Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni świadek (Marcin ogodowski), - Dobra książka,pokazująca syf w polskiej polityce,armii,gdzie nie liczą się ludzie, a właśnie rozgrywki i obrona wizerunku wyżej postawionych..realizmu też było w tym sporo,szło się wczuć,dosyć mocna książka,może nie tyle co brutalność,a realizm.

 

Patrioci (Tom Clancy) - Zacząłem,widać że bajeczka jak 150 i bajera, ale pewnie będzie całkiem ciekawe :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wannabeadored, mam na liście do przeczytania. ;)

 

Przeczytałam "Samotność liczb pierwszych". Teraz jestem w trakcie "Mojego drzewka pomarańczowego" José Mauro de Vasconcelos. Bardzo smutna, piękna i poruszająca książeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nube, w takim razie polecam gorąco! Jest strasznie dołująca, ale przepiękna w formie (minimalizm w najlepszej postaci!) i treści. "Samotność..." też miałam kiedyś przeczytać, bardzo zaintrygował mnie tytuł ;)

 

Teraz zabieram się za... "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (nie ma to jak subtelna zmiana estetyki ;p) haha, trochę wstyd, ale chciałam się ustosunkować jakoś do tej, jakby nie patrzeć, mega-hiper-popularnej książki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83, bardzo polecam! Mnie tak wciągnęła, że przeczytałam ją w jeden dzień. Dawno mnie tak żadna książka nie odciągnęła od rzeczywistości. :D Może język nie jest powalający, bo bardzo prosty i pozbawiony kwiecistości, ale ja czasem lubię taki styl. Do tej tematyki bardzo pasuje.

 

wannabeadored, to coś dla mnie, lubię dołujące książki. ;) Masz Sylvię Plath w avatarze, czytałaś może jej dzienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wannabeadored, ja uwielbiam Sylvię Plath, więc czytałam wszystko, co napisała, "Szklany klosz", wiersze, opowiadania, dzienniki również. Bardzo gruba książka, ale tak dobra i przejmująca, że przeczytałam ją już trzy razy. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ten sposób wyrażania uczuć i myśli absolutnie mnie zachwyca. Jeśli tylko będziesz miała możliwość dorwania dzienników, to się nie wahaj. ;) Chciałabym je mieć na własność, ale niestety nie mogę nigdzie znaleźć, prócz biblioteki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nube, w takim razie już wiem, co będzie następne w kolejce do czytania! ;) Ze smutnych rzeczy polecam też "O miłości i innych demonach" Marqueza - dołujące, przystępniejsze niż "Sto lat samotności", piękne. :) Wiadomo, to nie ten sam poziom depresyjności co S.Plath, V.Woolf itd, ale w ramach fikcji literackiej bardzo dobre :)

 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/33907/o-milosci-i-innych-demonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×