Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciąża niechciana


niewiemcozrobic100

Rekomendowane odpowiedzi

kaja123,

i co tez bedziesz mnie nawracac , dla mie jest zrozumcie to , pełno aborcji i tak sie robi kobiety sie truja , jeżdza za granice a nastolatki przez źle przeprowadzoną aborcje czesto nie moga miec dzieci, nie zrozumiemy sie dla ciebie nie jest , dla mnie jest o czym tu dyskutowac

Polska to jednak do Zachodu mentalnie zacofany kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jst zabojstwo z zimna krwia to tylko zlepek komurek, bez mmozgu i uczuc i osoboswosci, koscól miesza , moim zdaniem , wy macie swoje zdanie ja mam swoje i tak samo mam je prawo wyrazic jak kazde inne, w koncu wolnosc słowa istnieje ;)

 

To jest ten zlepek komórek :(

 

dla mnie to jest. ciągle ''to'' nie ma świadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj,

ale to jest ich problem a ona sie cieszy wiec sorry winetu a wspólzyj seksualnie jak chcesz twój wacek twoja sprawa,

ps. zabezpieczenia czasem szwankuja,idziesz do łózka powinienes sie liczyc z tym,ze moze sie trafic , wiec moze sie jeszcze zdziwisz , bo najlepsza jest szklanka zimnej wody zamiast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, Masz prawo , takie samo jak i inni. Ale z łaski swojej nie sugeruj ,że Ci co myślą inaczej niż Ty to mają naj.... w głowach. Bo to już nie jest wyrażanie własnego zdania a narzucanie jedynej słusznej opcji. Bo jeśli ktoś się nie zgadza z Twoim to jest głupkiem.

Dla mnie to też nie jest zlepek komórek tylko CZŁOWIEK , bez względu na to co ma już wykształcone , a co jeszcze nie,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123,

i co tez bedziesz mnie nawracac , dla mie jest zrozumcie to , pełno aborcji i tak sie robi kobiety sie truja , jeżdza za granice a nastolatki przez źle przeprowadzoną aborcje czesto nie moga miec dzieci, nie zrozumiemy sie dla ciebie nie jest , dla mnie jest o czym tu dyskutowac

Polska to jednak do Zachodu mentalnie zacofany kraj.

Że kraj jest zacofany nie musisz pisać bo jest.

Ale wątpię że taki wpływ ma tu kościół

 

a zacofanie jest też w tym że większość tych nastolatek nie potrafi się zabezpieczyć (nie piszę tu o autorce wątku)

owszem jest wiele rzeczy, które można by zmienić ale ta "nowoczesność"

jaką rozumiesz to "zburzenie starego i zbudowanie nowego"

są rzeczy błędne jak np religia ale nie wszystko

:hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisłam ,ze jest głupkiem , napisałam ze Polska to mentalnie zacofany kraj, mentalne zacofanie nie ma nic wspolnego z głupotą,

do Ciebie to nie było akurat, hm, ze tak powiem ale ja sie poczułam ze pare osób mi sugeruje ze to takie straszne i zacytuje np. wstrząsajace a uzycie tego słowa jak zamordowanie sugeruje ze ja popieram morderstwo a dla mnie to nie jest zadne morderstwo i prosze ze mnie nie robic zabójcy , bo własnie sugerujecie ze ci którzy popieraja aborcje sa mordercami lub zabójcami i wam wolno , prosze mnie nie obrazac, padły tez słowa grzech hipokryzja , sorry , ale ja sadze to samo o tych co uzyli tych słow w stosunku do moich poglądów,

nie mowie ze to ty Wiola bo nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, Było do mnie, bo napisałaś ,że nawet ateistom tak kościół w głowach namieszał ;) No nie wprost że głupki ale że mamy namieszane czyli na jedno wychodzi ;)

 

-- 10 maja 2013, 19:47 --

 

Asia nie musisz mnie przepraszać, to dyskusja i mamy odmienne zdania , zdarza się. Ja się nie czuję obrażona , Ty się też nie czuj. Ja wyrażam swoją opinie , Ty swoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, ja też uważam, że namieszał ludziom kościół w baniakach.

 

to znaczy namieszał, wykształcił w nich taki a nie inny światopogląd, niekoniecznie racjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123,

Wąłsnie juz twoje słowa swiadcza o tym ze ja jestem kims gorszym bo popieram aborcje , jaim prawem twierdzisz ,ze dla mnie zycie niema wartosci, sadze ze wieksza ma gosnosc kobiety, które ksztłątuje włąsnie zycie i swiadomosc dorosłęj czujacej osoby, jakie masz prawo oceniac morlanie komus izarzucac brak wartosci dla zycia, tylko z ewzgledu na toz e dla ciebie zlepek komórek to zycie , sprawuejsz patent na ocene morlna , mojej osoby nie masz do tego prawa , ja szanuje godnosc kobiety i jej zycie, którego ty nie szanujesz nie sznujesz uczuc , kobiet które cha usunac ciaze ,ale sznujesz cos co nawet nie czuje i ie ma swiadomosci bo tak ci pwoiedzieli na kazaniu, przekroczysz zachodnia granice Polaski i roporcjenjzu beda owrócne a twoje wartosci wielce straca.

DLA mnie przykre jest to ze uksztąłtowany cłżowiek ma mniej praw dla Ciebie niz cos co nie ma swiadomosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, dokładnie, w dodatku po co na siłę powoływać na świat istote, skoro sprawi to nieszczęście dorosłej osoby a i ta powołana na świat istota też będzie nieszczęśliwa, to jest niedobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*,

ale miałam na mysli to co wykończony napisał a nie ze ktos jest głupkiem, spoko, ja musze odetchnac bo sie troche zdenerwowałam jak już dawno nie, więc sobie odpuszcze juz te dyskusje ;)

 

-- 10 maja 2013, 18:56 --

 

sorki za te duze literówki,ale mnie poniosł juz nerw i pisałam pod wplywem emocji sporych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123,

Wąłsnie juz twoje słowa swiadcza o tym ze ja jestem kims gorszym bo popieram aborcje , jaim prawem twierdzisz ,ze dla mnie zycie niema wartosci, sadze ze wieksza ma gosnosc kobiety, które ksztłątuje włąsnie zycie i swiadomosc dorosłęj czujacej osoby, jakie masz prawo oceniac morlanie komus izarzucac brak wartosci dla zycia, tylko z ewzgledu na toz e dla ciebie zlepek komórek to zycie , sprawuejsz patent na ocene morlna , mojej osoby nie masz do tego prawa , ja szanuje godnosc kobiety i jej zycie, którego ty nie szanujesz nie sznujesz uczuc , kobiet które cha usunac ciaze ,ale sznujesz cos co nawet nie czuje i ie ma swiadomosci bo tak ci pwoiedzieli na kazaniu, przekroczysz zachodnia granice Polaski i roporcjenjzu beda owrócne a twoje wartosci wielce straca.

DLA mnie przykre jest to ze uksztąłtowany cłżowiek ma mniej praw dla Ciebie niz cos co nie ma swiadomosci.

ok było to do kaja 123

ale chce o coś spytać

godność kobiety rozumiem gwałt na przykład

ale jak sama określiłaś jest "głupia" i zaszła to niech teraz sobie radzi

 

-- 10 maja 2013, 20:03 --

 

*Wiola*,

ale miałam na mysli to co wykończony napisał a nie ze ktos jest głupkiem, spoko, ja musze odetchnac bo sie troche zdenerwowałam jak już dawno nie, więc sobie odpuszcze juz te dyskusje ;)

 

-- 10 maja 2013, 18:56 --

 

sorki za te duze literówki,ale mnie poniosł juz nerw i pisałam pod wplywem emocji sporych

Ale w którym momencie? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony,

nie rozumiesz, urodx dziecko , którego nie chcesz bo ci karza , wyobraź sobie z ejstes kobieta i kaza , zmuszja cie 9 miesiecy chodzic w ciazy, rodzic w bólach a czy ty mas zna to ochote i chesz tego dziecka maja gdzies, to jest godnosc rozumiesz, przymus godzi w godnosc i potem jeszcze ci powiedzą ze masz kochac i byc matka Polką, dziecko chciane czy zakceptowane jak sie wpadnie to zupełnie cos innego niz przymus rodzenia, przymus,

dobra ja koncze

ps. do Michuja bys sie zdziwił ile kobiet wpada na pigułakch lub zastrzykach antykoncepcyjnych, sama znam takie przypadki dwa , jedna laska zaszła na pigułkach a druga brała cudowny zastrzyk antykoncepcyjny , było zdziwenie później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, nie chodzę do kościoła więc nie słucham kazań i nie odniosę się już do Twojej bardzo emocjonalnej wypowiedzi szczerze mówiąc dlatego że piszesz nieskładnie i trzeba się domyślać znaczenia niektórych słów. Poczytaj ze zrozumieniem tego co napisałaś i co ja napisałam a potem ochłoń i napisz spokojnie co myślisz - albo i nie jak wolisz :?

 

ps. po co takie emocje to tylko dyskusja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony,

nie rozumiesz, urodx dziecko , którego nie chcesz bo ci karza , wyobraź sobie z ejstes kobieta i kaza , zmuszja cie 9 miesiecy chodzic w ciazy, rodzic w bólach a czy ty mas zna to ochote i chesz tego dziecka maja gdzies, to jest godnosc rozumiesz, przymus godzi w godnosc i potem jeszcze ci powiedzą ze masz kochac i byc matka Polką, dziecko chciane czy zakceptowane jak sie wpadnie to zupełnie cos innego niz przymus rodzenia, przymus,

dobra ja koncze

ps. do Michuja bys sie zdziwił ile kobiet wpada na pigułakch lub zastrzykach antykoncepcyjnych, sama znam takie przypadki dwa , jedna laska zaszła na pigułkach a druga brała cudowny zastrzyk antykoncepcyjny , było zdziwenie później

Pisałem już o przypadkach gwałtu itp i wtedy gdybym był kobietą( :lol: ) miałbym prawo usunąć i tak zrobił

ale gdybym robił to bez zabezpieczenia z kim popadnie

to już bez tego czułbym się niegodnie :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąża z gwałtu, ciąża gdy życie kobiety ciężarnej jest zagrożone - *Wiola*, nazwałabyś te kobiety, które w takiej sytuacji przerwały ciąże morderczyniami? Wsadziłabyś do więzienia? Ich życie jest mniej warte niż usunięcie zapłodnionej komórki jajowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówimy tu o przypadku kiedy wybieramy między życiem matki a życiem dziecka, tylko między tym czy matka "donosi" ciążę czy "usunie" to dziecko i w dodatku nie ma zgody na to czy płód to dziecko czy nie, a to jest główny punkt ciężkości, jakby ciężko nie było matce, albo mówimy o życiu albo nie.

Rzeczywiście czasami ciąża może być trudna dla matki, ale jak od jej uczuć można uzależniać człowieczeństwo płodu? Jeśli płód jest człowiekiem (moim zdaniem jest, ale niestety nie ma co do tego ogólnej zgody, a wzdraga mnie na samą myśl o demokratycznym głosowaniu o tym czy ktoś jest człowiekiem czy też nie) to godność kobiety prędzej uratowałoby ukaranie gwałciciela i wsparcie jej w tej sytuacji, a nie zabicie Bogu-ducha winnego dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vifi, wsparcie .... jakie wsparcie? Jeśłi dzień w dzień nosisz w sobie dziecko gwałciciela, przypomina ci się cały czas ten jeden moment ...... jakie wsparcie jest w stanie to ogarnąć? Myślę, ze jeśli prawo nakazywałoby kobiecie donosić ciążę z gwałtu coraz częstsze byłyby przypadki samobójstw....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×