Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwne myśli


flower123

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem młodą osobą - 21 lat. Ostatnio pojawiła się u mnie nerwica lękowa. Psychiatra stwierdziła depresje lękową, ale mam większość objawów nerwicy. Jeśli chodzi o lęki to już bardzo zmalały. Zaczęło się od ataku paniki w kościele za 2 miesiące temu. Często płaczę i ogólnie średnio sobie radzę. Jak na razie miałam jedną wizytę u p. psycholog. Dużym problemem był lęk przed chorobą psychiczną. Obecnie dalej ciągle o tym myślę. Tak ogólnie ciągle jakieś rozmyślanie, analizowanie czy ze mną wszystko ok. Nie miałam żadnych omamów, nikt ze znajomych nie zauważył nic niepokojącego, nie mam myśli prześladowczych. Napisałam mniej więcej jak wygląda moja sytuacje, ale moje pytanie dotyczy czegoś innego. Mam w głowie myśli, a raczej są to zdania, urywki zdań, słowa. I one są tak jakby nie zależne ode mnie. Nie potrafię dokładnie tego wytłumaczyć. Wiem, że często myślimy nie zdając sobie sprawy z tego, ale to jest coś innego. Myślę o czymś a nagle jakieś słowo w głowie. Są to moje myśli ale jakby sam mózg myślał. Są to często słowa, zdania jakie usłyszałam w ciągu dnia, coś co ktoś mówił do mnie. Nie mogę nigdzie znaleźć nic na ten temat w internecie. P. psycholog stwierdziła, że ogólnie myśli są same, ale nie zrozumiałam mnie dobrze. Denerwuje mnie to i niepokoi. Może ktoś wie jaka jest tego przyczyna. Boję się że to początek jakiejś poważnej choroby. A może to po prostu przemęczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flower123, to bardzo dobrze, że bierzesz leki i że powoli czujesz się lepiej i lęki odchodzą. Wiesz to co najważniejsze to nie analizuj tego wszystkiego!!!!!!!!!!!!!!

 

1) NIE ANALIZUJ

Nie analizuj, nie zastanawiaj się czy wszystko jest ok itp. bo w ten sposób tylko napędzasz natręctwa :( Bywa tak, że człowiek sam może stworzyć sobie natręctwa bo raz coś pomyślał, przestraszył się czegoś zaczął się bać, analizować i ciągle myśleć przez co nasilił to do poziomu nerwicy :(

 

Dlatego nie analizuj tego wszystkiego, wogóle o tym nie myśl, traktuj jakby tego nie było :D Stopniowo im dłużej będziesz to ignorować, tym mniej będziesz czuł potrzebę analizowania i mniej będziesz się bał :) W końcu wszelkie objawy odejdą :)

 

2)MYŚLI/URYWKI ZDAŃ

Do tych myśli co przychodzą, wierz nad myślami raczej nie da się panować, dlatego zawsze jakieś sie pojawiają. Chaotyczne myśli pojawiają się najczęściej jak człowiek się boi, albo stresuje. Pojawiają się tak często bo za bardzo wszystko analizujesz i tylko napędzasz swoją nerwice. Dlatego musisz to wszystko olać, robić wszystko jakby tego nie było :D

 

Jeśli bierzesz leki to olewanie tego wszystkiego będzie łatwiejsze i wszystkie objawy odejdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Bałam się odpowiedzi i dopiero dziś tu weszłam. Właśnie ja mam z tym problem, że ciągle analizuję wszystko... Nie umiem okazywać emocji, nie umiem walczyć o swoje, zawsze inne osoby stawiałam przed sobą i chyba to wszystko się przyczyniło do mojego obecnego stanu. Najgorsze jest to, że zawsze udaję, że jest ok. Jestem zawsze uśmiechnięta i wszystko ukrywam. Nawet przed p. psycholog nie potrafię się otworzyć. Wiem, że powinnam, ale nie potrafię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo możliwe, że to wpłynęło na twój stan :( musisz troche bardziej być ze sobą szczera to dobrze, że troszczysz się o innych to bardzo dobrze o tobie świadczysz, ale troska o własne szczęscie też jest bardzo ważna :) jeśli jesteś nieszczęśliwa i nie masz żadnych radości w życiu też tym ranisz swoich bliskich :(

 

Musisz bardziej korzystać z życia, troche częściej mówić to co myśleć. Jak masz jakieś zainteresowania czy pasje poświęć im troche więcej czasu :)

 

Tak jak powiedziałem nie analizuj tego wszystkiego, myśli nigdy nie są szkodliwe o ile człowiek za dużo się nad nimi nie rozmyśla. Jak myśli przychodzą to olej je i daj im przejść jak normalnym myślom. Natręctwa się rodzą wtedy kiedy przesadnie analizujemy myśli i boimy się ich :(

 

Bardzo możliwe, że z początku ignorowanie będzie trudne bo to jest jak nawyk, umysł się przyzwyczaił i od razu się nie odzwyczai. Będzie cię kusiło to analizowania :( ale mimo to olej to i ignoruj to :) z czasem umysł się odzwyczai i będzie zdrowa.

 

Leczenie zostaw psychiatrze on ci pomoże :D, sama zastanawiając się nie pomożesz sobie :(

 

PODSUMOWUJĄC:

Olej te wszystkie myśli traktuj je jakby ich nie było i czerp większą radość z życia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w głowie myśli, a raczej są to zdania, urywki zdań, słowa. I one są tak jakby nie zależne ode mnie. Nie potrafię dokładnie tego wytłumaczyć. Wiem, że często myślimy nie zdając sobie sprawy z tego, ale to jest coś innego. Myślę o czymś a nagle jakieś słowo w głowie. Są to moje myśli ale jakby sam mózg myślał. Są to często słowa, zdania jakie usłyszałam w ciągu dnia, coś co ktoś mówił do mnie. Nie mogę nigdzie znaleźć nic na ten temat w internecie. P. psycholog stwierdziła, że ogólnie myśli są same, ale nie zrozumiałam mnie dobrze. Denerwuje mnie to i niepokoi. Może ktoś wie jaka jest tego przyczyna. Boję się że to początek jakiejś poważnej choroby. A może to po prostu przemęczenie?

mam identycznie, zaczęło mi się tak robić jak byłam w ciąży około 6 miesiąca, później w 8 i 9 mies. Później mi to jakoś minęło, teraz jestem 4 miesiące po porodzie i znów mi się tak robi i strasznie się nasiliło ... koszmar...

 

-- 07 lis 2013, 23:52 --

 

Olej te wszystkie myśli traktuj je jakby ich nie było i czerp większą radość z życia :D

 

bez urazy ale to strasznie idiotyczna rada... tak się nie da :( niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak kiedy jestem napuety kiedy mam gontiwe mysli, wtedy czasami wyskakuja rozne slowa na przyklad "sulpiryd" albo "clonozepem" albo cos innego. traktuje to jako efetk mocnego napiecia, zreszta chwilowy, jak jestem spokojny to sie nie dzieje. Nie poswieacm temu szczegolej uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafię nie poświęcić temu uwagi, od tego dostaje od razu lęku, czuje się fatalnie. Najlepsze jest to że trwa to chwilę, dochodzi samo, ale w każdej chwili się znów pojawia! Idzie oszaleć. Może faktycznie od jakiegoś wewnętrznego napięcia. Sama nie wiem co o tym myśleć. Wizytę u lekarza mam dopiero 30 listopada, więc zapytam lekarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem młodą osobą - 21 lat. Ostatnio pojawiła się u mnie nerwica lękowa. Psychiatra stwierdziła depresje lękową, ale mam większość objawów nerwicy. Jeśli chodzi o lęki to już bardzo zmalały. Zaczęło się od ataku paniki w kościele za 2 miesiące temu. Często płaczę i ogólnie średnio sobie radzę. Jak na razie miałam jedną wizytę u p. psycholog. Dużym problemem był lęk przed chorobą psychiczną. Obecnie dalej ciągle o tym myślę. Tak ogólnie ciągle jakieś rozmyślanie, analizowanie czy ze mną wszystko ok. Nie miałam żadnych omamów, nikt ze znajomych nie zauważył nic niepokojącego, nie mam myśli prześladowczych. Napisałam mniej więcej jak wygląda moja sytuacje, ale moje pytanie dotyczy czegoś innego. Mam w głowie myśli, a raczej są to zdania, urywki zdań, słowa. I one są tak jakby nie zależne ode mnie. Nie potrafię dokładnie tego wytłumaczyć. Wiem, że często myślimy nie zdając sobie sprawy z tego, ale to jest coś innego. Myślę o czymś a nagle jakieś słowo w głowie. Są to moje myśli ale jakby sam mózg myślał. Są to często słowa, zdania jakie usłyszałam w ciągu dnia, coś co ktoś mówił do mnie. Nie mogę nigdzie znaleźć nic na ten temat w internecie. P. psycholog stwierdziła, że ogólnie myśli są same, ale nie zrozumiałam mnie dobrze. Denerwuje mnie to i niepokoi. Może ktoś wie jaka jest tego przyczyna. Boję się że to początek jakiejś poważnej choroby. A może to po prostu przemęczenie?

Flower123 z tymi zdaniami, słowami mam podobnie i też bardzo sie przestaszyłem że to jakas choroba psychiczna że nie mam nerwicy

post1506066.html#p1506066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w głowie myśli, a raczej są to zdania, urywki zdań, słowa. I one są tak jakby nie zależne ode mnie. Nie potrafię dokładnie tego wytłumaczyć. Wiem, że często myślimy nie zdając sobie sprawy z tego, ale to jest coś innego. Myślę o czymś a nagle jakieś słowo w głowie. Są to moje myśli ale jakby sam mózg myślał. Są to często słowa, zdania jakie usłyszałam w ciągu dnia, coś co ktoś mówił do mnie. Nie mogę nigdzie znaleźć nic na ten temat w internecie. P. psycholog stwierdziła, że ogólnie myśli są same, ale nie zrozumiałam mnie dobrze. Denerwuje mnie to i niepokoi. Może ktoś wie jaka jest tego przyczyna. Boję się że to początek jakiejś poważnej choroby. A może to po prostu przemęczenie?

 

Mam to samo. Minęło to Tobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to oznaka szaleństwa, wielu ludzi przechodzi coś takiego.

Problemem nie jest to, że masz takie myśli tylko to że Cię martwią.

Są takie sprytne techniki, że gdy przyjdzie taka "myśl" chwyć się za nadgarstek prawej ręki.

 

 

"lawenda122" - co daje ta technika? Napisałas ze istnieje ale jakie są skutki z korzystania z niej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×