Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciąża niechciana


niewiemcozrobic100

Rekomendowane odpowiedzi

bez seksu akurat nie da się żyć bo to potrzeba tego rzędu jak jedzenie, spanie itd. Więc tą potrzebę zaspokoić trzeba, żeby normalnie funkcjonować.

A w Polsce aborcja jest LEGALNA w określonych przypadkach. I na szczęście u naszych sąsiadów jest legalna w każdym przypadku więc usunąć jak się chce to nie jest problem.

I nie mam ochoty ogarniać tematu biologicznie bo jest mi doskonale obojętnie czy nazwiesz to płodem, zarodkiem, cudem bożym, zlepkiem komórek czy małym człowieczkiem, bez względu na nazewnictwo moje zdanie pozostaje niezmienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie mam ochoty ogarniać tematu biologicznie bo jest mi doskonale obojętnie czy nazwiesz to płodem, zarodkiem, cudem bożym, zlepkiem komórek czy małym człowieczkiem, bez względu na nazewnictwo moje zdanie pozostaje niezmienione.

 

Aż sama się zdziwiłam ze obojętność jest dla mnie bardziej dotkliwa niż nienawiść. I nie, nie stoję murem za przeciwnikami aborcji, raczej jestem gdzieś pośrodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wybacz,ale każdy wie skąd się biorą dzieci i jak ktoś nie chce tego dziecka to niech nie uprawia seksu! Bez tego da się żyć. I nikt cie wtedy nie pyta czy masz ochote bo skoro się robi to dziecko to chyba się ma no nie? No a skoro matka nie kocha swojego dziecka no to już chyba jakieś zaburzenie i problem matki,no nie?

Może TY możesz bez tego żyć - ale nie każdy. I co to za bzdura że chęć uprawiania seksu=chęc posiadania dziecka...... :shock:

Można nie chcieć mieć dzieci i nie jest to żadne zaburzenie.....

 

 

 

No jedyne do czego masz prawo to do urodzenia bo aborcja jest nie legalna,więc prawa do tego nie masz.

Na szczęście istnnieją kraje w pobliżu gdzie jest legalna .....

 

 

Poza tym jak ktoś nazywa już żyjące stworzenie tylko zapłodnioną komórką to niech najpierw pgranie temat biologicznie a potem się wypowiada.

 

To chyba tylko twoim zdaniem zapłodniona komórka jajowa, zygota czy zarodek to już żyjące "stworzenie" ..... dla mnie to cały czas jednak kilkumilimetrowy zlep komórek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, no ja właśnie też uważam, że kobieta powinna mieć wybór bo jest ważniejsza od zarodka/płodu

A ja myślę, że byłem ważniejszy zawsze od innych nawet jako płód/zarodek

uważam że byłem ważniejszy od mojej matki

i nie jest to narcyzm tylko mój bardzo silny instynkt przetrwania, który mam w genach -motywacja do życia

nie wyobrażam sobie, że komórkę, z której ja się rozwinąłem można by usunąć

nie jestem w stanie przyjąć, że MNIE mogło by nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony,

a aj czasem myśłe ze było by lepeij by mnie nie było, bym nic nie czuła, po prostu nie bylo by mnie i był by spokoj

tahela a ja nawet mimo ciężkiej depresji np. nie miałem myśli samobójczych

 

 

 

znudzona ona nie budzi jakiś uczuć jakie opisujesz ale złość, której nie idzie wyładować

przecież to byłem wtedy dalej ja

to tak samo jakbyś nieświadomie zagrożenia znajdowała się w miejscu, gdzie może stać ci się

krzywda ale to minęło i nic ci się nie stało

nawet gdybym przeszedł przez pasy w okolicy gdzie teraz jeździ pijany kierowca np.

ale mnie nie potrącił

i jestem już na chodniku ale i tak mam ochotę dać mu w gębę bo mógł to zrobić

(tak samo miałbym pretensję do władz, które by całkowicie zalegalizowały

takie zabiegi w czasie gdy miałem się urodzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony,

to zupełnie co innego ze chesz dac w gebe kierowcy jestes i czujesz juz, myslisz jak cie usuwaja to nieczujesz jescze nic,to jest róznica, teaz jzu istniejsz a wtedy jakbys nie istniał , nie masz mozgu z którego pochodza emocje, osobowosc, pooczucie ja , jesli wiesz o czym mowie, ale wiesz podejrzewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony,

to zupełnie co innego ze chesz dac w gebe kierowcy jestes i czujesz juz, myslisz jak cie usuwaja to nieczujesz jescze nic,to jest róznica, teaz jzu istniejsz a wtedy jakbys nie istniał , nie masz mozgu z którego pochodza emocje, osobowosc, pooczucie ja , jesli wiesz o czym mowie, ale wiesz podejrzewam

ok bo uważasz, że zarodek to nie człowiek nawet jednak opierając się na tym co uważasz

efekt jest ten sam - nie istnieje się

usuną zarodek nie będzie się istniało

rozjadą cię istniałaś i cię nie ma bach!

o to mi chodzi w obu przypadkach już cię nie będzie w przyszłości a mogłaś być

usunięcie bo zarodek a człowieka z tego nie musi być

to tak jak strzelić komuś w łeb i "nie zabiłem/łam go bo prawdopodobnie mógł go piorun zaraz pier...lnąć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, na tej zasadzie, że mogłoby, a nie jest, to tak samo działa antykoncepcja, którą polecałeś, a nawet bardziej bo częściej się ją stosuje. także to jest sprzecze co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, na tej zasadzie, że mogłoby, a nie jest, to tak samo działa antykoncepcja, którą polecałeś, a nawet bardziej bo częściej się ją stosuje. także to jest sprzecze co piszesz.

zmienny działa ale co innego komórka z 23parami chromosomów a komórki które są haploidalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny działa ale co innego komórka z 23parami chromosomów a komórki które są haploidalne

 

 

wykończony, co innego? a jeszcze bardziej co innego między świadomą a nieświadomą nieukształtowaną istotą i jak Ci to pisali, to mówiłeś, że to nie szkodzi, bo chodzi o tą możliwość, o potencjał zaistnienia.

 

i w obydwu przypadkach (antykoncepcja która polecałeś i aborcja którą negujesz) ta możliwość jest likwidowana.

 

a sama budowa to tylko sprawa techniczna, podane przez Ciebie kryterium (możliwość) w obu przypadkach działa, więc takie rozdzielanie, że to pierwsze ok a to drugie be, jest sprzeczną, niezrozumiała dla mnie forma magicznego myślenia. no ale, nie drąże już tematu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny komórka w której jest DNA kompletne gdzie jest zakodowana informacja o cechach nowego organizmu

i posiadająca zdolność do rozwoju w złożony ludzki organizm

a komórka jajowa czy plemnik to tylko fragment materiału genetycznego

nie ma wtedy nowego organizmu jeszcze a potem jest (niezależnie czy nazwiesz to już człowiekiem czy nie)

już ci to tłumaczyłem :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma wtedy nowego organizmu jeszcze a potem jest (niezależnie czy nazwiesz to już człowiekiem czy nie)

 

no ale to sprawa techniczna, bo w jednej i drugiej sytuacji ten człowiek by zaistniał, ta komórka by się złączyła, z inną konkretną komórką i wyszłoby na to samo i kryterium które podaleś, byłoby spełnione.

 

 

ja doskonale wiem o czym piszesz, ale odzierając to z intuicyjnego postrzegania opartego na magicznym myśleniu, wychodzi na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, nie jestem pitu.

 

zmienny co innego organizm, który się rozwija

a co innego komórka jajowa/plemnikowa

 

no dobrze, nie niepowtarzaj mi tego w kółko za chwilę mogę wkleić obrazek z jednym i drugim żebyś w końcu zrozumiał, że ja znam tą różnicę, :lol:

sam nie rozumiesz jednak, że ta różnica nie ma nic do kryterium które przedstawiłeś (że powstanie człowiek).

 

to co z tego, że nie ma jeszcze takiego 'organizmu, ktory się rozwija' skoro byłby gdyby nie antykoncepcja.

 

a czy swojego stanowiska przeciw aborcji, nie oparłeś właśnie na tym byłoby?

 

oczywiście, że oparłeś i jeszcze przedstawiłeś przykłady z samochodem, że kierowca mogłby przejechać i już samo 'gdyby' denerwuje.

 

 

 

odpowiedz na jedno proste pytanie, co z tego, że jest w jednym przykładzie masz plemnika i komórkę jajową oddzielnie, a w drugim już 'organizm który się rozwija z pełnym zapisem genetycznym' skoro w jednym i drugim przypadku człowiek by powstał a nie powstanie i to własnie, że nie powstanie, to zaprzepaszczenie potencjału (człowieka który by powstał w obydwu przypadkach jeszcze raz przypominam) było powodem dla którego tak nie lubisz aborcji.

 

skoro to było powodem to popierając antykoncepcję zwyczajnie sobie zaprzeczasz.

 

 

podobnie wcześniej sobie przeczyłeś pisząc o zasadzie egoizmu i chęci przeżycia jako argumencie przeciw aborcji, a nie widziałeś, że kobieta właśnie kierując się tą zasadą może tej aborcji dokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, nie jestem pitu.

 

 

 

 

podobnie wcześniej sobie przeczyłeś pisząc o zasadzie egoizmu i chęci przeżycia jako argumencie przeciw aborcji, a nie widziałeś, że kobieta właśnie kierując się tą zasadą może tej aborcji dokonać.

 

zmienny egoizm w sytuacji ratowania życia własnego jest wskazany

a nie z powodu własnej głupoty/nieodpowiedzialności

czasami są sytuacje skrajne ale nie tak często

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, no akurat tu jeszcze rozumiem taki tok myślenia, choć gdyby dalej to drążyć to raczej widzę tu, że kobieta sobie robi problem tą głupotą.

 

idę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, ja tylko dodam, że podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej może dojść do zapłodnienia ( więc jest i budowa odpowiednia i potencjał) hormony mają nie dopuścić do implantacji poprzez zagęszczenie śluzu i stworzenie wrogich warunków dla tej zapłodnionej komórki jajowej - co prawie zawsze się udaje.

Co Ty na to? To też podchodzi pod twój schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×