Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niczyja i dla każdego.


nieidealna

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc ja nie widzę niczego złego w nazwaniu kogoś dziwką, jeśli zachowuje się faktycznie jak dziwka. Kobietę puszczalską nazywa się po prostu puszczalską. Jeżeli się puszcza, to jest to faktem i nazwanie tego inaczej byłoby kłamstwem. Ale to nie znaczy, że słowo "dziwka" to jakiś stygmat. Dla mnie to po prostu stwierdzenie faktu. To tak, jak czasem ktoś, kto nagminnie kłamie oburza się bardzo, kiedy się o nim powie: "kłamca". A przecież to słowo "kłamca" w ogóle nie musi oznaczać potępienia, jest po prostu stwierdzeniem faktu. Ale to nie znaczy, że kłamca jest skreślony do końca świata, bo jest "zły z natury". Po prostu do tej pory robił źle, ale zawsze przecież może się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobietę puszczalską nazywa się po prostu puszczalską.

A co to znaczy że się "puszcza"? Że dużo seksu uprawia? Dlaczego faceta w takim samym przypadku nie nazywa się puszczalskim?

facet to wtedy macho, obiekt podziwu dla innych facetów, znałem paru takich co zaliczali po pare panienek w tygodniu szczycili sie tym, większość facetów im zazdrosciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja nie widzę niczego złego w nazwaniu kogoś dziwką, jeśli zachowuje się faktycznie jak dziwka. Kobietę puszczalską nazywa się po prostu puszczalską.

Zaintrygowało mnie to - jaka jest różnica między "dziwką" a "puszczalską"?

 

Ale to nie znaczy, że słowo "dziwka" to jakiś stygmat. Dla mnie to po prostu stwierdzenie faktu.

A no jeśli to stwierdzenie faktu to inna sprawa, ale "dziwka" to wulgarne określenie prostytutki. Nie bardzo rozumiem, jak się można "zachowywać jak prostytutka"... Tzn co - albo się uprawia seks za gratyfikację albo nie.

 

 

 

I wiecie co? Mówiąc szczerze znam całą kupę ogólnie szanowanych i respektowanych kobiet i mężczyzn, do których dużo bardziej słowo "dziwka" pasuje niż do autorki, bo tkwią w niezdrowych, poniżających związkach, bo kasa, bo pozycja, bo mieszkanie.

 

Nieidealnej można przypiąć parę brzydkich łatek, ale jak ją ktoś nazywa "dziwką" czy "puszczalską", to chyba nie rozumie słów, których używa.

 

 

I właśnie mi uświadomiono, że nią jestem. Jestem wrażliwą ku*wą z poczuciem winy i wstydu. Ale ku*wa to ku*wa.

Napiszę Ci pewu o mojej byłej, zmienisz zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja bym o facecie powiedziała to samo :P

no to o.k ale wielu facetów a nawet cześc kobiet uważa że jak facet zalicza co popadnie to jest o.k wręcz dowód jego męskości zwłaszcza wśród 18-20 paro letnich chłopaków to popularne jest natomiast jeśli kobieta tak robi to wyzywana jest od najgorszych i to jest tragedia znałem kolesia co zdradzał żonę notorycznie a jak zapytałeś go co zrobiłby jak by zdradziła go żona to powiedział że zabił no i niestety wielu facetów tak myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian, wystarczy spojrzec ile w naszym języku mamy obrażliwiych epitetów na kobiety tzw łatwe, źle prowadzące się( faceci łatwi i źle prowadzący się raczej nie bywają) a męskich odpowiedników brak mamy conajwyżej łagodnych bawidamków, maksymalnie łajdaków, zresztą język polski nie jest tu wyjątkiem w angielskim znam chyba kilkanaście a jest pewnie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dzisiaj terapeuta powiedział, ze czuję się jak dziwka i k.. miał rację mimo, ze się nie puszczam

No bo czuć się jak dziwka i być dziwką, to co innego... :)

 

O, autorka się czuje jak dziwka, ale dziwką nie jest. ;-)

 

A pisze tak o sobie pewnie raz bo zaburzone poczucie wartości a dwa na wszelki wypadek. Jak sama coś o sobie powiesz, to już Ci ktoś tym w twarz nie rzuci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisze tak o sobie pewnie raz bo zaburzone poczucie wartości a dwa na wszelki wypadek. Jak sama coś o sobie powiesz, to już Ci ktoś tym w twarz nie rzuci. :)
Tak zwana ucieczka do przodu ;)

 

Na poważnie na miejscu autorki omówiłabym całą rzecz na terapii, bo podobne zachowania mają borderzy, histrionicy. Wgl lepiej uważac z takimi uwodzicielskimi pozami, bo wypity kolega z imprezki może nie zrozumieć, że jego czas sie skończył i nie wiadomo, co mu wtedy odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kaca moralnego zastąpił kac fizyczny i tak sobie czytam i myślę: przecież ja nie spałam z żadnym z tych facetów. Na imprezach trzeźwa nie jestem, oni też nie są trzeźwi.. Ale z żadnym nie uprawiałam seksu.

no to nie wiem czemu sama nazywasz siebie dziwką i inni też tak sądzą. Flirty i zachowania quaziseksualne po alkoholu są chyba dość powszechne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobietę puszczalską nazywa się po prostu puszczalską.

A co to znaczy że się "puszcza"? Że dużo seksu uprawia? Dlaczego faceta w takim samym przypadku nie nazywa się puszczalskim?

facet to wtedy macho, obiekt podziwu dla innych facetów, znałem paru takich co zaliczali po pare panienek w tygodniu szczycili sie tym, większość facetów im zazdrosciła.

a dla mnie to ku..wa (jak się puszcza)

 

a facet ku....wiarz

 

i tyle a ja zauważyłem tendencję odwrotną

puszczalska to teraz"kobieta wyzwolona"

a facet to dale ku...iarz

 

-- 07 maja 2013, 12:32 --

 

Dziś kaca moralnego zastąpił kac fizyczny i tak sobie czytam i myślę: przecież ja nie spałam z żadnym z tych facetów. Na imprezach trzeźwa nie jestem, oni też nie są trzeźwi.. Ale z żadnym nie uprawiałam seksu.

No to ku...... nie jesteś więc idź z tym do psychologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem czemu sama nazywasz siebie dziwką i inni też tak sądzą. Flirty i zachowania quaziseksualne po alkoholu są chyba dość powszechne.

Ja tam na pewno nie uważam @nieidealnej za dziwkę, mam wrażenie, że raczej próbuje nas sprowokować do jakiś ostrych sądów na jej temat ;)

Imo niech każdy robi na co ma ochotę, zawsze to komuś sie będzie nie podobac, a komuś innemu podobać. Problem istnieje, jeśli ktoś robi rzeczy, których potem żałuje, po których źle się czuje.... wtedy to temat na terapie :bezradny: my tu nie postawimy diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem czemu sama nazywasz siebie dziwką i inni też tak sądzą. Flirty i zachowania quaziseksualne po alkoholu są chyba dość powszechne.

Ja tam na pewno nie uważam @nieidealnej za dziwkę, mam wrażenie, że raczej próbuje nas sprowokować do jakiś ostrych sądów na jej temat ;)

Imo niech każdy robi na co ma ochotę, zawsze to komuś sie będzie nie podobac, a komuś innemu podobać. Problem istnieje, jeśli ktoś robi rzeczy, których potem żałuje, po których źle się czuje.... wtedy to temat na terapie :bezradny: my tu nie postawimy diagnozy.

robi na co ma ochotę pod warunkiem, że inni nie będą od tego cierpieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×