Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

o jejku to sie nie moge doczekac i oby na mnie zadzialalo jak na Ciebie :D tzn.mam w sobie optymizm tak czy siak bo innego wyjscia nie mam,ale taki nie wymuszony i wiekszy jeszcze bylby git:))

poki co sennosc mnie lapie i konczyny mi drzaly jak szlam po dziecko..oczywiscie jak ide z kims to mi nie drza....mimo tej trzesiawki jednak doszlam i wrocilam wiec to taka kolejna sciemka mego mozgu,nie dam mu sie juz wkrecic o nie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.mimo tej trzesiawki jednak doszlam i wrocilam wiec to taka kolejna sciemka mego mozgu,nie dam mu sie juz wkrecic o nie

natik bardzo podoba mi sie twoje podejście. tak trzymaj!!!!!!!!!!! :D

 

Ja nadal czuję sie dobrze, ale potrzebuję dużo snu. Mąz chce ze mna gadac rano a ja co chwilę przysypiam :lol:

Ostatnio to kawe mi do łóżka przynosi :D:D

 

Niedługo będe miała okres, a wtedy zawsze miałam nawrót depresji. Ciekawe czy tym razem tez tak bedzie :roll:

 

Oby nie.. :?:?:?

 

Natik Ty masz depresję czy nerwice lekową??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwice lękową,deprsji nie mam.

na mnie tez zaczelo juz dzialac przynajmniej te pol tabletki..

dzis jakis power od rana mialam i tyle optymizmu ze matko :D

i tylko pol ataraxu tak na wszelki wypadek bardziej przyjelam

i bylo good :D

zobaczymy od wtorku co sie bedzie dzialo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej natik !

Jak sie czujesz???

 

Bo ja nieźle, tylko zauważyłam że po tym leku ma straszny apetyt. Biore go jakies kilkanasci edni a przytyłam jakies 4 kilo :shock: . Za bardzo sie ni emartwię, bo po Seronilu miłam niedowagę. Wazyłam 46 kilo i czułam sie wysuszona. Teraz jest doberze, byleby moja waga juz nie szła w górę. Syn powiedział mi nawet, zebym się zavzęła odchudzać, bo wygladam jakbym zaciązyła :lol:

 

Ciekwae co u Ciebie..mam nadzieję, ze tez dobrze

 

Pozdrawiam :D

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:12 pm ]

natik

 

co u Ciebie???

jest poprawa??? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek jest bardzo dobrze tolerowany i ma malo skutkow ubocznych ,jedynymi ktore u mnie byly to ataki paniki , zreszta ten lek sie nie nadawal dla mnie , oprocz tego ze powoduje ataki paniki to jedyna jego wada jest zespol serotoninowy i, to jest bardzo dobry lek na depresje ale na leki mi nie pomogl..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedz,ale mnie troch zmartwilas,bo ja mam ten lek przepisany wlasnie na ataki paniki ktore zdazaja sie coraz czesciej,najgorsze jest te wrazenie ze zaraz zemdleje ktore mnie nie opuszcza,juz nie wiem jak z tym walczyc!!!!!!!!!!!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:12 pm ]

Do Jovity,chcialam jeszcze zapytac co mialas na mysli piszac konflikt serologiczny?dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podswiadomie boje sie nawrotu spowodowanego odstawieniem leku a nie nawrotu z powodu nierozwiazanych konfliktow, bo to raczej juz zalatwilem. Powiedzcie czy t otylko hipochondryczna glupota czy faktycznie odstawienie znow spwoduje nawrot?

 

a ja jeszcze nie zaczelam sie leczyc a juz sie boje ze mi nie pomoze ( nierozwizany konflikt) ale czuje sie tak zryta ze musze sie poddac leczeniu nie chce zwariowac ,ale czego skoro jestem madra a za taka sie mam to nie umiem sama wyjsc z choroby :roll: pocieszajace ze ci pomogl

 

czy Cital to co samo co Citalec?

 

czy pil ktos alkohol przy nim biorac 20 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zażywam od roku-mnie bardzo pomógł.Na początku były problemy żołądkowe, ale przetrwałam.Po jakimś miesiącu zaczęłam odczuwać poprawę.Zażywam rano, więc zdarzało mi się wypić alkohol, ale w niewielkich ilościach(drink,góra dwa, albo piwko), nic niepokojącego się nie działo.Zdecydowanie jednak odradzam próbować na początku(ja odważyłam się dopiero po jakiś czterech miesiącach zażywania),myślę,że najpierw trzeba się dobrze "zaprzyjaźnić" z lekiem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli do cialu są dołączone inne leki, to faktycznie lepiej sobie darować.Aefekty uboczne nie pojawiają się od razu.Trzeba na nie trchę poczekać :twisted: tznjakiś dwa, trzy dni. I z tego co sama doświadczyłam i słyszałam od innych to nie jest to takie nagłe jak omdlenie czy torsje.Tylko z dnia na dzień pomału narasta gniecenie w żołądku,mdłości.. itp(jak by coś więcej to w te pędy do "głowologa" :lol: i niech zmienia)POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, bo ja już przed lekami miałam takie "fale lękowe"...

Tylko na początku razem z Citalem dostałam taki lek RUDOTEL, który właśnie miał wyeliminować ten lęk wspomóc działanie Citalu.Zażywałam go przez dwa tygodnie 3 razy dziennnie, potem już tylko na noc.Przez te dwa tygodnie tylko spałam(efekt rudotelu)i nie bardzo pamiętam co się dokokoła mnie działo, a potem to już Cital zaczął działać..Przez rok było dobrze, teraz znowu zaczęły powracać lęki, z mniejszym nasileniem ale jednak :cry: . Podobno efekt jesiennej szarugi, więc na noc również dostałam "delikatny lek" po którym się WYSYPIAM.To co opisujesz może być efektem ub ocznym leku.Poprostu kołatanie serca.To jest tak serce zaczyna kołatać a Ty podświadomie wpadasz w panikę "co się dzieje?" Spróbuj parę głębokich wdechów żeby się wyciszyć(mnie to pomagało przy takiej nagłej niepotrzebnej fali stresu).Jak się to będzie powtarzało i nie przejdzie to na pewno musisz iść do lekarza, bo może się okazać,że ten lek do Ciebie "nie pasuje"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie umiem Ci pomóc.Ten lek ma poprawiać samopoczucie a nie powodować lęki.Myślę, że dobrze by było zapytać lekarza.Moja lekarka cierpliwie odpowiada zawsze na wszystkie moje wątpliwości(a mam ich wiele :P )nawet te, które wydają się głupie, a jeśli Twój lekarz"spuści temat po brzytwie"tzn, że koniecznie trzeba go zmienić!Dodam jeszcze(w razie wątpliwości),że do lekarza chodzę "państwowo" albo jak kto woli na NFZ....

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:56 pm ]

...a,jeszcze ten lek... nazywa się MIANSERIN 10mg, i mnie wystarcza pól tabletki na noc, choć lekarka zaleciła jedną, ale wtedy chodzę nieprzytomna przez pół dnia.A nie mogę sobie na to pozwolić, bo do pracy dojeżdżam autem i pracuję przy pieniądzach(portrety na banknotach mi się rozmazują :twisted: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o cital to na początku mnie mdliło,czułam denerwujący ucisk w żołądku.Po jakimś miesiącu ustąpiło.Brałam jeszcze przez pierwsze dwa tygodnie Rudotel,który miał "usuwać" stany lękowe :shock: ,może i usuwał, ale generalnie to tylko spać mi się chciało(tzw.syndrom kocykowy-to określenie mojej koleżanki) i miałam ogólny "tumiwisizm" :roll: Na obojętność najlepsze są "namolne" Koleżanki przez duże K, które siłą wyciągają człowieka z domu i prowadzą w miejsca zaludnione typu kawiarnia w Galerii albo w Markecie...i ktoś w domu kto przyklaskuje koleżankom i usilnie "zachęca" do wyjścia na zewnątrz,tak usilnie,że dla świętego spokoju wychodzisz :lol: (mój "ktoś" to mój mąż,który mi bardzo pomógł kiedy było najgorzej)POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie pisałam bo w moim komputerze przegrzały się styki, puścił"dymy" i trzeba go było reanimować :mrgreen: , a to trochę trwało!

A co do wychodzenia z domu to generalnie chodzi o to żeby się całkiem od świata nie odcinać,bo potem cięęęężko wrócić, a życie toczy się dalej.Trzeba się cieszyć tym co jest TU i TERAZ! :D Po roku( no może już po 6-ciu miesiącach) zażywania też tak będziesz myśleć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cilon na mnie podziałał. Ja brałam w zeszłym roku od paxdziernika do grudnia włącznie i chyba troche w styczniu- ale dokładnie nie pamiętam. Jutro mam nadzieje ze dostane sie do lekarza, i chcę własnie ten lek, wierze że mi pomoże, już raz mi pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze w sprawie citaxinu, jak go dostałem i poczułem sie okropnie to byłem po odstawieniu convulexu, z dnia na dzień i z tąd mogła być tak fatalna reakcja organizmu, wam też lekarz zmieniał leki tak z dnia nadzień że po pół roku kaze nagle odstawić i brać drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×