Skocz do zawartości
Nerwica.com

Misja na marsa


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

plenata gdzie sa rosliny he..no musisz poczekac z 200 lat jeszcze nim wyrusza do tej proxima centuri czy do tej planety nazwanej bodajze glissa. (oddalona o 10tki lat swietlnych). Najwieksze prawdopodobienstwo ze tam sa warunki zblizone do ziemskich.

 

Co do mars one to bedzie to reality show. wybiora 20stke z calego swiata w formie glosowania. Musisz wlasna aplikacje stworzyc, zaprezentowac sie a potem ludzie beda na Ciebie glosowac:P. Hehe jeszcze jak to wszystko dopiero bylo w formie projektu to subskybowalem sobie te cala misje jako potencjalny ochotnik. Ale wiadomo ze zwyklych szaraczkow nie wezma:) . Podroz tylko w 1 strone. (trwac bedzie 7 miesiecy). Juz nie wrocisz...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuje trochę, że nie żyje w czasach kiedy za oceanem była przepaść i potwory... Teraz zostały tylko inne planety, ale tak jak mówisz. Dopiero za kilkaset lat.

 

Co do tego marsa. To ja na 100% jak tylko bym wolądował to bym rozpieprzył wszystkie kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na big brother to ja też nie, kontakt z bazą i nic więcej, ewentualnie wrzucanie filmików na youtube jak sobie latam i oczywiście odpowiednia ekipa, pełen luksus na statku.

 

kwestia jedynie warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości, żeby do 2023 roku udało wysłać ludzi na Marsa..

też mam wątpliwości, ludzie po lądowania na księżycu w 1969 roku myśleli że zasiedlenie najbliższych planet to kwestia kilku kilkunastu lat nic takiego jednak nie zaszło . Już prędzej wybuchnie 3 wojna światowa która cofnię nas do epoki kamiennej niż zasiedlimy inne planety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam wątpliwości, ludzie po lądowania na księżycu w 1969 roku myśleli że zasiedlenie najbliższych planet to kwestia kilku kilkunastu lat nic takiego jednak nie zaszło . Już prędzej wybuchnie 3 wojna światowa która cofnię nas do epoki kamiennej niż zasiedlimy inne planety.

A nawet gdyby się udało, to raczej polecą prawdziwi astronauci. W ogóle to wydaję mi się, że ktoś dla jaj założył taką stronę, że nie jest to oficjalny projekt.

 

-- 05 maja 2013, 21:38:33 --

 

Jakieś kilka miesięcy temu czytałem gdzieś, że człowieka na Marsa chcą wysłać w 2030 roku, więc skąd się nagle wzięło to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest jak najbardziej realny wystarczy zobaczyc jacy ludzie sa w to zaangazowani. Ja tam mysle ze to przejdzie ..projekt na te czasy nie jest jakis niewykonalny tylko potrzeba kasy i sponsorow. Ale tez mysle ze poleca osoby scisle zwiazane z astronomia. No i ta forma big brothera ..;/ (nawet tworca amerykanskiego big brothera jest w to zaangazowany). Z drugiej strony po co to? Na Marsie mozna zyc tylko w kapsulach (kiedys to podobno byla planeta z oceanami i warunkami jeszcze bardziej zblizonymi do ziemski).

 

Lepiej te kase juz teraz przeznaczyliby na budowe statku kosmicznego z napedem nuklearnym i wyslanie go do http://pl.wikipedia.org/wiki/Gliese_581_g a nuz moze tam zyja piękne kosmitki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest jak najbardziej realny wystarczy zobaczyc jacy ludzie sa w to zaangazowani. Ja tam mysle ze to przejdzie ..projekt na te czasy nie jest jakis niewykonalny tylko potrzeba kasy i sponsorow.

I tak chyba najpierw na Marsa by musieli polecieć prawdziwi astronauci, by wszystko przygotować. No chyba, że ludzie nie będą opuszczać pokładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewykluczone ze poleca raczej z ochotnikami. Tylko kurna po co takie atrakcje akurat na Marsie? To juz nie lepiej na ksiezycu robic reality show? A moze chca zgarnac ludzi do roboty bo widocznie cos na tym marsie jest takiego cennego a na ksiezyc nie chca bo moze ziarnko prawdy jest w tym filmie?:D

 

 

http://www.apollo18movie.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, acarien napisał:

Niemniej czasem obserwuję jak idą postępy podboju kosmosu przez ludzi i ciekawe byłoby obserwowanie tego, co w tym zakresie będzie robione.  Zobaczymy zatem, co tam Elon Musk ze SpaceX i ze SpaceX Mars program zadziała w najbliższym czasie. Pierwszy lot na Marsa planowany jest za 3 lata, natomiast za 5 lat - ma odbyć się pierwszy lot na tę planetę z załogą.

Od załogowych lotów w kosmos są instytucje rządowe, nie prywatne firmy.

Jeśli SapceX będzie próbować organizacji załogowego lotu na Marsa, to podejrzewam, że skończy się na to jak z Mars One.

Gdzieś czytałem, że NASA planuje wstępnie załogowy lot na Marsa w 2030 roku i to chyba pierwszy możliwy termin załogowego lotu na Marsa.

Może SpaceX zostanie producentem promu do załogowego lotu na Marsa, ale organizacją i szkoleniem astronautów będą musiały zająć się instytucje rządowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×