Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zielarze


Rekomendowane odpowiedzi

u nas jest zielarz. Nawet sporo osób do niego chodzi.

A ziołowych to miałam: Persen Forte. Dziurawiec herbatka. Jakieś tabletki z melisy i z kozłka. Mam jeszcze różeniec górski czyli rhodiola.

Miałam kiedyś zioła ojca Grzegorza ''antynerwicowe''. Ale podobno są enegetyzowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wierzę w niezłomność forumowicza zakładającego wątek, która pozwoli Mu

wrzucić w wyszukiwarkę internetową frazę np. "zielarz + warszawa". Ja to zrobiłem i kilka wyników wyświetliło.

Reklamując któregoś z nich na otwartym forum mógłbym naruszyć regulamin forum,

więc zmilczę, ale sercem jestem z założycielem wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że off-topuję, ale jako wyszukiwarki internetowej użyj http://startpage.com

I nie przejmuj się tym, że pierwsze wyświetlone rekordy pokażą zielarza, który siedzi w więzieniu,

bo siedzi nie w związku ze swą zielarską praktyką i niedługo (2014) wyjdzie

A pod nim wyszukiwarka wypisze i inne nazwiska, firmy. Wierzę w Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, zioła powinny być przepisywane indywidualnie dla każdego leczącego się. Mam na myśli zarówno picie mieszanek jak i naparu z jednego zioła.

Zioła dla wszystkich to tak na prawdę zioła dla nikogo.

Gdybyś mieszkał na śląsku dałabym Tobie namiary na sprawdzonego naturoterapeutę, który zajmuje się profesjonalnie ziołolecznictwem.

Ja piłam zioła przez 3,5 roku.

Teraz mam przerwę.

Zamierzam zacząć pić znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Moniko*, ale są określone zioła na określone schorzenia, więc jeśli ktoś nie zażywa leków specjalistycznych, może spróbować ich działania. Ja, z powodów różnych, nie udałam się w końcu do lekarza - zielarza u Bonifratrów w Warszawie, ale zażywam ze skutkiem pozytywnym Ostropest plamisty, który naprawdę jest skuteczny. Powiadomiłam moją doktor I kont. i okazało się, że jak najbardziej mogę go stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ja jem dużo ziół , czasem zbieram i sam suszę ( najczęściej jednak kupuję ). Potem je mielę w młynku do kawy na "popiół",i zarzucam łyżeczką do wnętrza , popijając wodą . Nie robię żadnych naparów , zaparzeń itp. Taka forma służy mi najbardziej , a i czytałem ,że taki kształt zapodania ma dużą moc.

Bardzo sobie cenię wodorosty suszone - mielone ,przede wszystkim Morszczyn pęcherzykowaty. Bogactwo jodu i innych "cudków".Polecił mi go pewien lekarz , który twierdził ,że gdyby jego bliski Przyjaciel pił Morszczyn to by nie umarł młodo na raka żołądka. Od tamtej pory zasuwam ten wodorost. Nie dość ,że tani , rodzimy ( Morze Bałtyckie) to super zdrowy.

W tym roku nastawiam się na pokrzywę ,suszenie i mielenie. Też ziółko z nie lada mocą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, To zależy które. Niektóre trzeba jednak zaparzać , albo robić nalewki, bo zwyczajnie substancje w nich zawarte nie rozpuszczają się w wodzie. Zawsze sprawdzam sposób podawania u dr Różańskiego,. jakoś mam duże zaufanie do tego co on pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*, *Wiola*, dziewczyny, podpowiecie mi, gdzie przechowywać zioła?

Zielarz przepisał mi receptę na zestaw ziół, zapomniałam jednak dopytać o sposób przechowywania, kompozycja jest bogata i należy zawartość wykupionych torebek zgromadzić łącznie i zmieszać, następnie zaparzać po 'łącznej' łyżce. Zastanawiam się, czy właściwiej będzie rozsypać susz po kilku plastikowych pojemnikach na żywność z wieczkiem, czy lepiej użyć kartonowego pudełka (które nie wiem, swoja drogą, skąd wytrzasnę :pirate: ). Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×