Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czemu tak odczuwam?


Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę na tym forum od miesiąca i narzekam, że coś dla mnie bardzo ważnego się kończy. Kończy, kończy i skończyć nie może, bo potrafimy czasem wysłać do siebie maila. Ostatnio poprosił, żeby jeszcze nie kończyć tego definitywnie, pewnie nad czymś rozmyśla, choć jak go znam nic nie wymyśli. Ja czuję się dobrze i funkcjonuję nawet dobrze, po tym wszystkim coś we mnie umarło i nie mam złudzeń ani nadziei.

 

I teraz czego nie rozumiem: kiedy go nie ma (nie odzywa się, nie interesuje, widzę, że mu NIE ZALEŻY), tęsknię i czuję, że kocham go najbardziej na świecie, ale kiedy w pewien sposób jest (odzywa się, widzę, że mu zależy, że być może chciałby coś naprawić), czuję chłód, dystans i mam ochotę go odtrącić. Na szczęście póki co nie proponuje rozmowy twarzą w twarz, bo nie miałabym pojęcia, czy się na nią zgodzić. Co to ma być?

 

Nigdy przenigdy nie miałam wątpliwości co do uczuć do tej osoby i nie należę do ludzi, którzy podrywają mężczyzn, a potem, gdy widzą zainteresowanie, to się nudzą. Czy w tej konkretnej sytuacji mój organizm się przed czymś broni? Czy może odzywa się mój wewnętrzny narcyzm lub ego, które to woli odrzucić niż zostać odrzucone? A może coś we mnie chce się zemścić? Nie rozumiem jaki mechanizm we mnie działa, a nie lubię nie rozumieć siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym byla kochana , ja bym nie kochała, pewnie to oszukiwanie samego siebie ,ale czasem tak sie kończy, i nic nie można poradzic, szczegolnie jak sie ma juz kogos kogo sie kocha,ale się nie jest z ta osobą,

bo tak to mozna ciagle spotkac sie co chwile z kims nowym i innym a to tez bez sensu tak do końca zycia nie mozna zeby ciagle ktos nowy, to meczy tez na swoj sposób,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tak ze z leku przed odrzuceniem sama sie dystansujesz,lub swiadomosc tego ze jemu nadal zalezy cie kreci trudno to okreslic zastanow sie nad tym co czujesz i dlaczego jezeli uwarzasz,ze to ma przyszlosc inwestuj w ten zwiazek.

 

-- 15 maja 2013, 02:03 --

 

Moze byc tak ze z leku przed odrzuceniem sama sie dystansujesz,lub swiadomosc tego ze jemu nadal zalezy cie kreci trudno to okreslic zastanow sie nad tym co czujesz i dlaczego jezeli uwarzasz,ze to ma przyszlosc inwestuj w ten zwiazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux24, ja mam to samo, gdy jest to mnie wkurza nawet drazni, gdy sie nie odzywa to tesknie, ja mysle, ze to wynika z tego, ze to jest ktos kto na tyle zawrocil w glowie, ze nie potrafimy zapomniec ale na tyle nie zawrocil, zeby sie zdecydowac do konca na bycie z tym kims. To jest masakryczna pulapka uczuc i meka bez konca. Tez chcialabym znac wyjscie z takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux24, ja mam to samo, gdy jest to mnie wkurza nawet drazni, gdy sie nie odzywa to tesknie, ja mysle, ze to wynika z tego, ze to jest ktos kto na tyle zawrocil w glowie, ze nie potrafimy zapomniec ale na tyle nie zawrocil, zeby sie zdecydowac do konca na bycie z tym kims. To jest masakryczna pulapka uczuc i meka bez konca. Tez chcialabym znac wyjscie z takiej sytuacji.
Zerwac wszystkie kontakty i tyle. Z czasem sie zapomni, chociaz trudno w to uwierzyc ale tak jest, czas zaciera wszystkie wspomnienia. Natomiast każdy ponowny kontakt to pożywka dla emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, to bardzo nieuczciwe wobec mężczyzny, który byłby z Tobą i byłby zakochany. poza tym nie wiem jak TY, czy ktoś inny ma, ale ja nie umiałabym przyjąć miłości od osoby, która kocha mnie, a której ja nie kocham. takie przykładowe głupie przytulenie - jak go nie będziesz kochać, niewiele odczujesz.

 

Saraid, zastanawiałam się i nie wiem, stąd pytanie na forum ;)

 

bittersweet, ja nie mam problemu z urwać-nie urwać, ja chcę po prostu zrozumieć pewien mechanizm psychologiczny. mogłam z zasadzie o sam mechanizm zapytać, bez kontekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×