Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Mój drugi i aktualny antydepresant.Na razie nie wiem czy działa,chyba jeszcze za wcześnie.Wiem tyle,że sugerowane po kolei dawki 1/3 ,1/2 musiały skończyć się na całej .Póki co efektów ubocznycznych nie zauważm no może lekkie.Zonaczymy coz tego będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównując Mirtę i Trazodon, który dla was wydaje się lepiej działającym lekiem?

Mam idealne działanie nasenne mirty, tylko nie raz rano zamułka jest. Jak to jest z trazodonem? czytałam, że działa on jakoś dwufazowo, czyli w dzień nakręca zamiast mulić?

Lekarz sugeruje mi zastąpienie mirty tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam Trittico od kilku dni w dawce 25mg na początek (dodatek do wenlafaksyny). Mimo, że to bardzo niska dawka, pierwszy raz od pół roku nie przebudziłem się w nocy ani razu! Dla mnie to szok i miałem tak tylko w przypadku zażywania Nasenu (baaardzo nie polecam, ma się po nim jazdy). Odczuwam także poprawę samopoczucia po trazodonie. Rano żadnej senności, zmuły itp. Na paroksetynie mogłem spać do 10, a przy tym leku o 7 wstaję wyspany i rzeźki :)

 

 

Chciałem przy okazji zapytać - jaka dawka pływała u Was pozytywnie na libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównując Mirtę i Trazodon, który dla was wydaje się lepiej działającym lekiem?

Mam idealne działanie nasenne mirty, tylko nie raz rano zamułka jest. Jak to jest z trazodonem? czytałam, że działa on jakoś dwufazowo, czyli w dzień nakręca zamiast mulić?

Bezimienna a ile czasu leczysz się mirtazapiną? Ta poranna senność i zamułka powinna z czasem zniknąć, osobiście uważam że mirta to lepszy lek zarówno w działaniu przeciwdepresyjnym jak i nasennym. Trazodon się u mnie nie sprawdził, ani nie poprawiał funkcji seksualnych ani nie działał nasennie, czułem po tym leku tylko otępienie. Zużyłem jedno opakowanie w dawce 100mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, około pół roku już biore mirtę i problem ze wstaniem rano i lekka zamułka dalej jest. Ale da się przeżyć. Po trazodonie zamułka jest mniejsza rano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę trazadon 100mg od 21 dni i praktycznie codziennie rano albo w ciągu dnia łapie mnie paskudna migrena że cieżko wytrzymać. Czytałem na zagranicznyvh forach ze ludzie maja podobnie czyli musi coś w tym byc. SPotkał się ktoś z Was z takim samym działaniem? Szkoda byłoby rzucać trazadon jest dobrą odtrutką do paroksetyny jeśli chodzi o seks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ide po trittico do psychiatry we wtorek. Obecnie jestem na 50mg Anafranilu, ale nie czuje sie najlepiej.Mam nadzieje że oprócz większego libido, stane sie mniej nerwowa. Ktos wczesniej pisał ze leki antyalergiczne nie maja wpływu na przyjmowane przez nas leki antydepresyjne. Ja zeszłego rolu na wiosne zaczelam je brac na katar sienny i niestety nie jestem w stanie przestac ich brac. Najdłuzej wytrzymuje 3 dni bez tabletki antyalergicznej. Juz mam to wybadane. Na czwarty dzien nie brania pojawia sie ból głowy, sennosc, osłabienie i bezsenne noce i tak zmuszona jestem wziac nastepna tabletke. Zazywam loratadine bo gdy probuje cetrizine wystepuje u mnie nerwowosc, agresja i wybuchy płaczu, deprecha normalnie. Spotkał sie ktos z czyms takim czy tylko ja mam takie jazdy.

Pytanie do Wioli. Pisałas ze brałas anafranil i trittico razem i jak sie czułas przy takim połączeniu i dlaczego zaprzestałas zazywania tych leków razem.

Pisałam kiedys w innym wątku o anafranilu ze próbuje zmniejszyc dawke chociaz o głupie 10 mg i moj organizm zle reaguje, nie daje rady ze skutkami odstawiennymi. Czy trittico pomoze gdy zmniejsze dawke Anafranilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trazodon stanowi godna alternatywe dla SSRI? W sensie jaki jest jego potencjal antydepresyjny, bo z tego co czytam to wynika ze to takie cus dobre na libido, troche tez na sen, ale efekt antydepresyjny (jak jest) to znika po pewnym czasie. Czy jest ktos kto sukcesywnie jedzie na trazodonie (niekoniecznie w monoterapii) i mu caly czas pomaga na depresje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś przez krótki czas stosowałem,potem lekarz mi zadał SSRI,teraz od 2tyg.znowu biore,bo ktoś akurat miał do odstapienia:P

 

mam nadzieje że mi pomoże unormować tryb dzień/noc i trochę zmniejszy intensywność nerwicowych przepięć,zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×