Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a układ pokarmowy


JKB

Rekomendowane odpowiedzi

Nerwica a układ pokarmowy

 

Od 10 lat mam problemy z układem pokarmowym. Chodziłem po lekarzach, robiłem badania usg brzucha, gastroskopie, sigmoidoskopie i wszystkie wzorcowe. Rok temu miałem problemy z polykaniem, zjadłem polowe posiłku i pózniej jedzenie stało mi w gardle. Po kilku tygodniach po zjedzeniu posiłku, pojawiły się nowe objawy - puchniecie żołądka i odbijanie się. Pózniej doszły skurcze żołądka. Diagnoza nerwica żołądka i nerwica lekowa. Leczenie sulpirydem + psycholog. Od lutego bez leków i wszystko było super, aż tu nagle pojawia się ten sam schemat co rok temu- problemy z polykaniem, pózniej puchńiecie żołądka, odbijanie się ,itd. Dzisiaj byłem u psychiatry i babka mówi ze trzeba znowu sulpiryd wziąć i przede wszystkim dobrego psychologa załatwić. Na koniec jednak powiedziała ze objawy zoladkowe mogą być od jelita grubego. Na poczatku sie stuknalem w glowe bo rok temu mialem to samo i 9 gastrologow nie widzialo problemu.Mam od 10 lat zaparcia i badalo mnie duzo gastrologow miałem sigmoidoskopie i wszystko było ok. Teraz siedzę i myśle czy nie mam np raka jelita grubego :( lekarz zamiast mnie podnieść na duchu aby bardziej mnie zdolowal. Czy z nerwicy mogą być zaparcia, odbijanie się ( 15-30 miut ciaglego "bekania") po wypicia wody, zjedzeniu czegokolwiek????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie odbijania, zaparcia, biegunki, gula w gardle oczywiście SĄ objawami nerwicy żołądka.

 

Powiem szczerze, bardzo wątpie, żebyś miał raka. Ja też bekam jak najęta po posiłkach, po wypiciu czegoś. I jest to na tle nerwowym. Nie nakręcaj się niepotrzebnie.

 

Nawroty choroby też nie są mi obce... :roll:

 

Proponuję powrót do leków i terapię. Innej rady nie ma. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja nie neguje potrzeby brania sulpirydu i terapii. Wkurza mnie tylko to, ze problemy z układem pokarmowym mam z 10 lat. Chodziłem do lekarzy i wg nich zawsze była to nerwica. Dla pewności i za namowa lekarzy zrobiłem nawet 2 gastroskopie i sigmoidoskopie (teraz żałuje ze nie była to pełna kolonoskopia). I wszystkie badania wyszły dobrze, więc diagnoza NERWICA. Wziąłem lek i było wszystko ok. Nerwica wróciła więc idę do lekarza , znowu mi daje lek, ale dodaje ze to może być problem z jelitami grubym - polip, stan zapalny,itd. No więc cholera zaczynam się już gubic. Gastrolodzy mówią ze ok, a teraz inny lekarz mówi ze może nie ok. Nie chce znowu robić kolonoskopii , a znowu bez niej pewnie nikt mi nie powie stary daj sobie spokój to tylko nerwica ... Dlatego "kocham" naszych lekarzy , którzy leczą tak żeby do nich wracać i przynosić $. Tak na marginesie właściciel jednej z prywatnych klinik powiedział w przyjacielskiej rozmowie, ze kocha tych co czytają w internecie o chorobach. Są zdrowi tylko trzeba im przepisać przysłowiową wit c, a jak nie pomoże to zrobić szereg drogich badań. Tak więc zdrowy pacjent chodzi po kilka razy i za każdym razem płaci tak naprawdę za nic. To się właśnie nazywa kapitalizm, światem rzadzi kasa a dopiero pózniej jest cała reszta.

 

-- 07 maja 2013, 09:40 --

 

Byłem właśnie u znajomego gastrologa , specjalisty od badań endoskopowych i powiedział mi ze kolońoskopii nie mam co robić bo sigmoidoskopia była ok, mam nadkawsote z nerwicy i stad te odbijania. Powiedział ze leki od psychiatry są ok ale dorzuca ranigast i powinno być ok. Tak więc zaczynam leczenie nerwicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz robic kolejnej kolonoskopii, bo to zupełnie nie potrzebne, poza tym im mniej inwazyjnych badan tym lepiej, robiąc kolonoskopie lekarz może uszkodzić jelito i wtedy będzie naprawdę prawdziwy problem, ja mam problemy gastryczne już ho ho, pojawiają się gdy nerwica puka do moich drzwi, należy rozpoznać objawy i nauczyć się je zwaczac, niestety u mnie jak już oswoje się z jednymi objawami, mój organizm wymysla inne, których nie znam i wtedy zaczyna się bieganina po lekarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×