Skocz do zawartości
Nerwica.com

witam.


maniek100.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat. Nie wiem co ja tu robię? Mam problem, może błahy, może nie. mianowicie: Nie mam żadnej ambicji, żadnego celu. Aby dobrze przedstawić mój problem, rozwinę się.

Gdzieś od podstawówki zawsze miałem jakiś cel do którego dążyłem. Chciałem się dostać do dobrego gimnazjum, dostałem się. zachciało mi się grać w piłkę w klubie to grałem, chciałem w sporcie jakiś tam sukcesów- miałem. Chciałem mieć sukcesy w konkursach(kuratoryjnych)- miałem. Właśnie ostatni cel który zrealizowałem przysporzył mi obecny problem. Kiedyś było Ok. grałem w piłkę(trenowałem) musiałem się uczyć by dostać się do dobrej szkoły, wokół tego moje życie się kręciło by grać w piłkę i dostać się do dobrej szkoły. Obecnie nie wiem co z sobą zrobić ponieważ z piłki zrezygnowałem z lenistwa :P a w szkole nie muszę się starać ponieważ mam papierek(dyplom z ww konkursu) dzięki któremu muszą mnie przyjąć do każdej szkoły do jakiej będę chciał iść. Nie muszę się o nic starać. Kolejne dni mijają na bezproduktywnym przesiadywaniu na komputerze. Nie mogę znaleźć żadnego sensownego celu, flustruje mnie to, brak celu. Mam przecież prawie 4 miesiące czasu(do września), nie mogę tego zmarnować. Chce znaleźć jakiś cel pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak jest, że jak ktoś osiągnie "sukces" to nie ma już więcej do osiągnięcia i okazuje się, że jego marzenia były błahostkami i tak na prawdę osiągnięcie ich nic nie znaczy. Nie wiem czy to przyczyna nałogów i różnych afer powiązanych z celebrytami.

 

Podobnie z człowiekiem dorastającym. Dzieci z reguły cieszą się z każdej świeczki na torcie, każdy dzień to nowe doświadczenie i przygoda. Jest tak dlatego że wciąż się rozwijają. Potem przychodzi okres gdy trzeba samemu zadbać o swoje życie. Jest się z pozoru dojrzałym, ma się już jakieś szlify w edukacji, wtedy może zabraknąć celu. Granie w piłkę nie bawi, a gry komputerowe wydają się stratą czasu.

 

Nie wiem jaka jest twoja kondycja psychiczna, ale może po prostu masz taki kryzys związany z twoim wiekiem. Zdarza się. Jakbyś miał ADHD w wieku 7 lat to problem by mieli rodzice. Teraz jak dopadnie cię nerwica, czy jakaś depresja to problem będziesz miał tylko i wyłącznie ty.

Proponuję skupić się na nauce, jak już chodzisz do szkoły. Znaleźć jakąś inspirację. Może gdzieś w filmach, czy jakieś koło zainteresowań.

Napisz coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Cię, więc trudno mi odpowiedzieć na jedno z podstawowych pytań każdego człowieka "jaki jest cel życia?", ale spróbujmy...

 

Może jakieś nowe hobby sobie znajdź? Koniecznie niezwiązane z komputerem. Albo w mądrości wschodnie wgryźmy się innym słowy zacznij czytać filozofów to zawsze spoko, pomaga znaleźć cele w życiu, angażuje czas i umysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000

na nauce mam zamiar się skupiać w liceum na ważnych przedmiotach dla mnie(do matury=matma,polski,angielski,fizyka,geografia). Od jakiegoś czasu mam krytyczne zdanie na temat szkoły, większość rzeczy których się uczę mi się w życiu nie przyda, praktycznie uczę się tylko po to by się dostać na studia-> mieć dobrą pracę. Przejmuje się tylko ww przedmiotami ponieważ reszta nie wpływa znacząco na moje życie. Myślę że nie jest źle z moją kondycją psychiczną. Po prostu wkurza mnie moje marnotrawienie czasu.

 

Nie wiem co to znaczy nowe hobby, raczej nie mam żadnego, a te z którymi mogłem się spotkać jakoś mnie nie przekonały.

 

Co to są mądrości wschodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek100., Mamy w życiu różne cele. Mamy całe życie na szukanie tego co jest ważne i realizowanie tego. Jest jakaś gradacja w różnych wartościach. Zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy, prawda jest ważniejsza od popularności, miłość jest jeszcze ważniejsza, dla innych ważna jest wiara dla innych jeszcze coś innego.

Ogólnie nie znam jakieś prostej recepty typu zrób to i tamto a poczujesz sens życia.

Mam wrażenie że cały czas musisz coś robić, bo nie możesz znieść bezczynności. Też bym zapytał się o twoją kondycję psychiczną (zwłaszcza że to pytanie zadajesz na tym forum).

Jeśli masz dużo czasu to ja bym część z niego poświęcił na dalsze rozwijanie twoich pasji czy zdolności. Później prawdopodobnie spotkasz ludzi zdolniejszych od ciebie, a oprócz papierków to w czym jesteś dobry przyda się kiedyś tobie i innym.

Wiem z doświadczenia że strasznie ciężko się samemu zebrać w sobie i zamiast grać na komputerze zacząć robić coś sensownego, dlatego dobrze jak byś poszukał jakiegoś kółka zainteresowań/sportowego itp. (jeśli nie w realu to może w internecie), bo wtedy łatwiej się zmotywować i można też uczyć się od innych.

Wydaje mi się że sam też wpadniesz jak mógłbyś dobrze wykorzystać ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×