Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciąża niechciana


niewiemcozrobic100

Rekomendowane odpowiedzi

veganka, ale nie wiem jakie wsparcie mamy okazać.... gdyby cos napisała więcej : czy chce tego dziecka, albo czy nie chce, czy będzie miała wsparcie rodziny, czy będzie zdana na siebie..... żeby dawać jakies konkretne rady, trzeba cos wiedzieć. Inaczej kończy sie na rozważaniach o aborcji i tekstach "poradzisz sobie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet Chyba ciężko wymagać od niej żeby napisała coś więcej. Jeżeli ona dowiedziała się kilka dni temu że jest w ciąży to prawdopodobnie sama nie wie co robić i nie wie czy chce tego dziecka i czy ktoś ją wesprze. Dziewczyna musi teraz właściwie całkiem przeorganizować sobie życie, pewnie to potrwa jeszcze trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aguskaguska, ponieważ nic nie wiemy o autorce, trudno gdybać w jej temacie. Powiem tak - ja w jej wieku wiedziałam, czy jestem wierząca i praktykujaca czy nie jestem, i czy chcę urodzić/wychowywać dziecko w wieku lat nastu czy nie. No ale może tylko ja jestem taka konkretna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna chciała się uniezależnić od rodziców, a tym czasem jeszcze bardziej się od nich uzależniła. Oby nie było tak z jej "męszczyznom". Też miałam okres naiwności, w wieku 20 lat poznałam "Miłość swojego życia" ( :hide: ), ale gdy zauważyłam sprawę, że mój "ukochany" zaczyna mi sprawiać przykrość i przypomina mi mojego ojca to długo się nie zastanawiałam.

 

Jednak mój neurotyzm i podejrzliwość na coś się przydały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowanie że ma wziąć odpowiedzialność za własne czyny jest w porządku

wykończony, jak wyobrazasz sobie dzieciaka bioracego odpowiedzialnosc za dziecko? Zreszta o czym mowimy.. nawet jak urodzi to rodzice zostana rodzicami zastepczymi bo wedlug prawa jako niepelnoletnia nie moze byc prawnym opiekunem dziecka. Wiec gdzie ta jej odpowiedzialnosc?

No ale i tak będzie się nim zajmować przecież oni cały czas nie będą go niańczyć

a rodzice pewno też są winni, skoro tak ją wychowywali.

 

 

Przeraża mnie ten wątek i te wypowiedzi.. Tu nie chodzi o szukanie winnych przecież..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale i tak będzie się nim zajmować przecież oni cały czas nie będą go niańczyć

O ile w ogóle zgodzą się kiwnąć palcem przy dziecku ...... bo to co opisujesz to byłby bardzo optymistyczny scenariusz.

 

 

a rodzice pewno też są winni, skoro tak ją wychowywali.

Logicznie to powinni jej płacić alimenty, to w końcu ich wina...... zastanów się czasem co piszesz.

 

 

Mamy nie objeżdżać, nie krytykować, tylko co robić? Głaskać po głowie? Mówić, ze nic się nie stało i będzie ok? Tak się nie da, jesteśmy ludźmi i reagujemy emocjonalnie....a to co jest opisane w pierwszym poście w głowie się nie mieści....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale i tak będzie się nim zajmować przecież oni cały czas nie będą go niańczyć

O ile w ogóle zgodzą się kiwnąć palcem przy dziecku ...... bo to co opisujesz to byłby bardzo optymistyczny scenariusz.

 

 

a rodzice pewno też są winni, skoro tak ją wychowywali.

Logicznie to powinni jej płacić alimenty, to w końcu ich wina...... zastanów się czasem co piszesz.

A nad czym się zastanawiać?

Skoro nie potrafią z nią rozmawiać?

I ona się tak zbuntowała że postanowiła z tym chłopakiem zajść w ciążę.

Może byłoby lepiej gdyby to oni nie decydowali się na dziecko?

skoro nie potrafią go wychować :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

a sie z toba zgadzam,w polandii kosciół już ludziom namieszał w głwoie i usuwanie ciazy potepiaj nawet tzw. ateiści jak wyzej, wieać sterowanie społeczeństwem i ten szum medialny robi swoje w ludzkich mozgach

 

-- 08 maja 2013, 18:57 --

 

jest to wskazane choćby z pwoodu na wiek, mam kolezanke, kóra tez wpadła ,ale ona ma 38 lat i w sumie sie cieszy, chociaz wpadła z 25-latkiem i mówi ,ze nie wie czy bedą razem to w sumie jest zadowolona, ale to troche inna sytuacja i chłopak chce z nią być , przyjechał za nią nawet z Angli do Polski i próbują być razem a tutaj jedna wielka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

a sie z toba zgadzam,w polandii kosciół już ludziom namieszał w głwoie i usuwanie ciazy potepiaj nawet tzw. ateiści jak wyzej, wieać sterowanie społeczeństwem i ten szum medialny robi swoje w ludzkich mozgach

 

-- 08 maja 2013, 18:57 --

 

jest to wskazane choćby z pwoodu na wiek, mam kolezanke, kóra tez wpadła ,ale ona ma 38 lat i w sumie sie cieszy, chociaz wpadła z 25-latkiem i mówi ,ze nie wie czy bedą razem to w sumie jest zadowolona, ale to troche inna sytuacja i chłopak chce z nią być , przyjechał za nią nawet z Angli do Polski i próbują być razem a tutaj jedna wielka lipa.

Ja religii w ogóle nie uznaję dla mnie to zbiorowa psychoza

i zamknął bym wierzących w psychiatrykach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

a sie z toba zgadzam,w polandii kosciół już ludziom namieszał w głwoie i usuwanie ciazy potepiaj nawet tzw. ateiści jak wyzej, wieać sterowanie społeczeństwem i ten szum medialny robi swoje w ludzkich mozgach

 

-- 08 maja 2013, 18:57 --

 

jest to wskazane choćby z pwoodu na wiek, mam kolezanke, kóra tez wpadła ,ale ona ma 38 lat i w sumie sie cieszy, chociaz wpadła z 25-latkiem i mówi ,ze nie wie czy bedą razem to w sumie jest zadowolona, ale to troche inna sytuacja i chłopak chce z nią być , przyjechał za nią nawet z Angli do Polski i próbują być razem a tutaj jedna wielka lipa.

Mną nie będzie nigdy sterował jakiś sekciarz bo tym jest dla mnie ksiądz

ja bym nawiązał tutaj bardziej do antycznych filozofów i ich poglądów na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić?.... zastanowić się czy jest sens sprowadzać na świat dziecko, jeszcze nie jest za późno.

 

 

COOO???!!! :shock:

Nie jest zapóźno na co?

Mam nadzieje,że nie mówisz o tym co mam na myśli.....

Takie to wstrząsające jest? :roll: mówię o usunięciu ciąży .....

 

Co zrobić?.... zastanowić się czy jest sens sprowadzać na świat dziecko, jeszcze nie jest za późno.

Unikać odpowiedzialności za własne czyny? :silence:

Pewnie lepiej skazać dziecko na "odpowiedzialnych i ynteligentnych" rodziców lub dom dziecka....

 

Czy to wstrząsające pytasz? No jeżeli zabicie własnego dziecka to nic wstrząsającego to pozdrawiam!

Tak lepiej skazać dziecko np: oddając do adopcji (dziewczyna sama mogłaby wybrać rodzine i utrzymywać z nią kontakt,miałaby informacje o dziecku), albo oddając do okna życia.

Poza tym aborcja jest nielegalna,ale to już inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej co jak co, ale doradzanie aborcji to nie jest dobry pomysł. Nie będziecie z nią za 10 lat, nie wiecie jakie to może mieć konsekwencje (nawet u dentysty można zjechać), rany, skoki hormonalne, już nie mówiąc o problemach psychicznych.

 

Za 10 lat może kogoś poznać i pokochać, założyć rodzinę, a mając w głowie pamięć o aborcji z zimną krwią, założenie kochającej rodziny to totalna hipokryzja i trudno mi uwierzyć, że ktoś może być dobrym rodzicem po czymś takim - nie mówię o nagłym poczuciu skruchy i potrzeby zagłuszenia sumienia przez rozpieszczanie tego dziecka nr 2.

 

A swoją drogą to ciekawi mnie dlaczego zabicie dziecka w będącego brzuchu jest dla niektórych "zabiegiem", a zabicie i wyrzucenie noworodka to już przestępstwo za które grozi wręcz lincz społeczny? WTF? Płacisz- jesteś rozgrzeszony, nie płacisz -jesteś potępiony.

 

I zgadzam się z wykończonym. Jak można zwalać winę za naszą głupotę na kogoś kto się obronić nie potrafi. Może niech dokonają eutanazji bo to ich wina, że zachodzą co wcale nie jest takie łatwe. Co za paradoks, ludki wywalają kasę in vitro, a z drugiej strony propaguje się aborcję jako lek na całe zło i ratunek dla ewentualnego przyszłego smutnego dziecka. Przecież to tylko wspiera biznes, nie uleczy problemów tego świata, a wręcz taki brak zasad tylko je pogłębia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

a sie z toba zgadzam,w polandii kosciół już ludziom namieszał w głwoie i usuwanie ciazy potepiaj nawet tzw. ateiści jak wyzej, wieać sterowanie społeczeństwem i ten szum medialny robi swoje w ludzkich mozgach

 

 

 

Wypraszam sobie , nikt mi nie musiał mieszać w głowie , a już na pewno nie kościół ,żebym wiedziała ,że zabójstwo z zimną krwią jest złe :!:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jst zabojstwo z zimna krwia to tylko zlepek komurek, bez mmozgu i uczuc i osoboswosci, koscól miesza , moim zdaniem , wy macie swoje zdanie ja mam swoje i tak samo mam je prawo wyrazic jak kazde inne, w koncu wolnosc słowa istnieje ;)

 

-- 10 maja 2013, 18:11 --

 

Muszka2,

ty tez z nia nie bedziesz za 10 lat , moze ona z tym dzieckiem bedzie bardziej nieszczesliwa niz bez niego co patent na moralnosc masz , bo niby dlaczego? przepowiadania przyszłosci tez raczej nie potrafisz wiec nie zakładaj z góry moze to ja unieszczesliwi moze jej pomoze,

ty doradzasz swoje , ja swoje, ale nie umoralniaj nikogo na siłe to własnie mają wszyscy indoktrynowani przez zwiazki wyznaniowe patent na prawde mniemaną objawioną, my doradzamy ,ale ona wie sama najlepeij co zrobic i jak czuje ,ale do umorlniania nikogo prawa nie ma nikt ty również szczególnie w kwesti swiatopogładowej, my nie siedzimy w jej głowie, jej uczucia i jej odczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jst zabojstwo z zimna krwia to tylko zlepek komurek, bez mmozgu i uczuc i osoboswosci, koscól miesza , moim zdaniem , wy macie swoje zdanie ja mam swoje i tak samo mam je prawo wyrazic jak kazde inne, w koncu wolnosc słowa istnieje ;)

 

To jest ten zlepek komórek :(

 

jeszcze do pooglądania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×