Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

brałam początkowo 75mgSR, potem 150mgSR na dobe. Apetyt miałam czasami wzmożony. A jeśli chodzi o zaparcia to właśnie nie radziłam sobie z nimi do końca, próbowałam ratować się specyfikami typu Xenna lub jedzeniem jabłek, troszke pomagało. Pozdrawiam i życze jeszcze raz powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martw sie , to wcale nie jest powiedziane ze ty od razu przytyjesz...

 

ja ogólnie przed braniem leków nie miałem jakiś takich problemów, nie zastanawiałem się czy jestem gruby czy nie - natomiast po pół roku brania anafranilu (i po zaprzestaniu jego stosowania) rodzina mówi mi, że jestem gruby - sam to zauważam - nie wiem czy to leki tak na to wpłynęły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam w sobie lek nie spowodowal tycia mogles jedynie miec po prostu wiekszy apetyt !! leki moga spowodowac przytycie samoistne jedynie do 2-3 kg , czyli jesli duzo przytyles to wina tego ze wiecej jadles bo miales apetyt a do tego czestym problemem podczas brania anafranilu sa zaparcia (ktore mi dokuczaja) wiec to tez powoduje zla prace ukladu pokarmowego i zaleganie toksyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dzisiaj 6 dzień biorę ten lek. Co dwa dni zwiększam dawkę, jutro max czyli 1 rano 75 mg i 1 75 mg wieczorem. Na mnie chyba źle wpływa ten lek bo śpię cały dzień a w nocy budzę się 4 - 5 godz. Jestem bardzo słaba :(

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:03 pm ]

Ja nic nie zapłaciłam dostałam od mojej pani dr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a ja placilam .. ale niewazne i tak to byla mala suma.

 

mala-ta kochana powiedz swojemu lekarzowi ze zle sie czujesz po tym leku moze zmniejszy dawke, bo przeciez musi byc tylko lepiej.

ja tez jestem senna , slaba ale jakos to wytrzymam , najwazniejsze zebym nie miala tych natretnych mysli i lékow.

ale jesli bardzo sie zle czujesz to orozmawiaj o tym z lekarzem , pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala_ta, być może za szybko zwiększasz dawki? Tak czy siak konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi. Ze mną też się cyrki działy po tym leku. Ale tylko przez pierwsze parę tygodni. Z czasem widzę, że bardzo mi pomógł na pewne dolegliwości fizyczne spowodowane nerwicą. Jeśli chodzi o samopoczucie, na początku były wzloty i upadki, niesamowita huśtawka, potem się unormowało i jest tak, jak było przed rozpoczęciem stosowania tego leku. Ale dla mnie najważniejsze, że zahamował dolegliwości fizyczne - były nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Zaczelam dopiero brac anafranil i po pierwszej tabletce 10 mg w ciagu pol godziny zasnelam troszke przerazil mnie ten lek . Wzielam kolejne dawki i dalej czuje sie senna , oczka mi blądzą jestem rozkojażona i troszke się trzęse ...bede wdzieczna za podzielenie sie doswiadczeniami po braniu tego leku. Czy ktos mial te objawy czy one ustapia... :?::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie bo chcialam odlozyc anafranil sama , czy moge tak z dnia na dzien (lekarz o tym nie wie , bo nie chce juz do niego chodzic) ?????

 

to zależy jakie dawkowanie miałaś, ale ogólnie przyjęte jest by z anafanilu schodzić conajmniej 2 tygdnie - coraz mniejszymi dawkami

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Biorę ten lek dwa razy dziennie rano 75 mg i wieczorem 75 mg. Jestem ciągle senna, nic nie zmieniło się od początku a biorę lek już 17 dzień. Mam pytanie jak długo utrzymuje się ten stan? Następną wizytę mam dopiero za trzy tygodnie więc nie mogę się zapytać mojej pani dr. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddziaływanie tego leku to dla mnie czarna magia. Poczytaj posty w tym temacie a sama zauważysz, że nie można przewidzieć, co się z człowiekiem będzie działo. Ja na przykład po trzech miesiącach samopoczucia takiego jak w Twoim przypadku po anafralinie miałam pól roku niesamowitej huśtawki nastrojów co zakończyło się próbą samobójczą. Teraz z kolei o ironio mam zaburzenia afektu a psychiatra nadal kazuje mi brać ten lek :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×