Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test osobowości


ajajaj89

Rekomendowane odpowiedzi

Typ osobowości - wojownik, podtyp - dawca. Jejku, jedno drugiemu zaprzecza, jestem jakaś skomplikowana.

Też jestem mocno skomplikowany, tak, że jeden typ z jednym podtypem osobowości to za mało, by określić mnie. Również trudno tak na 100 procent stwierdzić, co jest u mnie typem, a co podtypem.

Jeszcze nie udało mi się rozwiązać enneagramu tak, by być na 100 procent pewien, że wszystkie odpowiedzi zaznaczyłem dobrze, tak jak czuję i myślę.

A czytając opis tych osobowości, też wysnułem tylko przypuszczenia, nie jestem tak w 100 procentach pewien, czy dobrze odnalazłem u siebie cechy tak jak czuję i myślę. No i czytając opisy również nie potrafię się zamknąć w jednym typie z jednym podtypem.

Albo składam się kilku osobowości o bardzo zbliżonym poziomie przewagi, albo jestem tak tępy, że nawet własnej osobowości nie mam :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła mi 4, ale dużo jest pytań gdzie zwyczajnie nie wiedziałem jak odpowiedzieć,trochę w tym prawdy jest, bo mam silną potrzebę niezależności,co niestety różnie wychodzi przez mój charakter,samotnikiem także jestem więc coś może w tym być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ 4 - Indywidualista

Indywidualista, Ekscentryk, Tragiczny Romantyk, The Individualist

Nie no bardzo mi przyjemnie, ale to tylko zewnętrzna warstwa cebulki, którą jestem.

Dlatego potraktowałbym to raczej jako zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9w1

 

Dziewiątka ze skrzydłem jeden: 9w1 - "Marzyciel"

 

Dziewiątka z tym skrzydłem, ma zachowanie wzorowego dziecka. Instyktownie zachowuje się cnotliwie, uporządkowanie, sprawiając jak najmniejsze kłopoty otoczeniu. Gdy jest szczęśliwa, posiada dużą moralność i jest dobrym liderem z dobrym sercem i uzdolnieniami do pokojowych rozwiązań. Często posiada poczucie misji do spełnienia, prywatnej lub publicznej, misji w której pracuje ciężko mając na celu dobrobyt wszystkich, którzy są w to zaangażowani. Wyraża miłość zgodnie z wszelkimi zasadami poprawności, chce się angażować, czynić jak najmniej przykrości. Dziewiątka z tym skrzydłem może być bardzo lubiana, skromna, czarująca, delikatna. Czasami posiada wielką grację i opanowanie z odruchami spontaniczności i dużej czułości. Elegancka prostota uczuć.

W stresie, ma tendencję do bycia niestaranną. Może stać się pasywna, bierna i działać z wątpliwą moralnością. Ma poczucie spełniania obowiązków, których wykonywać nie powinna. Zachowuje się jak grzeczne dziecko, znika w tłumie, odsuwa w cień gdy poczuje, że jej uczucia są przez kogoś rozpoznane i rozszyfrowane. Pasywna tolerancja i akceptacja w absurdalnych i szkodliwych sytuacjach. Często znajduje się w jednostronnych związkach gdzie zbyt dużo ofiarowuje, dostając mało w zamian. Bagatelizuje problemy i powtarza sobie, że wszystko będzie dobrze. Popada w łagodne odrętwienie. Ma brak tolerancji dla własnych emocji. Powoli tłumi swoją odczucia.

 

Słynne dziewiątki ze skrzydłem jeden: Dalai Lama, Mahatma Gandhi, Audrey Hepburn, Martin Sheen, Jim Henson, Walt Disney.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Typ 3 - Zdobywca

 

"Trójka może być ufna, spełniona, szczęśliwa ze swojego wizerunku i szczera lub też może być ciągle rywalizująca z innymi, fałszywa, obłudna i zdradziecka" :shock:

 

rozwiązywanie problemów: agresja - ejjj no nieeee :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pysiunia

Żaden Enneagram !!!

 

Pójść do psychologa, by zrobić nowy test osobowości MMPI-2. Test jest baaaaaaaaaaardzo dokładny. Wykazuje nawet, czy odpowiadałaś na pytania szczerze, czy kłamałaś. Miałam niedawno robiony i zgadza się jota w jotę ! Polecam ten test każdemu.

 

MMPI-2 to wielowymiarowe narzędzie przeznaczone do kompleksowej oceny klinicznej. Służy do oceny osobowości i zaburzeń psychicznych. Może być przydatny w diagnozowaniu takich zaburzeń jak hipochondria, depresja, zaburzenia lękowe, schizofrenia, paranoja i inne.

Podstawowym przeznaczeniem MMPI-2 jest diagnoza psychiatryczna, ale coraz częściej znajduje on także zastosowanie w obszarach nieklinicznych. Narzędzie to jest w zasadzie niezbędne jako dodatkowe źródło informacji w diagnozie w szpitalach psychiatrycznych, często również w sądach.

 

Pierwsza publikacja MMPI miała miejsce już w 1942 r., w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu Inwentarz cieszy się niezmienną popularnością. W 1989 r. opublikowano zrewidowaną wersję MMPI, czyli MMPI-2. Polska normalizacja kwestionariusza została przeprowadzona na liczącej ok. 1200 osób reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków z całego kraju w wieku 18-69 lat.

 

MMPI-2 jest kwestionariuszem osobowości polegającym na samoocenie. Zadaniem badanego jest ustosunkowanie się do 567 stwierdzeń opisujących różne zachowania i przekonania. Inwentarz pozwala na diagnozę funkcjonowania osoby badanej na ponad 100 wymiarach. Wyniki mogą być ujmowane na 121 skalach, w tym 10 skalach klinicznych i 9 skalach kontrolnych. Kwestionariusz jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×