Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy można dzielić Anafranil 75mg ten o przedłużonym uwalnianiu?

2. Jaka jest najbardziej odpowiednia dawka na natręctwa? 150mg będzie dobrze?

3. Od jakiej dawki zacząć i co ile ją zwiększać powiedzmy do tych 150mg?

4. Czy skutki uboczne (jeśłi występują) to z czasem mijają tak jak przy SSRI czy zostają na stałe?

 

I jeszcze takie dość nietypowe pytanie nr 5 - czy jak pójde do psychiatry i powiem mu że leczyłem się wcześniej u kogoś innego i brałem ten właśnie lek to on mi go wypisze czy będzie chciał jakoś to sprawdzić? Kombinował ktoś tak? Wiem jak to brzmi ale to jest dla mnie lek ostatniej szansy i po prostu muszę go mieć.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy można dzielić Anafranil 75mg ten o przedłużonym uwalnianiu? TAK

2. Jaka jest najbardziej odpowiednia dawka na natręctwa? 150mg będzie dobrze? Teoretycznie tak

3. Od jakiej dawki zacząć i co ile ją zwiększać powiedzmy do tych 150mg? 37,5 i zależnie od samopoczucia, możesz co tydzień

4. Czy skutki uboczne (jeśłi występują) to z czasem mijają tak jak przy SSRI czy zostają na stałe? MIJAJĄ

 

I jeszcze takie dość nietypowe pytanie nr 5 - czy jak pójde do psychiatry i powiem mu że leczyłem się wcześniej u kogoś innego i brałem ten właśnie lek to on mi go wypisze czy będzie chciał jakoś to sprawdzić? Kombinował ktoś tak? Wiem jak to brzmi ale to jest dla mnie lek ostatniej szansy i po prostu muszę go mieć.

 

Tego nie umiem przewidzieć, to zależy od lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Na ulotce pisze ,jeśli jest podziałka to tak.

2.Kwestia osobnicza.

3.Bierz przez pare dni 37,5 następnie wskakujesz na 75 mg, po tygodniu 150mg tak powinno być bezboleśnie.

Ja bym na twoim miejscu nie wchodził na 150mg ,bo może być za dużo i najpierw pobyłbym miesiąc na 75 mg.Który to twój lek ?

4.Zależy jakie ,większość znika.Libido będzie obniżone cały czas,może się pojawić senność,zamulenie w ciągu dnia i nic z tym nie zrobisz i wtedy od Ciebie zależy czy wolisz natrectwa czy przymulenie.Zatwardzenie będziesz mieć na 100% i to też nie minie raczej ,przynajmniej nie spotkałem się z osobami które poradziły sobie z tym problemem.TLPD mają dużo skutków ubocznych ,nie to co SSRI.

5.Powiedz szczerze ,że SSRI nie działają na Ciebie i chciałbyś teraz spróbować TLPD.Jak nie ten to pojdziesz do drugiego.Mu nic nie zaszkodzi jak Ci przepisze Anafranil.Możesz jeszcze skołować opakowanie po Anafarnilu i iść do rodzinnego ,wkrecając mu ,że leki się skonczyły,a wizyte u swojego psychiatry masz za miesiac ,bo przegapiłeś termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem, Nie prowadzę sondaży, mówię o swoich osobistych doświadczeniach i wiem ,że np po dodaniu trittico do anafranilu libido miałam powyżej normy,

Ty natomiast piszesz jakbyś zjadł wszystkie rozumy, to ,że u Ciebie jest tak nie znaczy ,że u wszystkich musi być tak samo., Reakcja na leki jak i skutki uboczne są sprawą bardzo indywidualną i u każdego wygląda to inaczej. Tyle ode mnie,, a Tobie radzę więcej ziarenek może zatwardzenie mózgu Ci minie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"po dodaniu trittico do anafranilu libido miałam powyżej normy" On się zapytał o sam Anafranil ,a we większości przypadków libido jest niskie,więc nie ma co się łudzić ,że u niego będzie inaczej.

"Ty natomiast piszesz jakbyś zjadł wszystkie rozumy, to ,że u Ciebie jest tak nie znaczy ,że u wszystkich musi być tak samo"

Nie, ja nie piszę jakbym zjadł wszystkie rozumy ,tylko piszę to co zaobserwowałem nie tylko u siebie ,ale także u innych osób.Tym sposobem można obiektywnie ocenić lek i lepiej doradzić.

 

"4. Czy skutki uboczne (jeśłi występują) to z czasem mijają tak jak przy SSRI czy zostają na stałe? MIJAJĄ"

Sama sobie przeczysz pisząc pozniej

"Libido też sprawa osobnicza, a zamulenie na dawce podtrzymującej też nie jest takie straszne"

Zmniejsz dawkę Anafranilu dobrze Ci zrobi ;)

Czepiasz się jakbym Cie uraził tym co napisałem.Dziwię się ,że twój nick jest na zielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Bo kolega mnie obraził ;)

 

JużTuByłem, Wcale sobie nie zaprzeczam , skutki uboczne a działanie leku to 2 różne sprawy . Anafranil działa sedatywnie i obniża ciśnienie , więc to normalne ,że występuje "zamulenie"

Natomiast uciążliwe skutki uboczne , które występują na początku -mijają.

 

a we większości przypadków libido jest niskie,więc nie ma co się łudzić ,że u niego będzie inaczej.

 

W większości nie znaczy 100%

 

 

Owszem uraziłeś, chyba nikt z nas nie jest zdrowy , ale to nie powód ,żeby sobie docinać.

ps odstawiłam dawno, a Tobie przypominam o ziarenkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola jeśli obraziłem Cie tekstem o zamuleniu ,to nieświadomie ;) ;*

Lek który ma działanie sedujące przepisywany jest ludziom pobudzonym.

Anafranil najczęściej zamula i dzięki temu powinniśmy osiągnąć równowagę(mowa o ludziach pobudzonych).Nie powinno być zamulenia ,ale w praktyce ma to się różnie i częściej występuje zamulenie ,bo trudno dobrać lek tak ,aby w naszym organizmie serotonina,dopamina,noradrenalina była na naturalnym poziomie.

Nie twierdzę ,że zawsze klomi zamuli,ale jest to dość częste.

Sami wiecie ,że różnie leki działają.

Według mnie w klomi są dwie pewne rzeczy libido i zaparcie.99% że to się pojawi.

Wiola wiem ,że brałaś klomi przez długi okres czasu.

Teraz jesteś czysta czy zamieniłaś klomi na inne leki ?

 

 

In_Chains_Of_DD jakie leki oprócz Anafranilu wcześniej brałaś ? Na co chorujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapomniałem o jednym - z czym można łączyć ten Anafranil tak żeby uzyskać lepszy efekt? Ktoś łączył z takim lekiem jak lamotrygina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×