 3-4 razach nie ma żadnej poprawy odstępuje się od dalszej sesjmoterapii ;)

brawo brawo.to niech i lobotomia wróci.nasza psychiatria stoi w miejscu od 40ych lat.krematoria rozebrali.karabinierów posłali na zieloną trawkę,Moniza zabił jeden z pacjentów w ostrej fazie psychotycznej a Mengele przeszedł na "rentę" spowodu wylewu.to jedyne zewnętrzne zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączę - wiedziałam, ze gdzieś był już taki temat :)

 

-- Pn cze 03, 2013 5:55 pm --

 

nieboszczyk, :lol: nie wiem czy jesteś bardziej żałosny czy śmieszny. Nie masz pojęcia o czym piszesz, więc ugryź się w język a raczej uderz po łapach jak będziesz chciał coś pisać. Poczytaj naukowe opracowania wyników badań nad ECT i się doucz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączę - wiedziałam, ze gdzieś był już taki temat :)

 

-- Pn cze 03, 2013 5:55 pm --

 

nieboszczyk, :lol: nie wiem czy jesteś bardziej żałosny czy śmieszny. Nie masz pojęcia o czym piszesz, więc ugryź się w język a raczej uderz po łapach jak będziesz chciał coś pisać. Poczytaj naukowe opracowania wyników badań nad ECT i się doucz.....

post powyżej nie złapałaś ironii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vifi, nie wiem na ile jest to prawda, ale podobno jeśli przy stosowaniu elektrowstrząsów duża poprawa następuje bardzo szybko już po 2-3 takich zabiegach to często bywa później tak, że następuje nawrót choroby, ale o jeszcze większym nasileniu.

w takim razie jak to się dzieje że w zakładach typu zamkniętego personel często "karze" elektrowstrząsami krnąbrnych pacjentów?np anorektyków którzy idą w zaparte i nie chcą przyjmować pokarmów lub schizofreników wyrażających głośno swój bunt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leaslie, owszem o tym było głośno na filmach dokumentalnych.jedka kiedy sie posiedzi w zakładzie psychiatrycznym lata to można takie coś zauważyć na własne oczy.wszystko zależy od rodzaju zakładu i przypadku pacjenta.wycackanych pacjentów jednorazowych przebywających z własnej woli na otwartych i półotwartych oddziałach personel w ten sposób nie "karze".te filmy dokumentalne były o schizofrenii zakładowej,zespole downa lub o przemytnikach którzy zostali aresztowani a w więzieniu przeniesiono ich na oddział psychiatryczny gdzie spędzali całe lata lub resztę życia.kto ma posiedzieć kilka tygodni lub kilka miesięcy i wrócić do rodzinki ECT personel nie stosuje w sposób dowolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, coraz częściej zastanawiam się nad EW. Czy się tego obawiam, NIE. Daje sobie ostatnią szansę, jeżeli w przeciągu 2 miesięcy moje denne samopoczucie nie ulegnie zmianie poddam się EW. Słyszałam, że wielu osobom wcześniej wymieniona metoda leczenia pomogła więc nie mam nic do stracenia i Wy też...Pozdrawiam Ciepło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje sobie ostatnią szansę, jeżeli w przeciągu 2 miesięcy moje denne samopoczucie nie ulegnie zmianie poddam się EW.

Myśli Pani ,że to takie proste , ot i pstryk i za dwa dni kwalifikują na zabieg . Juz nie raz gadałem ze swoją prowadzącą lekarz ,( a określa mnie raczej mianem przypadku bezbnadziejnego ) i raczej nie była skora , bo na NN to nie rusza ,a depresje cóz , od tego sa leki ,że niby bezpieczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×